Правописа и БГ - Мамите

  • 11 862
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
 Laughing И аз се борих доста със себе си докато мина пак на кирилица, а и сега се боря, щото клавиатурата ми е немска.... Но гЕнеколог поне пиша, а и и-то и е-то едва ли се бъркат заради навици от чужбина...
Wink

# 46
  • Мнения: 2 379
Аз пък, понеже пиша основно в Родители в чужбина, не мога да преживея, когато "сънародничките" ми напишат, че:
мъжА ми е италЯнец Crazy

# 47
  • Мнения: 2 379
Любимото ми на диалект е от Бургас. Дънките - Дънкиту. Simple Smile

А за "бялоту дънки" чувала ли си? Много е модерно Mr. Green
Но понеже е бялУ, трябва много да внимаваш да не го покапИш с доматИтУ Joy

Това в кръга на майтапа Simple Smile Една от най-интелигентните ми колежки в университета беше от Бургас и говореше така. Обаче това не омаловажава факта, че половината от нас не можеха да й стъпят на малкото пръстче Embarassed

# 48
  • Мнения: 5 370
Тъййййй...мълчах, мълчах-ама накрая не изтраях.
Ало, авторът-когато тръгваш да отваряш подобни теми, от които след време захвърчават искри, то се постарай поне ти да бъдеш ИЗРЯДЕН.
СПРАВКА: ПравописЪТ и Бг-Мамите.
А защо е пълен член-оставям на тебе да се сетиш. Flutter

# 49
  • Мнения: 2 379
Тъййййй...мълчах, мълчах-ама накрая не изтраях.
Ало, авторът-когато тръгваш да отваряш подобни теми, от които след време захвърчават искри, то се постарай поне ти да бъдеш ИЗРЯДЕН.
СПРАВКА: ПравописЪТ и Бг-Мамите.
А защо е пълен член-оставям на тебе да се сетиш. Flutter

Какви искри? Shocked До преди един постинг по-нагоре такива май нямаше newsm78

# 50
  • Мнения: 5 370
Пиколина, имах предвид, че обикновено тази тема поражда търкания.....а от тях след време, както се знае, излитат искри.
А че за момента е кротко и дискусионно мирно-спор няма.

# 51
  • Мнения: 37
Прочети темата отначало и виж замисъла за ЧЛЕНА. Можеби нарочно е грешката в правописа. И искри ще хвърчат докато има хора да продължават с лупа да търсят грешки. Стига заяждане, моля. Както и да е. piccolina и на мен най - близката ми колежка е от Бургас и е адски яка.

P.S.между другото съм го чувал  Joy

# 52
  • Мнения: 7 837
Сърдечко, многоточието е само на думи, иначе се състои от три точки  Joy

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А-а-а, за моите три точки не...! Няма да отваряте дума... Те са си мои и толкова... Ясно ли е...? Няма да си ми ги закачате... С правописи и прочие...
smile3532

# 54
  • Мнения: 1 999
Правописните грешки ми правят впечатление, но гледам да не им обръщам специално внимание. Всеки отговаря сам за себе си. Peace

# 55
  • Мнения: 4 473
Аре сега и една тема "Къде как говорят и къде най-правилно и най-смешно"  Laughing Laughing Laughing

Теми дъвкани, смучИни и изплютИ Mr. Green

# 56
  • Мнения: 3 405
Това за неграматното писане е ясно, но кажете ми софийски мами и татковци, защо най-известният бебешки магазин се казва ШТЪРКЕЛ? Аз ли нещо не съм в ред или тия като са правили табелките са били пияни? newsm78

Това е перфектна рекламна стратегия - като ти се набие грешката в съзнанието запомняш името завинаги.
А "ШТЪРКЕЛ" има не само в София Laughing

# 57
  • Мнения: 7 640
новото беше космунафт, но гледам момичето се е коригирало

# 58
  • Мнения: 515
новото беше космунафт, но гледам момичето се е коригирало

Ей-й-й, гледай сега как гузният - негонен бяга... Не ставало въпрос за мен нали? newsm78
Защото аз тази думичка си я знам как се пише от 1-ви клас. Wink

# 59
  • Мнения: 9 903
умирам, като видя някой да напише лекър и генеколог.

Общи условия

Активация на акаунт