Обедното спане на децата

  • 1 469
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Искам да ви питам прието ли е децата да спят на обяд в държавата, в която сте? Не става въпрос за бебета, деца над 2 годишна възраст, например. Също така ми е интересно в детските градини има ли обособени кътове за спане и слагат ли ги да спят изобщо.
Моя Томи продължава да спи около 2 4аса следобяд, но тук ме гледат като ненормална, като споделя това. Децата тук масово не лягат през деня, по-то4но майките не ги слагат. Само ги юркат с разли4ни занимания да каталясат буквално и към 19-19,30ч. ги слагат да спят. Естествено, тези същите деца сутрин се ококорват към 6-6,30 и така ... но съм ги гледала как към 2-3 следобеда пъхат пръст4ета в устата и им е едно такова придремващо, но мамите веднага замислят някакво раздвижващо занимание и със задоволство ме уведомяват как сега щяло така да се измори детето, 4е после като се приберат веднага ще заспи  Shocked Някак си не го разбирам това ... Както и за тях ние сме странни. С моята приятелка българка понякога излизаме на разходка към 17 ч. следобяд и аз разказвам на местните в парка 4е Томи преди малко е станал от сън и те ококорват о4и като пала4инки "Така ли? Ама ЗАЩО спи?!"

# 1
  • Мнения: 11 308
Всеки луд с номера си  Laughing
В нашата детска градина имат кът за спане, има и деца да си полягват.
Моите спят  все още - малкия почти всеки ден, каката 2-3 пъти в седмицата си полягва.
Винаги съм държала на съня следобед и самите деца се чувстват по добре.
И тук има такива родители дето се чудят къде да завлекат отрочетата си само и само да ни ги катурнат за 1ч  в постелите

# 2
  • Мнения: 3 098
Незнам дали сънят е задължителен,нямам кой знае какви наблюдения,заЩото не съм ги питала.Склонна съм да мисля,4е по_скоро не.В детските градини нямат легла(тези които съм обиколила).Ако на някой му се приспи,обяснението беше,4е може да легне на пода Shocked Ей така в мизерията,на теракота,незавито...
А в у4илиЩата изобЩо за обеден сън и не може да става дума.Тръгват от три годишни и на обед ги карат да се въргалят в двора,каквото и да е времето. Close
Затова моето дете все оЩе е вкъЩи.Смятам,4е в тази възраст от съня и храната по_важно няма.На обед задължително спи от 12 до 15.30,а ве4ерта без проблем си ляга в 21.00,заЩото не спира за момент дори и се изморява.

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Майка,ми не зная със сигурност да ти кажа дали е прието или не  newsm78 Знам само,4е племеницата ми като ходеШе на детска градина само първата година ги слагаха да спят а след това не и тя горката като се прибереШе в къЩи от градината и заспиваШе към 4 и неЩо и спеШе докъм 6 ве4ерта. #Crazy Много здравословно,нали.  #Cussing out
Моята Джулия съЩо следобяд откарва по 4ас и половина_два и ако не спи до ве4ерта става нетърпимо кисела. Сега като тръгне на градина ( или на есен ) аз Ще настоявам да я слагат да спи докато е възможно.
От свеки знам,4е Клаудия ( племеницата ми ) в по_горните групи на градината са ги оставяли да спят седнали, с глава захлупена на маси4ките ( който иска да спи )  #Crazy Зълва ми съЩо слага племеника (който Ще стане на две г. през май ) ве4ер да спи в 20,30 и сутри той се буди към 6,30  Shocked
ДъЩеря ми ве4ер заспива към 23 _ 23,30 и сутрин спи до 8_8,30.

# 4
  • Мнения: 1 630
 Тук децата тръгват на училище масово на 3 - първа предучилищна.
Само първата година имат легла, но дори и през тази първа година не всички спят.

При по-големите никой не спи.
За сметка но това в 20-20,30 са по леглата.

Може би на 3-4 годишните им е рано да не спят на обяд, ама като си спомня колко ми беше омразно да спя в България в големите групи на градината 5-6г и как трябваше да лежа часове всеки ден  #2gunfire  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 314
Тук е прието (но не задължително) децата да спят следобяд. В детската градина слагат малките (до 3 г.) ако не да спят, поне да си почиват, а по-големите решават сами дали ще почиват/спят или не. Моят син е на 3 и половина, но спи  понякога през деня, особено ако си е легнал късно предишната вечер. Спят в стаи, които иначе използват за игра, а само между 12 и 2 слагат дюшечета направо на земята. И тук много деца ги слагат да спят в 7-8 вечерта, ние също си лягаме в 8 и ставаме в 7 сутрин.

