Отговори
# 135
  • Мнения: 646
Момичета ще правя 3 опит на естествен цикъл но да ви питам на вас по колко дни въздържание от секс преди пункцията ви препоръчва доктора. Защото последния път д-р Персенска ми каза, че в нашия случай нямало нужда повече от 3 дни, тъй като спермограмата на мъжа ми била много добра.

# 136
  • Мнения: 148
момичета, ще задам най-глупавия си въпрос  Embarassed Може да ли навредя на ембриончето при по-сериозно кашляне, особено в процеса на имплантация, да го отскубна или нещо такова  Rolling Eyes Какви ли неща не му се въртят на човек в главата като бездейства

Последна редакция: пт, 05 окт 2012, 10:55 от sunny12

# 137
  • Мнения: 1 502
момичета, ще задам най-длупавия си въпрос  Embarassed Може да ли навредя на ембриончето при по-сериозно кашляне, особено в процеса на имплантация, да го отскубна или нещо такова  Rolling Eyes Какви ли неща не му се въртят на човек в главата като бездейства

Не се притеснявай съни , то си знае работата ,по принцип нито кашлица,нито земно притегляне могат да му навредят ако е качествено и решено да се хване.Само бъди спокойна и вярвай,че чудото ще стане. Аз лично много се притеснявах ,защото след 1-я си трансфер пътувах с влак и беше страхотно тресене около 8 часа, но се хванаха 2 героя  Hug

А за кашлицата - опитай с билкови лукчета ,действат успокояващо и са безобидни.

# 138
  • Мнения: 556
Съни, от къде я пипна тази кашлица в най-неподходящия момент?
Аз така бях при предходното ин витро миналата година, но медрола доста я подтисна тази моя кашлица. Много е гадно и аз си задавах същите въпроси! Дано  mimata_79 е права и наистина нищо не им става на ембрионите.
Аз от вчера доста кихам, което също е неприятно за мен - особено след 2-те операции.
Ще се молим ембрионите да имат силна воля за живот и това е!

За кашлица моя любим д-р Михайлов съветва:
    "На въпроса как да се отървем от кашлицата, физиолозите категорично отговарят, че не бива да се борим с нея с всички средства и на всяка цена, защото тя е защитна реакция, с която организмът иска да се отърве от "дразнителите" върху лигавицата. По механичен път, със силна струя въздух навън, тялото се опитва да се очисти от попаднали чужди тела, вируси и бактерии. Това, което трябва да направим, е да втечним секретите, за да облекчим работата на белия дроб.
    Най-простата рецепта е като се пие непрекъснато топла вода или билков чай. Лечебните треви увеличават ефекта от топлата течност. Ако пропуснем тази проста процедура, секретите стават гъсти и жилави, както това се случва при обезводняване с всички физиологични течности в тялото. Повишената температура по време на боледуване също допринася за това.
    Секретите в белия дроб трябва да се отделят, защото те намаляват дихателната повърхност, затрудняват дишането и са благоприятна среда за развитие на вируси и бактерии.
    Освен вода може да се пие плодов сок и всякакви течности. Черният и зелен чай пък разширява бронхите и има ефект подобен на лекарството нофилин, което често се предписва срещу кашлица.
    Отоплението е враг номер едно на кашлящия. Загряването на помещението с електрическа   печка  или парно пресушава въздуха.
    Кашлицата се облекчава и от инхалации с вода, в която се слага щипка сода и сол. Към нея може да се прибавят и по 1-2 капки масло от мащерка, евкалипт или бор."
Дълго е, но пък е полезно!!!

# 139
  • София
  • Мнения: 23 162
за кашлицата не мога да се изкажа,но аз си кихам редовно от след трансфера  Confused
освен че вече ми се свива неприятно корема и направо си боли, още нямам други последствия.
даже кихах и на прегледа, човека дори не помръдна  Rolling Eyes
с кашлицата трябва да е подобно.

