В колко часа прибирате децата си от детската ясла/ градина?

  • 2 581
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Доколкото разбирам, детските градини работят по до късно или поне си имат дежурна група, защо същото не се направи и в яслите?!  newsm78

Вчера, например, сутринта казали на родителите да си приберат децата в 16:30 ч, защото ще празнували Бабинден!  #Crazy Нямам думи....

Между другото, за да не отварям нова тема, вярно ли е, че в понеделник заради очакваните ниски температури е възможно да не работят яслите?  Rolling Eyes Туй вече ще е прекалено  #Cussing out

# 31
  • София
  • Мнения: 3 679
Е, как няма да работят - няма такова нещо.
Иначе аз прибирам Таня в 17 и 30 някъде. Би трябвало да работят до 19 часа, но никой не стои до тогава. Не са ми правели забележка като закъснявам, но ме чакат облечени на вратата.

# 32
  • Мнения: 1 734
... Би трябвало да работят до 19 часа, но никой не стои до тогава...

На всички държавни детски градини и ясли работното време им е ДО 19.00 часа. Как няма да стоят, то и на мен ще ми е добре да си тръгвам всеки ден от работа час и половина- два по-рано, ама де го дават така и кой ли работодател ще толерира подобно поведение  newsm78 Защо и при тях да е по различно

# 33
  • София
  • Мнения: 3 679
... Би трябвало да работят до 19 часа, но никой не стои до тогава...

На всички държавни детски градини и ясли работното време им е ДО 19.00 часа. Как няма да стоят, то и на мен ще ми е добре да си тръгвам всеки ден от работа час и половина- два по-рано, ама де го дават така и кой ли работодател ще толерира подобно поведение  newsm78 Защо и при тях да е по различно
Ами незнам защо, но факт е, че е така - една амйка се беше връщала в 18 часа, че забравила нещо на детето в шкафчето - и всичко изгасено и заключено.

# 34
В градината на Йоана работното време наистина е до 19 ч. обикновено към 17,30 вече всички са прибрани но учителката седи дори всички деца да ги вземат до 19 ч.
един път ми се наложи да я взема към 18,30 и тя ми обясни че няма право да си тръгне преди края на работното време има няма деца там!

# 35
Това,което му се иска на някой да си седи ей така без деца до 19.00 ,за да си почине ,не е регламентирано в наредбата на министерството на образованието.Работното време на детската учителка е 6 часа дневно,като задължително е на обяд двете учителки,първа и втора смяна,когато са там всички деца и имат нужда от помощ, да бъдат заедно  в рамките на час и половина.Сами разбираме,че навсякъде където се работи след 18 часа е за сметка на учителките.Аз предлагам да поискаме връщане на седмичните детски градини.Защо да гледаме в Европа,където градините работят от 8.30 до 16.30,защото децата имат нужда и от домашна семейна среда.

# 36
  • Мнения: 485
 В нашата ясла работното време също е до 19ч, но учителките (т.е. медицинските сестри-пояснявам че в яслата не са учителки, ако някой не е наясно) казват, че тяхното работно време е до 18ч. В три от четирите групи (в едната от които сме ние) децата се взимат до към 17,30-18,00ч освен в редки случаи когато някой наистина не е успял да дойде да си вземе детето дотогавагоспожата стои с него и го предава на родителите. Понеже лятото сме стояли в двора на яслата съм забелязала ,че в другата група , за която нищо не писах, взимат децата си предимно между 17,30и 18,45-виждала съм го и мога да броя децата които се взимат.Тази група не е дежурна защото от другите групи деца не се оставят там, но изглежда че там госпожите са с друго работно време?! Защо като си записваме децата не ни казват в коя група се взимат най-късно?!

# 37
  • Мнения: 9 990
Това,което му се иска на някой да си седи ей така без деца до 19.00 ,за да си почине ,не е регламентирано в наредбата на министерството на образованието.Работното време на детската учителка е 6 часа дневно,като задължително е на обяд двете учителки,първа и втора смяна,когато са там всички деца и имат нужда от помощ, да бъдат заедно  в рамките на час и половина.Сами разбираме,че навсякъде където се работи след 18 часа е за сметка на учителките.Аз предлагам да поискаме връщане на седмичните детски градини.Защо да гледаме в Европа,където градините работят от 8.30 до 16.30,защото децата имат нужда и от домашна семейна среда.

Няма такова нещо като-за сметка на учителите.Ясно чух регламентираното работно време на яслата,когато ни четоха правилника на родителската среща.това за работното време до 16.30 е утопия...и аз искам да си взимам детето тогава,ама картинката е съвсем различна.работеща майка на 4 часов работен ден в България има само ,ако майката е в семейната фирма или собственик на фирмата/тогава обаче в 99,9% от случаите се налага да работи много повече ,знаем действителността в момента каква е/На мен ми е много любопитно-наистина-какъв е процента на майките,които са на 4 часов работен ден,за да си вземат децата в такова време,че да имат и нормална семейна среда,за каквато говорите.В повечето случаи децата се оставят по тъмно в яслите,прибират се до към 18-19 часа-тогава майката запретва ръкави да  приготви вечерята-за каква семейна среда говорим?

