Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 123 276
  • 782
  •   1
Отговори
# 45
Леа,стискам палци,и чакам с нетърпение да разкажеш как е минало всичко.Успех! Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 4 272
Обещах да опиша как мина моята инсеминация при д-р Стаменов.
Първо да уточня, че я правих на естествена овулация. В понеделник, на 15 ден бях на преглед и се видя фоликул вдясно, голям 15мм. На другия ден вече беше станал 19 мм и ми биха Прегнил, за да се спука. Инсеминацията ми беше насрочена за днес, 17 ден от цикъла. Уточнявам, че моят цикъл е по-дълъг и съответно овуто ми е по-късно. И така, в 10,30 ч мъжът ми даде материал след 4 дни въздържание. Спермата му се обработваше към час и половина. В 12,30 ч. беше моят час. Влязох в една стаичка, където се съблякох от кръста надолу и ми беше дадена престилка - тип хирургическа, а също калцуни и сабо. Оттам отидох в залата за инсеминации. Качих се на гинекологичния стол. Първо провериха фоликула. За съжаление не се беше пукнал, но ме успокоиха, че това е така, защото Прегнилът ми е бит едва снощи, в 18ч. За да се спука фоликула, трябва да минат 24 ч. Сложиха ми фуния (не знам дали така се казва) - такава, каквато слагат като вземат цитонамазка. После с една голяма спринцовка впръскаха някаква течност. Усещането е като вземане на цитонамазка. не болеше. После взеха по-малка спринцовка, в която беше спермата и тогава усетих леко боцкане. Това е от вкарването на спермата, по-точно на спринцовката в матката. След това ми сложиха лепенки и ме оставиха да лежа 15-20 мин. През това време слушах музика и си четох списание. Накрая махнаха лепенките и въпросната фуния...и край. Това беше. Утре ми предстои отново преглед, за да се види пукнал ли се е фоликула. Не са ми големи очакванията, още повече, че фоликулът е само един и все пак тая надежда, че нещо е станало.
Момичета, споделете и вие как минаха вашите инсеминации. Имаше ли нещо по-различно и какво е то?
На всички, на които им предстои тази процедура - успех Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 7 716
Аз на твое място ще поискам втора инсеминация утре сутрин, на спукан фоликул.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 272
Лали, утре ще има, но не инсеминация, а обикновен сексуален акт. Всички часове са запълнени. Сега ще пробвам така, а ако не стане, другия път ще пробвам в два поредни дни. А ти твоята при спукан фоликул ли я прави?

# 49
  • Мнения: 7 716
Не. Но на другиият ден като отидох за втора се оказа, че фоликулът се е спукал отдавна и няма смисъл.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 242
Леа, при теб нещата са протекли значително по-професионално.
Както вече писах, на мен не ми сложиха прегнил, нито провериха дали фоликулът е спукан. За последно той беше наблюдаван на УЗ предния ден сутринта. Въпреки желанието на мъжа ми да даде материал на място, това не беше възможно /поради ремонт/ и се наложи да се върнем до вкъщи. Обработката беше 40 мин. Самата процедура беше в болнична стая с др. пациенти, в леглото. Подложиха ми една възглавница под д-то и толкова. Използваха разширител /предполагам наречен от Леа фуния/, който извадиха веднага след процедурата - впръскаване на материала с малка спринцовка, при което не усетих почти нищо /нямаше преди това друго впръскване на течност с голяма спринцовка както при Леа/. За първи път чувам за лепенки... Лежах около 1,5 ч.
Инсе-то го правих в Св. София

# 51
  • София
  • Мнения: 4 272
Още един въпрос - как се разбира кога точно се е спукал фоликула? Лали, ти казваш, че се бил спукал отдавна - как разбраха?
Лекси, от това, което споделяш, си мисля, че ако се наложи друг път да правиш инсе / дано не се наложи/, е по-добре да го направиш на друго място. Стискам палци обаче да е станало от първия път!

# 52
  • Мнения: 7 716
Когато фоликулът се спука се отделя течност. По количеството, наличието или отсъствието на течност се съди кога се е спукал фоликулът.

