Раждане на второ дете година и малко след първото :)

  • 7 774
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Привет мамчета,както виждате от ленчтичките ми скоро ми предстои второ раждане и отново съм притеснена.Първото беше нормално раждане,второто също смятам да е така,ако не се появят усложнения.Затова искам да попитам има ли други като мен? Как протече второто раждане? Колко време след първото? Колко часа?
Знам,че всичко е индивидуално,но много ми се иска да имам някаква представа какво може да ме очаква. Hug

# 1
  • Мнения: 403
Разликата между моите дъщери не е толкова малка - две години и два месеца е, но все пак ще се включа.
Та второто раждане си протече нормално като първото, както казват  беше по-болезнено, но за сметка на това много по-бързо. Всичко на всичко родих за пловин час втория път.
Честно да ти кажа страшното идва след това Simple Smile Когато ти ревнат и двете не, че е невъзможно да се оправяш сама, но ако има кой да ти помага постоянно ще ти е по-добре  Laughing. Лошото е да речем в моя случай като останах сама с двете аз кърмя бебето, а каката искаше да пишка и понеже бебката ядеше хипер бавно, а като реча да дръпна направо имах чувството, че ще ми откъсне зърното в резултат каката се напишка  Rolling Eyes. Или трудното е в същия случай кърмя малката, а каката се възполва от това и започва да дивее ли дивее  ooooh!. Така че мота да ти пожелая супер леко раждане и супер послушни и кротки деца Simple Smile  Hug

# 2
  • Мнения: 213
Мама Барбарон ,благодаря ти за отговора Hug ,проблема при мен е ,че първото раждане беше почти абсолютно безболезнено,тъй като бях с епидурална упойка,която ме хвана,а доколкото знам не винаги хваща.

# 3
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Помня, че през втората година след раждането когато отивах да си сложа спиралата и гинеколога ми каза, че сега е най-подходящия момент да забременея с второто си дете щом планирам такова от гледна точка на износване и раждане. Аз обаче бях против, нямаше да се справя с 2 бебета.
Разликата м/у децата ми е 5 години. Второто раждане ми беше много по-бързо от първото. Първото отидох в 3 часа с 4 см разкритие, в 7 вече родих, т.е 4 часа. Като болка не мога да кажа, че кой знае колко ме е боляло нито при първото, нито при второто. Второто отидох в 8 за запис на тонове, че преносвах и ме оставиха в болницата да чакам. Не чаках много, появиха се някакви слаби контракции към 13 ч, в 17,30 вече бяха на 3 минути, слаби, добре че знам, че трябва да ги засичам, тогава нов запис на тонове, сложи ми система окситоцин и в 6 вече бях родила, така че по сметки, второ раждане - половин час.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
По принцип всяко следващо би трябвало да мине по-бързо.....За по-лесно не бих казала - третият път ми беше най-бързото раждане, но най-тежкото....Е, жива и здрава съм, изтърсакът ми пили нервите... Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 2 481
Запис...че и мен тази треска ме тресе. Едно е сигурно- и този път помощник ще е само таткото Grinning.

# 6
  • Мнения: 8
Здравейте момичета.
Моите деца са с много малка разлика,1 год и 2 месеца.Второто ми раждане протече много по-бързо от първото.За 2 часа(от началото на болките до края на раждането)всичко приключи.Нямах време да го осъзная даже.Дори казах на мъжа ми,след като ме остави в родилното да си тръгва,а то не е имало смисъл.Не се страхувайте.Много по-лесно е.

# 7
  • Мнения: 27 524
проблема при мен е ,че първото раждане беше почти абсолютно безболезнено,тъй като бях с епидурална упойка,която ме хвана,а доколкото знам не винаги хваща.

 newsm78 Не знам такова нещо да не хваща  Stop Възползвай се и втория път от епидурална тогава и не го мисли  Hug

Иначе при мен - по-бързо и по-болезнено  Crazy

# 8
  • Мнения: 31
Моите момичета имат 6.6 години разлика и сега чакаме трето. Имам позната голямото и дете е на 17 а тя е бременна в 7-8 месец на това си е множко.По добре рано отколкото късно. Thinking Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Мнения: 213
Здравейте момичета.
Моите деца са с много малка разлика,1 год и 2 месеца.Второто ми раждане протече много по-бързо от първото.За 2 часа(от началото на болките до края на раждането)всичко приключи.Нямах време да го осъзная даже.Дори казах на мъжа ми,след като ме остави в родилното да си тръгва,а то не е имало смисъл.Не се страхувайте.Много по-лесно е.

Страхотно Hug искам ми се точно така да се стекат обстоятелствата и при мен Praynig

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
Нашите деца са със 2г. и 4м. разлика.И двете ги родих нормално.Първият преносвах,та ми предизвикаха раждането.Вторият път обаче родих със седмица по-рано.Раждането беше малко по-болезнено,но пък доста по-бързо и лесно.

# 11
  • Мнения: 1 252
Моите са с голяма разлика. И двата пъти- нормално , без упойки... Вторият път много бързо и много по- безболезнено. Лека бременност.

# 12
  • Мнения: 5 776
♥ Val ♥ направо питай в тази темичка . Леко и бързо раждане  Hug

# 13
  • Мнения: 570
И тук се записвам да следя. Само като се сетя за раждането и тръпки ме побиват. Дано да е по безболезнено сега, ама така като ета, не е сигурно  Confused

# 14
  • Мнения: 213
♥ Val ♥ направо питай в тази темичка . Леко и бързо раждане  Hug
Благодаря ти Мария  Hug

Общи условия

Активация на акаунт