# 38
  • Мнения: 7 384

В повечето случаи децата се оставят по тъмно в яслите,прибират се до към 18-19 часа-тогава майката запретва ръкави да  приготви вечерята-за каква семейна среда говорим?
Цитат
                                                                                                                                                     Много жалко е ако смятате,че децата нямат нужда от семейна среда.Ако МАЙКАТА не може да разбере ролята на семейната среда за детето то тогава да си даваме децата направо в пансиони и да си ги взимаме на 18 г-отгледани,възпитани и изучени но от ДРУГ,не от родителите си.Семейството,обществото с неговите институции са част от възпитанието на детето и липсата на една от тях може да има лоши последици.Не разбирам хората,които смятат,че детската градина и ясла като работи от 7 до 19 детето трябва да седи там от тъмно до тъмно/особено зимния сезон/.А що се касае за детска градина до 16.30 часа-така е в цяла Европа и за сведение там родителите са активни участници  и помощници на детската градина и училището.Само с мрънкане работа не се върши.Мисля,че скоро и в нашите детски градини ще се извършат подобаващи промени 2007 година не е далеч,времето лети бързо.И в образованието ще трябва да се отговори на европейските изисквания и тогава може пак да побеседваме за ОБЩЕСТВЕНОТО И СЕМЕЙНО ВЪЗПИТАНИЕ.

# 39
  • Мнения: 9 990

В повечето случаи децата се оставят по тъмно в яслите,прибират се до към 18-19 часа-тогава майката запретва ръкави да  приготви вечерята-за каква семейна среда говорим?
Цитат
                                                                                                                                                     Много жалко е ако смятате,че децата нямат нужда от семейна среда.Ако МАЙКАТА не може да разбере ролята на семейната среда за детето то тогава да си даваме децата направо в пансиони и да си ги взимаме на 18 г-отгледани,възпитани и изучени но от ДРУГ,не от родителите си.Семейството,обществото с неговите институции са част от възпитанието на детето и липсата на една от тях може да има лоши последици.Не разбирам хората,които смятат,че детската градина и ясла като работи от 7 до 19 детето трябва да седи там от тъмно до тъмно/особено зимния сезон/.А що се касае за детска градина до 16.30 часа-така е в цяла Европа и за сведение там родителите са активни участници  и помощници на детската градина и училището.Само с мрънкане работа не се върши.Мисля,че скоро и в нашите детски градини ще се извършат подобаващи промени 2007 година не е далеч,времето лети бързо.И в образованието ще трябва да се отговори на европейските изисквания и тогава може пак да побеседваме за ОБЩЕСТВЕНОТО И СЕМЕЙНО ВЪЗПИТАНИЕ.

Още по-жалко е,че не сте вникнали в думите ми...че да ми "крещите "за общество и семейно възпитание....
Далече съм от мисълта да отричам семейната среда-ако прочетет по-внимателно,ще разберете,че аз съм против взимането на децата в 19 часа,но когато майката работи до 18.30 как си представяте да стане?????????И затова зададох въпроса-колко от работещите майки са на 4 часов работен ден???????????Интересен ми е процента,наистина.Това,което съм описала е жалката действителност в скъпата ни страна и затова съм меко казано бясна в случая.на мен повече от всичко ми се иска да сме по Европейски стандарти и една работеща майка да може да си позвли работен ден-такъв,че да не лишава детето от присъствието си.И да не лишава себе си от нормални социални контакти.Наистина съм разочарована,че така сте ме разбрали...... Tired

# 40
  • Мнения: 7 384
               Е,"не крещя" просто нямам този навик.И ние си гледаме децата в нашата"мила родина" и тичаме,както всички останали.И ние сме с подобно работно време-децата взима този от двамата,който най-рано приключи работния ден.Просто това ни е принцип.А в Европа когато не си на 4 часа просто си наемаш човек да ти прибира детето.И никой не го интересува защо закъсняваш-просто след определеното време се допуска закъснение,което е регламентирано като време и цена.А ако не успееш да се справиш социалните служби изясняват причините.Това е.

# 41
  • Мнения: 1 437
Майка ми го прибира около 16.30. Аз по принцип съм до 16.30 на работа . на много рядко си тръгвам преди 17 и докато стигна до яслата трябва да се прибираме последни.

