Извънмато4на бременност-препоръ4айте добър специалист

  • 1 707
  • 25
  •   1
Отговори
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Моми4ета, преди 3 год ми махнаха дясната тръба и ето 4е сега съм пак с извънмато4на. Искам добър специалист , защото си искам тръбата ако и нея ми махнат знаете какво озна4ава.От Бургас съм д-р Ангелов ми прави първата операция в много късен етап беше, сега съм едвам с 10 дневно закъснение , но симптомите с ами известни ве4е.В понеделник правих кръвен беше 739 днес интересно е 640 какво зна4и това незнам.Имам леко кафеникаво за4апване, но ехограф вагинален не се видя нищо в матката.Успех на вси4ки, аз си имам една прекрасна дъщери4ка, но много исакхме да си има брат4е или сестри4е.

# 1
  • Мнения: 39 287
Означава, че хормона пада и сама се чистиш.
Но да не те заблуждавам отивай на лекар, че извънматочната си е доста опасна.

Според мен даже не е извънматочна, просто сак се вижда на ЧХГ над 1000.  Пък и при нея хормона се качва много бавно, а не пада. Но пак ти казвам, че може и да не е така. Лекар!

# 2
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
в4ера съм ходила на 2 доктора единия ми направи 4 снимки, но нищо не вижда в матката , другия ме гледа през корема, но и той нищо не видя в матката ,видяха удебелена стена на матката , увели4ени размери на матката, и жълто тяло.Правих и уринен тест, положителен.Казаха ми да слагам утрогестан за всеки слу4ай и да пия асперин протект.Незнам ве4е, имам леки болки в ляво днес по4ти няма зацапване , за да се 4истя тр да има малко по силно кървене.
Юни  ми правеха кюртаж поради неулавяне на сърде4ен ритъм.Просто съм такава късметлийка 4 е няма сили ве4е.

# 3
  • Мнения: 39 287
Пак ти казвам, че на ЧХГ 600 нищо не се вижда. Но хормона пада, което е хубаво.
Кога ти казаха пак да отидеш?
Казваш, че симптомите са ти ясни, но какво точно чувстваш? Болки имаш ли?

# 4
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Засега нямам тези силни болки, но незнам внушавам ли си но едно напрежение има.Постоянна болка нямам.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 686
Независимо, че чхг-то пада, продължавай да си правиш кръвни тестове, защото при мен при едната извънматочна чхг-то падна, после пак се вдигна и продължи да расте.

# 6
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Зна4и сън все още в незнайно положение.Моля се да се види нещо в матката да е станало оплождане в по късен етап и затова да не са видели.Днес по4ти нямам зацапване но слагам утрогестана.

# 7
  • Мнения: 359
Откъде си сигорна че е извънматочна БР . Щом е спяло след прием на утрогестан може и да си нормална БР,просто лекарите не всеки път успяват да регистрират БР в много ранен етап. Аз съм имала извънматочна и бях с постоянно слабо кървене ,което има особен цвят ,плюс силно изкървяване на датата за цикъл и непрекъснато особенно напрежение в матката .
Преди да се реши че е извънматочна ,трябва да се докаже .
Аз мисля че всичко е нормално а дано дай Боже.

За лекар в Бургас не мога да помогна ,дано друг да се включи.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 691
Анита,както Сигма ти е казала, няма как да се види сак при ЧХГ под 1000......пусни пак ЧХГ след 2 дни и посети лекар...за Бургас незнам,но във Варна Александров е най-известен.
А ти проверила ли си си проходимостта на тръбите, като опитвате естествено забременяване.....?

# 9
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
аз правих втори кръвен и пада. Тръбата ми е само една защото има ве4е една извънмато4на преди 3 години.През  юни ми правиха кюртаж, нямаше сърде4на дейност, мисля 4е ми е проходима. Незнам като пода хормона дали има вероятност пак да се дигне.4ета тук 4е има такива слу4аи.В събота съм на лекар и ще вида какво става и мисля пак да пусна хормона.

# 10
  • Мнения: 39 287
Значи, аз правилно прецених. Хормона пада и ти се чистиш. Това въобще не е извънматочна. Обикновена бременост с имплантация, но плода не се задържа.

# 11
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Съгласна съм със Сигма- това не е извънматочна по всяка вероятност.Но при положение ,че ЧХГ пада защо слагаш утрогестан? Съветвам те като приключи тази лоша одисея да си направиш тест за проходимост на тръбата все пак,защото съм минала по твоя път и сега нямам нито една тръба,не е за подценяване това,че си имала кюртаж ,а сега и тази случка.Успех и дано скоро се похвалиш с успешна бременност!

# 12
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Само се моля да не е извънмато4на, но ако се 4истя трябва да имам кръвоте4ение а аз нямам.Слагам утрогестана, защото на прегледа като не се видя нищо в матката предположиха и 2-та доктора, 4е може да е рано а имах леко кафеникаво за4апване.Казаха да слагам утрогестана, ако е извънмато4на няма вреда, но ако е бременност да подпомогна.Незнам ве4е толкова съм препатила, а сега се моля ве4е само да не е извънмато4на.

# 13
  • София
  • Мнения: 16 691
Анита, явно не е извънматочна, но щом пада хормона не е добре. Пусни трети кръвен в същата лаборатория 2 дена след втория тест, за да се види дали има смисъл да слагаш утрогестана.
Ако се окаже, че имаш проблем със задържането- също трябва да се обърнеш към репродуктивна клиника да се види какъв е проблема и да се реши! Успех!

# 14
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Моми4ета, днес пуснах 3 тест.В понеделник беше 779, сряда 649, днес 1490.Незнам какво да мисля дове4ера съм на преглед. Много ми е объркано.Увели4ило се от втория тест , но от 1 не достатъ4но.

Общи условия

Активация на акаунт