СЛИВИЦИ

  • 3 717
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
На 16 години съм и още от малка имам проблем със сливиците. Огромни са ми и имат тунелчета, които след всяко хранене се пълнят с храна, която престоява и няма приятен мирис, образуват се малки топченца, които лекарите наричат тапи. Махали са ми трета сливица, но ми казаха, че пак имам образувание. Преди около година разбрахме, че вследствие на проблемите със сливиците развивам и ревматизъм. Бях се решила да ги махам, но се разубедих, защото съм със слаба имунна система, на 8-9 годинки имах и Астма, която отшумя и се притеснявах, защото сливиците малко или много предпазват от болести и ако ги махна всеки един грип ще слиза надолу към белите дробове. В момента съм с гнойна ангина на дясната сливица и е нещо отвратително, не мога да преглъщам и ме боли много. След като прочетох, че повечето на които са им махнали сливиците нямат никакви проблеми се реших да ги махна. От няколко дни чета за доктори в София и последици, но повечето които са оперирали са деца на по 7-8 години и не знам на мен как ще ми повлияе, а искам да ги махна и трите. Та искам да ви попитам за последиците след операцията на моите години и доктори на които сте се доверили и сте останали доволни. Благодаря Ви предварително !

# 1
  • Мнения: 24 467
Посъветвай се със специалисти УНГ /двама- трима/, ако имаш хронично болни сливици можеш да лекуваш единствено с гладолечение- лично изпитано точно за сливици и гастрит, на мен помогна безотказно, от 20 години нямам вече проблеми, а преди имах големи.
Ако не ти се занимава ги махай- познавам хора точно с ревматологични и сърдечно- съдови проблеми от несвоевременно решаване на такъв проблем. Едното бе малко дете на 4 години, разви ревматизъм, махнаха ги, но закъсняха.
А иначе сливици оперират и 40 годишни, ако се налага. Личен познат имаме такъв също.Последиците при него са решаване на здравословните му проблеми.  Simple Smile 16 години нищо не са. Много ученици правят подобни операции.
От болести предпазват само здравите сливици, хронично болните създават сами такива. Съпругът ми и големият ми син нямат сливици. С отстраняването при детето ми спря да боледува изобщо, от четиригодишен не е пил лекарства /сега е на 12/, те му създаваха проблеми до тогава редовно. При мъжа ми сливиците са отстранени късно /18/ и бяха направили хроничен проблем вече, свързан точно с артрит. Когато оперирахме детето, при нас имаше момиче на 17, мина чудесно, леко и бързо. Но си беше нужно в нейния случай тъй, както и при детето ми.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 09:34 от Judy

# 2
  • Мнения: 599
Проблемни сливици, задължително се премахват. Не чакай.
На мен ми ги извадиха на 18г. поради непрестанните гнойни ангини и непрекъснатото пиене на антибиотик. Отдавна беше, възстановяването беше по-дълго, отколкото при малките деца, но сега има много по-добри методи ( с лазер ) и почти няма да разбереш, че ти е правена операция.
Както ми извадиха сливиците, така забравих какво е това болка, висока температура, хапчета. Направо се родих Peace

# 3
  • Мнения: 0
Благодаря Ви за отговорите. Притеснявам се и да не се отпуши Астмата, но за това ще се допитам до специалист, а дали съм за операция всеки доктор ще ме прати под скалпела за да си дръпне пари от здравната каса. Молбата ми е, ако знаете някой доктор да ми препоръчате. 

# 4
  • Мнения: 24 467
Не е така с доктора, аз ходих, заради моите проблеми навремето и лично на мен не ми препоръчаха. В момента малкото ми  дете и такова на приятелка също са водени на УНГ и никой не се и кани дори трети сливици да им маха. Вярно, моето боледува много рядко, но това, на приятелката- често и пак специалистът не е на мнение за операция на сливици точно. Зависи. И от специалиста, разбира се.
Но аз не живея в София и няма как да ти препоръчам специалист от там, ако те интересува точно София де.

# 5
  • Мнения: 355
Брат ми имаше сходна драма. Той е на 22. Заведох го при професор Румен Бенчев в частната клиника, в която аз ходя. Не му се наложи операция, макар че се бяхме подготвили. Мина се медикаментозно само, слава богу, но яко антибиотици пи известно време.

Препоръчвам го, прекрасен и грижовен специалист.

# 6
  • Мнения: 0
Благодаря Ви за коментара. Точно в момента чета информация за професор Белчев, той може ли да извърши операция на сливиците и предполагам не работи с направления след като е в частна клиника .. Ако е възможно някакъв номер да ми напишете.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 797
Аз от дете съм/бях/ с нон стоп гнойни ангини. да речем - зимен месец без АБ не съм имала. Това ОК, ама на 28г започнах да правя гнойни ангини през 20 дни, лятото. Та сливиците ми бяха добили големина на кайсии и кървяха+гной. Има начин да се помогне и в този краен стадии без операция.  Peace

# 8
  • Мнения: 2 480
Билки!

Вижте другите теми за сливици.

# 9
  • Мнения: 355
Петер, телефонът на Хил клиник го има на сайта им: 02/439 31 31.

Успех!

От личен опит знам, че не работят със здравната каса, и пак от опит - че парите заслужават качеството на обслужването и вниманието, което получавам там.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 384
Детето ми е с огромни сливици , от месец на сам всяка седмица сменяме антибиотици и нищо не помага , сякаш се потушава само временно проблемът и след няколко дни пак наново сливиците се изкривяват на вътре и пречат чак на езика , вдига много висока температура и е много отпаднала . Днес бяхме на специалист УНГ и пак изписаха антибиотици , взех ги и ще ги давам макар стомахът и да е развален вече. Можете ли да ме посъветвате какво да правя.Приемам всякакви съвети и предложения за добри специалисти независимо в кой град са . Мерси предварително!

# 11
  • Мнения: 24 467
Да не би да имате препоръчано отстраняване на сливиците и лекарят да желае първо да излекува наличната инфекция преди операцията?
Ако не е това- сменете специалистът по УНГ.
Искам да споделя какво научих за термоаблацията на сливици и да попитам дали някой има личен опит в тази насока:

http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=67242

http://forum.framar.bg/topic-t1729.html

http://ohboli.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B … %D0%BE%D0%B2.html

# 12
  • Мнения: 1 384
Не днес докторката каза че детето е малко още за операция  Confused на 4 години е

# 13
  • Мнения: 24 467
 Rolling Eyes
Ако операцията е наложителна /прекалено чести инфекции, прекомерно разрастнали се лимфни възли/, тя е напълно възможна и препоръчителна на тази възраст. На същата точно отстранихме трите броя на големия ми син- много големи, едната се оказа със сраствания и това ни реши проблема с честите му боледувания от раз.
Направи си консултация с друг специалист. Това постоянно тровене с АБ не е никаво решение. То създава и ще ви създава занапред големи проблеми.
Имате ли установена бактериална инфекция за всеки прием на такива лекарства? Или ви ги изписват ей- така, като си отворите пред лекаря устата?

# 14
  • Мнения: 1 384
нямаме нищо установено все още постоянно ми обясняват че трябва да се излекува напълно за да установят състоянието на сливиците , вдига температура 38/9 градуса постоянно

Общи условия

Активация на акаунт