# 42
  • Мнения: 9 990
               Е,"не крещя" просто нямам този навик.И ние си гледаме децата в нашата"мила родина" и тичаме,както всички останали.И ние сме с подобно работно време-децата взима този от двамата,който най-рано приключи работния ден.Просто това ни е принцип.А в Европа когато не си на 4 часа просто си наемаш човек да ти прибира детето.И никой не го интересува защо закъсняваш-просто след определеното време се допуска закъснение,което е регламентирано като време и цена.А ако не успееш да се справиш социалните служби изясняват причините.Това е.

За сведение-писането с голями букви е "крещене"Най-естественото нещо на света е детето да вземе този-който най-рано е приключил работа.Това съм аз-18.00-18.30Съпругът ми работи доста по-до късно.Баби няма.Детегледачка-няма/поради няколко причини,едната от които е финансова,смятам не е нужно да давам отчет ,нали?/Защото в Европа една работеща майка може да си позволи детегледачка.А у нас не всяка работеща майка може да си го позволи.Ето за това ставаше въпрос.И тук никой не го интересува защо сакъсняваш-има си наказания-удръжки от заплатата под формата на глоби.Ама социалните служби тук нищо не изясняват впоследствие.А иначе-моят принцип е да си взема детето или на обяд или веднага след следобедния сън...ама си е само принцип,на практика съм с вързани ръце.Знам,че има родители,които имат баби,услужлива съседка или са с детегледачка,но има и мнооооооого такива,които са в подобно на моето положение.

# 43
  • Мнения: 7 384
                         В случая има само едно изказано мнение,което явно те е подразнило.Главните букви са не толкова крясък колкото подчертаване важността на някой моменти  или по-меко казано "повишаване на тон" с цел да се забележи.Когато се говори за определена тема би трябвало информацията да е точна или просто да се чуе ,че има и други мнения.А то какво излиза коментира се в колко трябва да си вземеш детето и лавина от недоволство и предположения кой кога работи и т.н.Всяка ДГ си има регламентирано работно време и вътрешен ред,с които постъпващите трябва да са съгласни,ако ли не -единия вариант е да се промени нещо ,което пречи на много хора,другия търсиш ДГ ,която те устройва.А и на запад има недоволни ,не си мислете ,че има нещо съвършенно,което решава проблемите на всички във всичко,просто толерантността е по-голяма ,а и желанието децата им да растат спокойни се различава доста от нашето.Тук нито един не предлага конструктивно решение на определен проблем,а само критикарство/това дори не е критика-обоснована,мотивирана/което се базира на емоции,а това не помага нито на децата,нито на родителите.Не си мислете,че персонала си ходи,когато му скимне и те са хора с работно време и отговорности,с деца,със семейства,със задължения към тях.Ако някой си е тръгнал по-рано той си носи отговорностите и не мислете,че не му се търси обяснение.Е,става вече много дълго и почва да ме дразни безмисления разговор,който водим.

# 44
  • Мнения: 9 990
С риска да ни обвинят  Winkще си позволя един последен отговор,защото той е пряко свързан със създадената ситуация във връзка с яслите-режим,работно време,персонал и т.н
Никъде не съм оспорвала правото на различното мнение.Отговорът ми дойде от тази реплика:

В повечето случаи децата се оставят по тъмно в яслите,прибират се до към 18-19 часа-тогава майката запретва ръкави да  приготви вечерята-за каква семейна среда говорим?
Цитат
Много жалко е ако смятате,че децата нямат нужда от семейна среда...................................................................................И в образованието ще трябва да се отговори на европейските изисквания и тогава може пак да побеседваме за ОБЩЕСТВЕНОТО И СЕМЕЙНО ВЪЗПИТАНИЕ.

Коментираше се прибирането на децата-според възможностите на родителите.Недоволството на повечето се поражда именно от факта,че са принудени от ред обстоятелства да работят по-докъсно и едвам смогват да си приберат децата.Критика към персонала може да има и то е ако работното време е регламентирано/справка при директора/,а се поставят условия за по-ранно прибиране/има такива случаи-например-работят до 18.00,а правят забележка,че детето се прибира в 17.30/.Ако се разровите малко с търсачката-ще откриета мнооооого теми,подобни на тази и там сме си говорили и конструктивни предложения са давани.Не сме се опрели само и единствено на критиката,напротив,аз лично,а и много други са доволи и хвалят яслите и градините,които посещават децата им/справка-търсачката,немислимо е да цитирам всички теми/ Никой не си мисли,че персонала си ходи и си прави каквото си иска-точно това се коментираше-работното време.Явно то е различно за различните градини.И не на последно място-опита на Европа би бил ценен и полезен за коментар тук,ако тези,които са учили да ни управляват го правеха качествено.Конструктивните идеи  ще са полезни тогава/а такива не липсват/
И най-накрая-нищо не ме е подразнило в мнението ти,всеки има право на такова.направи ми впечатление,че си разбрала погрешно думите ми,а може би не съм се изразила правилно-всички сме от едната страна на барикадата. Peace

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 10:36 от пенелопа

Общи условия

Активация на акаунт