Първото сокче - кога?

  • 1 620
  • 26
  •   1
Отговори
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Нашата педиатърка препоръчва да даваме вече сокчета. Първи ден 1 лъжичка, втори - 2, трети - 3, четвърти - 4 и това е максималното количество. А ние още нямаме 2 месеца. Не е ли рано?

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Рано е. Дори за некърмено бебе е рано. Изчакай да стане поне на 3-4 месеца.

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Спомням си, че и ние започнахме със сокчетата през втория месец. И също така - един ден една лъжичка, постепенно увеличихме соковете. Мисля, че началото на втория месец е съвсем нормално за сокчета!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебето няма нужда от нищо друго освен кърма през първите 6 месеца от живота си.
Повече за сокчетата и защо е не само излишно,но и силно неполезно да се дават на такава възраст:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
А това се отнася за причините защо не трябва да се дава нищо друго освен кърма или АМ преди минимум навършени 4-6 месеца:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681

# 4
  • Мнения: 4 629
Аз все още не давам сокове на сина ми . Вместо това му вадам плодове. Сокове съм му давала на няколко пъти, когато е бил болен и е било важно да приема колкото се може повече течности

# 5
  • Мнения: 2 220
Аз му дадох сок като навърши 4 месеца.

# 6
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Сина ми е на 1г.11мес и го захраних на 45ден така ми каза педиатъра въпреки че кърмех.Сега чакам второ дете и навсякъде чета че кърмените бебета не трябва да се захранват до 6месец.И аз назная какво да правя понеже сме си при същия доктор и  той ще ни захранва по същия начин.Може би не трябва да го слушам!!!Но пак ако нещо навредя на бебето. Не зная и несмея на своя глава да рискувам


Последна редакция: чт, 19 яну 2006, 21:37 от Бу

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 798
Няма нужда от ранно захранване, още повече точно със сок Simple Smile
По цял свят бебетата се захранват не по-рано от 4-6 месец (включително и бебета на АМ), като повече се гледа горната граница. Не вярвам тук да сме толкова различни Simple Smile
Има чудесни статии в Библиотеката на форума по всякакви въпроси, свързани с кърменето и захранването на бебето, сигурна съм, че ще ви е интересно да ги прочетете Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 972
Днес дадох за първи път сок, а от една седмица давам по малко ябълково пюре! Прочети всичко в библиотеката, има страшно много инфо!

# 9
  Много е рано!По този начин може да се отключат и алергии!

# 10
  • Мнения: 3 810
Аз също започнах рано със сокчетата, но това беше преди да вляза във форума и да прочета многото статии.
В резултат от сокчетата, по- точно на моркова се сдобихме. Мислех че е запек и дълго го мъчих, горкото. ooooh!
След като прочетох това, онова съжалих за неинформираността си, но реших да не ги спирам, защото каквото съм направила вече съм го направила. Просто ги намалих максимално- до 2-3л. на ден.
Вече втори ден се захранваме с плодово-зеленчуково пюре и слава богу ака по 1 път на ден. Дано се задържи така. Но вече както пише по статиите проявява интерес към храната- големи сме!

# 11
  • Мнения: 1 383
Как мислите, кога могат да се включат прясно изцедените сокчета при късно захранено дете? Бебо вече е почти на 7 м., от един месец го захранвам с прекъсвания, от няколко дни вече сериозно /по половин пюре на Хип/. И освен ябълка... май няма друго подходящо.

# 12
  • Мнения: 3 447
Ние започнахме на вашата възраст по препоръка на педито. Не е имало никакви усложнения, но сега си мисля, че не е било необходимо толкова рано. Но тогава нямах достъп до толкова информация.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 798
Как мислите, кога могат да се включат прясно изцедените сокчета при късно захранено дете?
Нямаш спешна работа Simple Smile Въведи всичко останало. Щом яде плодови пюрета, особено ако даваш пресни плодове, соковете са ненужни. По принцип към 8-9 месец е Ок, а и сега можеш, ако искаш.

# 14
  • Мнения: 1 839
Аз също през втория месец започнах сокчета. И двете ми деца бяха на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт