Отговори
# 510
  • Мнения: 335
Здравейте! Току що ми излязоха хормоналните изследвания и бих искала да помоля за мнение, защото до часа ми в понеделник има още много време.
Prolactin ( Пролактин )   682.30   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   8.51   IU/l   М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) 5.35   IU/l   М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
DHEA-S ( ДХЕА-С ) 9.970   µmol/l   10-14г.Ж:<7.6;M:<6.7;15-44г.Ж<9.85;M<12.65; над 45г. Ж:<6.4, M:<7.92
Правени са на 5ти ден от МЦ. Въпреки че тук и на др места пишеше, че трябва да е на 3тия. Но явно всеки лекар мисли различно. А днес при вземането на кръвта, ми казаха, че може от 3 до 5я ден да се правят изследванията.
Проблемът е кожен-акне, мислех, че може да е от ПКЯ, но гинеколога като ме гледа, каза, че нямам кистички сега.
Забелязвам, че пролактина и ДХЕА-С не са в норма, може би и ФСХ / за него вие ще кажете, зависи в коя фаза трябва да се гледа/.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 511
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравейте! Току що ми излязоха хормоналните изследвания и бих искала да помоля за мнение, защото до часа ми в понеделник има още много време.
Prolactin ( Пролактин )   682.30   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   8.51   IU/l   М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) 5.35   IU/l   М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
DHEA-S ( ДХЕА-С ) 9.970   µmol/l   10-14г.Ж:<7.6;M:<6.7;15-44г.Ж<9.85;M<12.65; над 45г. Ж:<6.4, M:<7.92
Правени са на 5ти ден от МЦ. Въпреки че тук и на др места пишеше, че трябва да е на 3тия. Но явно всеки лекар мисли различно. А днес при вземането на кръвта, ми казаха, че може от 3 до 5я ден да се правят изследванията.
Проблемът е кожен-акне, мислех, че може да е от ПКЯ, но гинеколога като ме гледа, каза, че нямам кистички сега.
Забелязвам, че пролактина и ДХЕА-С не са в норма, може би и ФСХ / за него вие ще кажете, зависи в коя фаза трябва да се гледа/.
Благодаря предварително. Simple Smile

Пролактина е малко завишен - спази ли условията?
ЛХ също е завишен, но може да показва ранна О. / или причината да е, че е изследван на 5 ден от МЦ, а не на 3/
ФСХ е добре

DHEA-S е завишен, трябва да се изследват още
17ОНПрогестерон - на 3 ден от МЦ
Тестостерон
за да се разбере от къде идва проблема - НбЖ или яйчници
Имаш лека форма на СПКЯ, нищо че нямаш ПКЯ - не е проблем, може да се коригира с медикаменти, но преди това трябва да се установи откъде идва точно проблема
Трябва ти добър Ендокринолог
Изследвала ли си ТСХ? /ЩЖ/

# 512
  • Мнения: 1 842
ТСХ-3.20 при реф.ст. до 4.70
Миналият месец го правих в друга лаб. и беше 3.80 при реф.ст. до 4.20
Дано не е проблем, тъй като знам че така или иначе трябва да падне под 2 защото целя забременяване? Peace
Кръвна захар в норма.
Чакам да излязат ТАТ и МАТ, дано да са наред.
Трябва пак да пускам пролактин, защото не спазих условията на лабораторията без да искам.  SadПропуснах, че искат да е след цикъл -определени дни. Peace

# 513
  • Мнения: 335
denis_d Благодаря!   bouquet
Пролактина е малко завишен - спази ли условията?Условията-да съм си починала преди да ми вземат кръв, да не съм правила секс? Ако са тези-да Simple Smile
за да се разбере от къде идва проблема - НбЖ или яйчници.Имаш лека форма на СПКЯ, нищо че нямаш ПКЯ - не е проблем, може да се коригира с медикаменти, но преди това трябва да се установи откъде идва точно проблема
Трябва ти добър Ендокринолог
Изследвала ли си ТСХ? /ЩЖ/

 Какво е НбЖ?
Не съм изследвала ТСХ. Това са ми първите такива от 3-4 години. Досега предишния ми гинеколог ми казваше, че хормоналните изследвания не се поемат от касата, а не е малко сумата, която трябва да се плати, ако не са с направление. Дано този да се окаже по-читав. Praynig

# 514
  • Мнения: 2 358
Дари освен изброените и да не си пипала гърдите от предната вечер.
НбЖ е надбъбречна жлежа
Заедно с ТСХ и ФТ4 (поемат се от ЗК) е хубаво да изследваш и ТАТ и МАТ (те не се поемат от ЗК).

