За диагнозите, които са "несъвместими с живота"?

  • 32 650
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 266
Здравейте,
искам само да споделя, че има раздвижване на хосписния фронт. Става дума за хоспис за деца 0-18 год., не само за бебета, и едва ли ще бъде реалност в близките две до три години, но това е всъщност доста по-оптимистично от предишните ми очаквания, 10-15 години.

В началото на м. октомври ще участвам в Международна конференция по палиативни грижи в София, таксата за участие е 335 евро. В момента в касата на Фондацията има толкова, но след като я платим, ще останем "на нула". Затова ще бъдем благодарни, ако искате да ни подкрепите финансово с (малка) сума според възможностите ви.

Фондация “Макове за Мери”
Банка ДСК
IBAN BG64STSA93000020744134
BIC STSABGSF

http://www.imfpc.org/

# 46
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Моето дете получи диагноза "несъвместимо с живота", в 4 месец на бременността, но ние със съпруга ми решихме, че няма ние да отнемем живота му. Не исках да се подложа на "процедурата" предизвикване на раждане и да спра сърцето му да бие.
На 22 септ. родих момченце, което почина 2 часа по-късно. Не съжаляваме за това, че се опитахме да му дадем шанс, въпреки прогнозите на докторите. Имаше голям натиск и неразбиране от лекарите да прекъснем бременността, но ние не го направихме. Детенцето ни си получи име, егн и беше подобаващо погребано, а не беше просто захвърлен билогичен материал.

# 47
  • Мнения: 1 266
Дени, много съжалявам за това, което сте преживели  Hug
Но сте се погрижили за детето си по най-добрия за вас и него анчин, дано това да ти носи утеха в трудното време напред.
Ако ние можем да помогнем с нещо, пиши във форума. Ако искате да се включите в групата за психологическа и емоционална подкрепа на родители (от следващата седмица стартира нова група при достатъчно участници), пиши ми, за да ви свържа с водещата.
Пожелавам ви мир и светлина занапред, а когато му дойде времето - здраво детенце  Hug

Общи условия

Активация на акаунт