# 140
  • Мнения: 148
много ви благодря за ценните съвети, страхотни сте  Hug ще се успокоя и ще се надявам на положителен резултат
много ме е срам ама да си кажа  Embarassed Имах хрема от деня преди пункцията, която отмина де. Проблема ми е, че не мога да храча и като се разболея се мъча много. Не ми се смейте, много усилия съм положила да се науча и без никакъв успех  Embarassed Та снощи вече последната хр... ме измъчи и се оттървах май. Но голямо напъване падна, хем се стараех да напъвам само горната част на тялото. И от тогава се шашнах нещо Rolling Eyes

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
sunny12 , тъкмо си мислех кога ще пишеш как си Simple Smile Нормално е да се притесняваш, но всичко ще е наред, ще видиш. И аз като бамба много често кихам след трансфера и много се шашках, защото направо ми се присвива корема и си ме боли. Но после реших, че едва ли от кихане или кашляне може да му стане нещо не ембриончето, просто на нас страховете са ни повече. Стискам палци и съм сигурна, че новините този път ще са добри  Hug

# 142
  • Мнения: 148
sunny12 , тъкмо си мислех кога ще пишеш как си Simple Smile Нормално е да се притесняваш, но всичко ще е наред, ще видиш. И аз като бамба много често кихам след трансфера и много се шашках, защото направо ми се присвива корема и си ме боли. Но после реших, че едва ли от кихане или кашляне може да му стане нещо не ембриончето, просто на нас страховете са ни повече. Стискам палци и съм сигурна, че новините този път ще са добри  Hug
максче, аз пазя дивана и мисля глупости май Simple Smile Ти как си? Бъди спокойна, всичко ще е наред ще видиш  Hug Иначе голяма скука това чакане. Вчера ходих ан акопунктура и беше супер да се размардам. Май вече е време за разходки, нали Simple Smile

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
И аз ходих на акупунктура този път, но имах три процедури преди трансфера и една последна половин час преди него. Ти явно са на някаква друга схема, щом и след трансфера ходиш. Нали и ти си в клиниката при д-р Ликсов? Иначе си е скука само да лежиш, разбира се. Аз само първите 2-3 дни лежах повече, после си излизах. Не съм търчала по цял ден разбира се, ама се разхождах по малко.

# 144
  • София
  • Мнения: 16 691
И аз ходих на акупунктура този път, но имах три процедури преди трансфера и една последна половин час преди него. Ти явно са на някаква друга схема, щом и след трансфера ходиш. Нали и ти си в клиниката при д-р Ликсов? Иначе си е скука само да лежиш, разбира се. Аз само първите 2-3 дни лежах повече, после си излизах. Не съм търчала по цял ден разбира се, ама се разхождах по малко.

Макси, а предните пъти ходи ли на акупунктура и лежа ли след трансфера?

# 145
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
ivankaka , само първият път ходих на акупунктура. Но тогава бяха две процедури май - една в деня на трансфера и една няколко дни след това. Ако не се бъркам, че беше много отдавна. А за лежането  - винаги съм гледала поне 2-3 дни след това да лежа. Първият път лежах най-много, даже и двете седмици до теста си седях у нас. При следващите 6 трансфера различно, но първите дни винаги съм почивала.

# 146
  • Мнения: 148
макси, при д-р Ликсов ходя да. Март месец направих като теб - три процедури преди и една непосредствено преди трансфер. Сега обаче казах, че искам акупунктура когато ми звъннаха за трансфер. Д-р Ликсов ми предложи 2 опции, 2 и 4 процедури. Аз избрах 4 като един път се ходи преди трансфер за 2x30 мин и още 2 x 30 3 дни след трансфер. Дано да е помогнало. Иначе мисля и аз да започна с разходките вече Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 10 695
Мерси бамба за инфото, ама ходих днес...и ми иде да се гръмна...бях за резултата,минах през д-р Сигридов да го види...прибрах се...влезнах във фейса и ...видях,че има днес рожден ден! Айййй полудях,че не знаех и не му го честитих,ква съм овца!

# 148
  • Мнения: 165
Здравейте, някой знае ли кога ще отвори врати новият център на д-р Стаменов и точно къде ще се намира ! Пожелавам на всички да видят двете чертички и скоро да гушнат най - красивото нещо на този свят - своето бебче!

# 149
  • Милано
  • Мнения: 947
Здравейте,момичета!!!!!Макс,многооо,ама многоооо се радвам за тебе!Имай най-щастливите 9месеца и най-усмихнатите бебчета!!! Hug Hug HugСъни,успех и на теб!!!!А също и на всички момичета тук!!!Мойта консултация при доктор Стаменов мина.Каза че ме иска най-късно на 3 ден от цикъла,за да започнем стимулация.Аз бях така притеснена,че забравих да го попитам с какво,колко дни,как .....абе нищо.Затова ви моля вас момичета,които сте правили такава от 3ти ден,ако можете да ми обясните при вас с какво е била стимулацията,колко дни сте го приемали,как сте се чувствали,колко е струвало като цена....всичко ще ми е от полза,момичета.Сега  Hug Hug Hug всички и ви желая лека и приятна вечер!Целувки от мен!!!!

Общи условия

Активация на акаунт