Съншайн Височко е ТСХ-то. хубаво е да се смъкне под две. Имай предвид, че при бременност обикновено ТСХ-то рязко скача.
Чакаме да споделиш и ТАТ и МАТ когато са готови.

# 515
  • Мнения: 335
Дари освен изброените и да не си пипала гърдите от предната вечер.
НбЖ е надбъбречна жлежа
Заедно с ТСХ и ФТ4 (поемат се от ЗК) е хубаво да изследваш и ТАТ и МАТ (те не се поемат от ЗК).

Съншайн Височко е ТСХ-то. хубаво е да се смъкне под две. Имай предвид, че при бременност обикновено ТСХ-то рязко скача.
Чакаме да споделиш и ТАТ и МАТ когато са готови.
Благодаря! Ще ви информирам за развитието на проблема. Hug

# 516
  • Мнения: 1 842

НбЖ е надбъбречна жлежа
 
Съншайн Височко е ТСХ-то. хубаво е да се смъкне под две. Имай предвид, че при бременност обикновено ТСХ-то рязко скача.
Чакаме да споделиш и ТАТ и МАТ когато са готови.
Да, зная но за 3 месеца свалих до това и ще трябва още знам. Ако е около 2 добре ли ще е?Да, знам че се качва затова се тревожа. Но имам проблеми и с цикъла и се чудя къде точно е проблема, по скоро с овулацията ...
Да, ще пиша за ТАТ и МАТ, макар че някой лекари не ги искали!!! А аз не съм лекар и как ще си правя заключения не знам. Tired
Чудни са ми и прегледи с опипване на жлезата?!?! newsm78



 Какво е НбЖ?
Не съм изследвала ТСХ. Това са ми първите такива от 3-4 години. Досега предишния ми гинеколог ми казваше, че хормоналните изследвания не се поемат от касата, а не е малко сумата, която трябва да се плати, ако не са с направление. Дано този да се окаже по-читав. Praynig
Повечето се поемат от касата смени си, ако можеш лекаря с такъв който ще ти даде изследания. А точно тсх и Фт4 се поемат от каса и може да ти ги пусне ендокринолог, както и хормони-полови ако имаш проблеми с това. Изследвай тсх, за да си спокойна че всичко е наред или да предприемеш лечение ако се налага разбира се. Има изследвания които не се поемат от касата, но по лични наблюдения това са по-скъпите изследвания.
Ако трябва да плащаш не знам какви са цените в твоя град при мен са в диапазона от 14 до 18 лв. в различните лаборатории, това е само за едното изследване! Не знам дали можеш да си го позволиш, но ти се полага и по з.каса така, че ако имаш желание настоявай да ти пуснат ТСХ и Фт4 те са по каса! Успех ти желая и дано всичко да се развие в добра за теб посока. Peace

# 517
  • Мнения: 11 450
Съншайн, ТСХ около 2 става. При твоите стойности трябва да ти се вдигне дозата на медикамента според мен. Какво и по колко пиеш сега?

# 518
  • Мнения: 1 842
Съншайн, ТСХ около 2 става. При твоите стойности трябва да ти се вдигне дозата на медикамента според мен. Какво и по колко пиеш сега?
6.90 ми го откриха или по-скоро аз си го открих защото си пуснах изследвания-помолих ендокриноложката да ми даде тсх и ми даде пуснах ги и така.
Почнах с доза от 25 микрогр., свали се много малко на 6.80 после бях на 50 редуване мисля че така беше много ми беше труден прехода от едната доза към другата спях постоянно както стоя и ми се спи....После бях на 50 микрогр. и падна на 3.90 сега съм на редуване на 50 и 75 микрогр.
Като при тази схема падна малко на 3.20.
Ще ходя да ми гледат жлезата на друг ендокр. с ехограф дано всичко там да е наред. И ще видим как ще коригираме дозата. Може би при 75 ще ми падне повече съдейки по предишните резултати. Peace
Все още ги редувам 50 и 75 през ден, като чакам сега да мина прегледа. И да видим какво ще е понататък.