# 53
  • Мнения: 2 120
Аз като чета за инсеминацията, си мисля, че ако има една тръба, която не е усукана/както казва Леа за себе си/, то няма нужда да се вкарва спермата в матката, защото, не разбирам с какво това е по-добро от секс.
И още нещо, в такива по-леки случаи не е ли въпрос просто да ти вземат парите за няколко инсеминации, а после някой `компетентно` да се изкаже, че трябва инвитро.   
А и още нещо. някой може ли да ми каже колко е процента на успеваемост при тази процедура.
Това е по-скоро въпрос, защото повечето от нас си чувстват овулацията и тогава тази процедура според мен се обезсмисля.

# 54
  • София
  • Мнения: 213
ДАРА  нещо не разбирам изказването ти. не съм сигурна че всички момичета усещат овулацията си , а да не говорим че когато тя липсва и се стимулира с лекарства съвсем е различно. не съм наясно дали самата ти си правила инсеминация но благодарение на компетентното  обяснение от доктора ми мога да ти кажа че има огромна разлика от инсе до нормален сексуален акт.
на всички които са правили или им предстои инсеминация желая късмет  Peace
на мен също ми предстои второ инсе за което страшно се надявам да е успешно

УСПЕХ   bouquet

# 55
  • Мнения: 2 120
Моето е по-скоро въпроси, които ме връхлитат като мисля за инсеминацията.
Разбира се, че ви стискам палци, може и на мен да ми се наложи да правя и поради тази и ред други причини се главоблъскам `за` или `против`.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 242
Дара, чрез вътрематочното инсе 1. се съкращава значително пътят на сперматозоидите, което е от голямо значение особено, когато те са с по-ниска преживяемост, концентрация или подвижност. 2 .Преодолява и цервикалната слуз, която често унищожава голяма част от сперматозоидите 3. Максимално точно се "уцелва" се моментът чрез наблюденията с УЗ 4. Ако преди това е имало стимулация, обикновено се образуват 2-3 фоликула, което значително повишава шансовете 4. Спермата се обработва - пречиства се от левкоцити /които принципно пречат/, отстраняват се сперматозоидите, които не са в норма, добавя се хранителна среда....
Може би малко бъркам и пропускам нещо, но в общи линии е това. Определено шансовете са много по-големи, от колкото при един нормален акт, но всичко си е Божа работа.

# 57
  • Мнения: 7 716
Дара, Лекси ти е обяснила добре, така пише по дебелите книги за ВЪТРЕМАТОЧНАТА инсеминация, защото влагалищната по нищо не се различава от секса.
Аз често съм си задавала въпроса какъв е смисъла от инсеминации и съвсем не съм убедена, че са решение при неизяснен стерилитет.
Но пък човек когато изчака достатъчно време мисля, че трябва да опита.
Обикновено инсеминациите са със стимулация с Клостилбегит, който има парадоксалното свойство да прави цервикалната слуз враждебна и затова според мен е добре /при неизяснен стерилитет/ да се прави стимулация+инсеминация.
На теб, с оглед на това, че съпругът ти е възрастен и оплодителната способност намалява и при мъжете, независимо от видимо добрата спермограма, бих ти препоръчала инсеминация.

# 58
  • Мнения: 2 120
Благодаря ви, момичета за подробното обяснение. Аз ще си потрайкам до есента, за да станат две години опити и тогава ще пробвам това с инсето.
А пак във форума четох, че понякога ставало и след 10 инсета -ужасно е.
Успех на всички, които са се решили и аз ще съм една от вас. 
И още нещо, ходих на фоликулометрия преди нова година и лекарят ме пита-`Ти стимулираш ли се?`, аз се опулих, обясни ми , че ще имам два фоликула за пукане. Следващия месец пак бяха повечко. Сигурно искат да излязат бързо яйцеклетките, за да вляза по-бързо в климакс.
А инсето май ще го направя само, заради  мъжкия фактор. 

# 59
  • София
  • Мнения: 4 272
Даре, прочети тук за инсеминацията, кога се препоръчва и какви са й предимствата. Ти сама ще избереш дали за теб е подходящият метод. Но и аз подкрепям Лали, че на твое място бих опитала.

Общи условия

Активация на акаунт