По каква схема се пие лактогонен чай??

  • 1 225
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 298
Момичета, как се пие лактогонния чай? На един английски сайт прочетох, че се пие само за УВЕЛИЧАВАНЕ на кърмата, а не за поддържане. След достигане на нужния "дебит" се спирал, за да не стане привикване и т.н. Но при мен като го спра, дебитът си намалява, така че си го пия почти постоянно.. Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 9 481
А пробвала ли си с храни? Би могла да редуваш чая с храните Wink
Лактогонно действие имат : варено жито, пълнозърнест хляб, овесени ядки, сурови ядки (бадем, лешник, орех); лук, повече вода, хомеопатичното  ricinus communis 5 ch...

# 2
  • Мнения: 1 298
Мерси - повечето от тези храни също ги ям ежедневно. Без хомеопатичното. Но се чудя толкова ли е неправилно да се пие нон стоп чая... Май доста хора си го пият.

# 3
  • Мнения: 9 481
Е, не следвало-нали е билков..

# 4
  • Мнения: 11 053
Хомеопатичното и без друго не е добре да се пие без персонално предписание от специалист-хомеопат.

Кармелита, не е нормално да се нуждаеш постоянно от лактогонен чай Simple Smile Колко е голямо бебето ти?
Няколко неща бих отметнала по твоя случай:
- не приемаш достатъчно течности без този чай - можеш да пиеш вода или други видове чайове (мента и градински чай не бива, повечето други общоразпространени билки може), по около 2 литра на ден;
- проблемът е психологически и смяташ, че чаят ти помага =>по-добър рефлекс на потичане и други работи;
- най-лесно и безотказно ще стане, ако добавиш още едно кърмене - особено ако е в нощните или ранносутрешни часове.

Що се отнася до състава на лактогонния чай, едва ли ще ти навреди, но аз не бих го пила повече от месец-два.

# 5
  • Мнения: 1 298
Мерси, Параход!   bouquet Нищо чудно ефектът да е психологически - то като има толкоз кретени наоколо, които се опитват да ти провалят кърменето, на човек само едното чайче му остава да си го стиска като спасителна сламка  Joy Като се замисля, не се нуждая постоянно - веднъж на няколко дни, или на седмица. Но само да знам, че чайчето не е налично в шкафа, и почвам да се стресирам нещо...смешна работа.
За течностите е добро напомняне - аз си пия по чашка винаги, като се сетя, но дали са 2 литра... Трябва да проверя.

Беби е на 5, и си яде нощем, няма празно.

Общи условия

Активация на акаунт