# 6
  • Мнения: 4 629
Аз незнам каква е масовата практика, но повечето деца, които посзнавам над 2 годинки не спят през деня. Обеснението на майките е, че самите деца не искат, а не, че те им измислят занимания, за да ги държат будни. Но пък повечето деца (от новородени до....) си лягат в 7 - 7:30. Не мисля, че е редно, ако на детето му се спи да му измисляш занимания, за да го държиш будно

# 7
  • Мнения: 3 491
Аз като дете много мразех този следобеден сън в предучилищната, та даже и в пътви клас. Големият на около 3 1/2 г. започна да го отказва, малкият сега е на тази възраст и е в такъв период. Малкият го гледа през деня една жена, която гледа в дома си и други деца. Там спят на нормални легла, и той все още се случва да поспи с другите деца, тя умэ да им налага режим. Все пак смятам, че ако не е сън, трябва да е някакъв тих период в ранния следобяд, затова като трябваше да търся на баткото следобедна детска градина за след сутрешната предучилищна, избрах такава, в която им готвят наобяд и след това си полягат. Вярно, на едни дюшечета на пода, но не знам дали тук има изобщо градини, които да предлагат обратното. Ако не спи, поне кротува за час и половина - два.

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
тук, в щатите, в детските градини ги слагат следобед да спят. има деца, които не спят, но задължително лежат кротко и почиват около час и половина. след профилактичните прегледи на три години педиатрите ми казваха същото - ако не искат да спят през деня, мога да ги оставям без сън, в състояние са да издържат вече, но препоръчват да ги слагам поне да лежат кротко около час.
от моите три деца, две спряха да спят следобяд с малки изключения на около три години, едната спеше до петгодишна. силвия в детската градина лежеше следобед ще-не ще, но даниел сега отказва и ляга Sad.

# 9
  • Мнения: 1 017
Тук децата спят след обед до 4 години някъде. Поне в яслите и градините е така. Втората година в градината не ги слагат да спят. А в къщи май повечето отказват да спят и от по-рано.
Моят син спи от 2 до към 5  Crazy и после ми скача по главата до 9.30- 10.00.
Но не мога още да не го слагам да спи, че става много раздразнителен и е нетърпимо!

# 10
  • Мнения: 934
Моят син отказа следобедния сън на две години и няколко месеца. По-точно, почна да му се доспива по-късно - към 3-4, и като легне тогава, познайте до колко часа откарваше вечер! Затова реших да се премахне следобедния сън в името на спокойната вечер (и аз съм човек!!!). Майка ми (тогава бяхме в България за лятото) хич не одобри, но откакто и го оставих една вечер и той не заспа до 11.30, си промени мнението Mr. Green
Детската градина, на която той ходеше от две годишен, беше до 3 часа и нямаше легла. Казаха, че могат да го сложат да спи на едни дюшечета и възглавници, ако иска. Ама той не щя. Ситуацията ме устройваше напълно - най-гадното нещо за мене е задължителният сън.
Една друга градина си спомням че имаше легла, но не ги слагаха всички по едно и също време, а кой когато се умори).

# 11
  • Мнения: 5 183
Благодаря ви за отговорите. Ще се радвам, ако и други майки споделят как е при тях. Едно уто4нение: НЕ говоря за задължителен сън или назорване на детето, ако не му се спи, а за това да му се даде ШАНС, ако е уморено, да по4ине. Не да обикаля цял ден по разли4ни "активитис", за да "се умори и заспи веднага като си идем", разбирай към 19 ч, 4е и по-рано.
Аз моя Томи след като се наобядва го слагам да си легне, той си знае и много рядко се противи, но ако не иска, пак слагаме пижама, дърпаме завесите, поседявам малко при него. Говорим си тихо, излизам уж за малко и така ... Ако след около 4ас все още не му се спи /по4ти няма такъв слу4ай/, полягвам до него, играем си, гушкаме се и ставаме. Ама така поне 4ас и половина е по4ивал. Особено сега в жегите ми се струва убииствено да миткаме навън.

# 12
  • Мнения: 1 049
Ние от как почнахме градина не спим следобед   ooooh!
Ако случайно заспи после до 11 вечерта бодуваме  #Cussing out
Естествено в училищния автобус си поспива по 1 час  Wink
/в градината не спят просто не е предвидено да спят, родителите на които децата заспиват  са принудени да ги вземат в 12,30  #Crazy:/
Но поне после в 8 чеса е в леглото Hug

# 13
  • Мнения: 6 390
аз доколкото знам в детските градини тук има кът за спане, но не е задължително
а иначе познатите който имаме с малки деца до 6г. повечето спят на обед  Wink

# 14
  • Мнения: 1 363
По-точно, почна да му се доспива по-късно - към 3-4, и като легне тогава, познайте до колко часа откарваше вечер! Затова реших да се премахне следобедния сън в името на спокойната вечер (и аз съм човек!!!). Майка ми (тогава бяхме в България за лятото) хич не одобри, но откакто и го оставих една вечер и той не заспа до 11.30, си промени мнението Mr. Green
Това се отнася и за нас. Все още натискам сина ми да ляга да заспива на обяд. Ако стане стане. Супер, но ако до 2.30 не е заспал го държа буден защото иначе откъртва до 5ч вечерта и прекалено късно става времето за лягане. Сутрин, независимо колко е спал, става в 7.30 и от недоспиване получава торбички под очите. Тук при нас също е масова практика децата да си лягат в 7-8ч и аз съм и най- върл почитател. Искам време за почивка.

Общи условия

Активация на акаунт