# 519
  • Мнения: X
Моля ви,дайте си мнението за моите резултати.Хормоните са изследвани на 3 ден от цикъла:TSH-2.05μIU/mL(0.40-5.00);  FT3-4.23 pmol/L (2.40-6.40);  FT4-13.44ng/dL (10.00-24.00);  естрадиол E2-44 pg/mL (12.5-166);  тестостерон -0.15 ng/mL (0.07-0.90);  FSH-6.3 mIU/mL (2.5-12.5);  LH-5.9 mIU/mL (1.9-12.6);  пролактин PRL-13.56 ng/mL (1.80-29.20);  DHEA-S -1.10μg/dL (0.65-4.07);  17-OH прогестерон-0.06ng/mL (0.1-1.2). Гинеколога каза,че няма кисти на яйчниците.Проблема е акне по деколтето ,гърба и долната част на бузите.Тъй като съм на 29 ,предположихме,че става въпрос за хормонално акне.Но тези изследвания... newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 18:04 от Анонимен

# 520
  • Мнения: 422
Може ли помощ при тези изследвания

FT3   6.130   pmol/l   3.1-6.8
fT4   21.080   pmol/l   12.0-22.0
TSH   2.510   mIU/ml   0.27-4.20

anti-TG ( ТАТ )   7,41   IU/ml   до 115
anti-TPO ( MAT)   12.11   IU/ml   до 34

Глюкоза   5.762792   mmol/l   4.11 - 5.89

 Всички са в норма,но някои  са близко до горната граница.

Имам вече две изписани противозачатъчни от две различни гинеколожки- Мелева и Диане-35,но не знам да почвам ли едните и кои по-точно. На ендокринолог съм чакк на 3ти януари,а проблема ми с акнето е ужасен. Имам чувството,че нещата супер много ще се забавят.

# 521
  • София
  • Мнения: 5 247

Съншайн, зимата се вдига ТСХ и съответно и дозата на лекарството трябва да се вдигне. Ти от кой град си, за да препоръчаме лекар? Не ми се струва много адекватно лечението ти, още в началото при нулев ефект е трябвало не да качи дозата на 50, а на 75  Peace

# 522
  • Мнения: X
Виктория,и при мен е така,уж са в норма,а акнето е ужасно.Аз вземах противозачатъчни около 8 години с кратки прекъсвания,които спрях преди 5 месеца и сега положението е още по-зле и от преди.Само докато приемах хапчетата бях добре за известно време,но после започнаха отново пъпки,прокървяване в различни дни от цикъла,чупеха ми се ноктите,падаше ми косата....Затова реших да ги спра,но не знам дали не направих по-зле.Много ви моля,ако някой има предположение за произхода на това акне или лечението му,нека сподели с нас. Hug

# 523
  • Мнения: 335
Jassye,  Bukторuя и при мен проблем ми е акнето от както се помня. Приличам на пубертет в момента.  newsm45В момента на пия противозачатъчни, но доста време съм пила Диане 35. Като го пиех, бчх добре, спра ли-до 3-4 месеца се появяваха гадините. А миналата година като ги пих по това време, даже се наблюдаваше обратния ефект-още повече излизаха и ги спях. Започвам да си мисля, че с тия хапчета само се тушира и размива проблема, но не води до неговото разрешаване, а последиците идват след време. И май и някои лекари са по-нехайни и като не им се занимава, айде противозачатъчни.  Close
Изобщо има ли адекватно решение и лечение на този проблем - акнето и хормоните? От къде идва всичко това? newsm78

# 524
  • Мнения: 1 842

Съншайн, зимата се вдига ТСХ и съответно и дозата на лекарството трябва да се вдигне. Ти от кой град си, за да препоръчаме лекар? Не ми се струва много адекватно лечението ти, още в началото при нулев ефект е трябвало не да качи дозата на 50, а на 75  Peace

Сега ще ходя при друг ендокринолог ...
А пия еутирокс от 3 месеца. Преди това не съм имала проблеми.
Ямбол, струва ми се че ще ви е трудно с препоръката. Peace
Знам, че се вдига тсх зимата за момента мисля че са добре резултатите. Като увеличих дозата на 50 и цикъла не ми дойде два месеца! Което никога не ми се е случвало преди това.
Правих изследване, за да коригираме дозата ако трябва и ще ходя пак на лекар тази седмица която идва.

Общи условия

Активация на акаунт