Скъсена шийка на матка :(

  • 40 383
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47
 Hug БЛАГОДАРЯ ВИ,успокойх се малко  Praynig дано всички да сме добре и да издаржим до 9 месец  ooooh!

# 46
  • Мнения: 100
Здравейте момичета!И мен лекарката ми вчера ме изненада с това,че шийката ми е скъсена и то последни преглед преди 10 дни с цели 7мм.Аз без това имам правена конизация на шийката преди 5 години и е по къса,а сега и това.На предния преглед ми каза,че всичко е наред шийката беше 3,4 см,а вчера беше 2,7.притеснявам се много,тя ме съветва за серклаж до 20 седмица т.е нямам хич време,а лекаря при който ходя в София ми казва след 20 седмица да е серклажа ако се наложи.Кого да слушам не знам,а сега и като чета,че за часове се случва скъсяването съвсем се побърквам.В момента лежа,пазя леглото и май само черни мисли са ми в главата.

# 47
  • Мнения: 47
emiliq_koleva зависи в коя г.с си много мами издържат до 9 месец с мн. лежане,при мен самото скъсяване стана в края на 6 месец и нямах шанс за серклаж ина4е бих си направила на 100%  Stopно избора си е твой,аз издържах почти 2 месеца със шийка 1мм,засъжаление вече съм на финала 10 дни имам до 9 месец,а вече имам 1 см разкритие.Много е индивидуално вси4ко,но аз определено съм ЗАСерклаж  Praynig Успех не се притеснявай има6 вариянти и то мн.добри  Hug

# 48
  • гр.Русе
  • Мнения: 52
 Аз съм трърдо ЗА серклажа.Като лежах в паталогия на какво ли не се нагледах.Самата аз имам два.

# 49
  • Мнения: 117
Здравейте. Четох много мнения в тази статия. Тъй като днес разбрах, че и аз съм със скъсена шийка и бях в спешното снощи, с болки в корема и втвърдяване.. Казаха ми, че ми е скъсена шийката. Трябва да е 35мм, а моята е 32мм.. Попитах докторката това опасно ли е, тя каза, че просто ми е скъсена, което мен не ме задоволи като отговор. Исках да попитам вас, ако някоя знае и е по запозната.. Това голям процент ли е скъсяването и опасно ли е? Много ми е притеснено и само чета, но не намирам никъде отговор на въпроса ми Sad Много ще съм благодарна, ако някоя от вас ср включи и сподели мнението си Sad

# 50
  • Мнения: 12
Здравейте, можете ли да ми кажете какво означава скъсена шийка на матката 50% и намалени околоплодни води ? В 38 г.с. съм.

Общи условия

Активация на акаунт