Комунизмът в Канада

  • 2 808
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 017
ehee, с много малко сте се оттървали. Нас ни забърсаха с 289 $ . Вместо с 100км/ч ( разр. макс  скорост по магистралите) мъжо караше с 138  Embarassed , и отгоре на това задмина полицейска кола, която по нищо не личеше, че е такава. После полицая набързо ни настигна за да ни връчи честитката.  Crazy
Е при вас нарушението е по-голямо, то и тук колкото е по-голяма  разликата, толкова расте главоломно и глобата.
А това е станало на 12 ноември миналата година  Sick, много бързо действат:)))
И явно са го заснели някъде по пътя.

А по въпроса за комунизма - тук дават за всяко новородено французойче по 800 евро.

# 31
  • Мнения: 2 032
Да, Канада си е интересна страна, хем по американски им е "капитализъмът", хем от друга страна имат социалната политика и либерализма на някои западно-европейски страни. Не се уредили много с климат, ама глей, плащат си като начин за извинение  Mr. Green
Мамо Кенга, могла си, не си плащала данъци. Такава е смешната система в България. Нищо, сега си в уредена държава като започнеш да работиш (което ти пожелавам), всеки месец като си видиш "фиша" с удръжките, ще ти се доревава  Simple Smile Хайде, учи, учи.

# 32
  • Мнения: 456
Ами интересно - аз пък на всеки две седмици като си взема фиШа , хич не ми се доревава ами напротив.

Явно е въпрос на гледна точка.

А иначе за чековете дето пристигат отвреме навреме ей така от никъде.... то за някои хора и заплата да им даваха без да работят тук, пак нямаше да са доволни - няма угодия ,, ей... Wink Wink Wink Wink

Причината е , че идваме от перфектна държава, та затова и претенциите са такива...

# 33
  • Мнения: 3 932
.....
Причината е , че идваме от перфектна държава, та затова и претенциите са такива...

Знае6 ли, mай то4но това е при4ината  newsm78 newsm78 newsm78


# 34
  • Мнения: 822

А иначе за чековете дето пристигат отвреме навреме ей така от никъде.... то за някои хора и заплата да им даваха без да работят тук, пак нямаше да са доволни - няма угодия ,, ей... Wink Wink Wink ;-
Аз не видях  някой,който да не е доволен от чека си,пристигнал "ей така от никъде..." Но може и да не съм чела внимателно... Laughing newsm78

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Защото съм укривала всяка стотинка от държавата. Не съм имала желание да дам и стотинка. Простичка причина. Сега само не започвай, че заради такива като мен държавата е пропаднала. За да я спася заминах. Mr. Green Пък и себе си да спася.
Явно си слушала добре лекциите "какво е комунизмът" навремето  Grinning - на всеки, колкото иска, от всеки, колкото даде Laughing

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Защото съм укривала всяка стотинка от държавата. Не съм имала желание да дам и стотинка. Простичка причина. Сега само не започвай, че заради такива като мен държавата е пропаднала. За да я спася заминах. Mr. Green Пък и себе си да спася.
Явно си слушала добре лекциите "какво е комунизмът" навремето  Grinning - на всеки, колкото иска, от всеки, колкото даде Laughing
Аааа, не беше ли на всекиму според нуждите  Laughing
И на нас ни дигат детските, с 45р за първо дете и 30р за другите newsm78

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Защото съм укривала всяка стотинка от държавата. Не съм имала желание да дам и стотинка. Простичка причина. Сега само не започвай, че заради такива като мен държавата е пропаднала. За да я спася заминах. Mr. Green Пък и себе си да спася.
Явно си слушала добре лекциите "какво е комунизмът" навремето  Grinning - на всеки, колкото иска, от всеки, колкото даде Laughing
Аааа, не беше ли на всекиму според нуждите  Laughing
Като ще вземаме нещата в свои ръце, ние ще определяме и нуждите, нали  Laughing

# 38
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Канадски мами, не много встрани от темата, как смятате, че ще се отрази на канадския "комунизъм" новото консервативно управление?

# 39
  • Мнения: 563
Канадски мами, не много встрани от темата, как смятате, че ще се отрази на канадския "комунизъм" новото консервативно управление?
мисля че ще си е все комунизъм Shocked с това никой не може да се сбори Mr. Green
а иначе сигурно няма да има кой знае каква разлика, поне за средната класа.
а пък тези чекове - ние не сме получили...на доход ли е базирано? извинете не прочетох всички постинги

# 40
  • Мнения: 676
Канадски мами, не много встрани от темата, как смятате, че ще се отрази на канадския "комунизъм" новото консервативно управление?
мисля че ще си е все комунизъм Shocked с това никой не може да се сбори Mr. Green
а иначе сигурно няма да има кой знае каква разлика, поне за средната класа.
а пък тези чекове - ние не сме получили...на доход ли е базирано? извинете не прочетох всички постинги

До колокото разбрах на доход се базира...и ние не сме полу4или Confused

А що се отнася до правителството, май ще си остане все комунизъм Grinning

# 41
  • Мнения: 563
Канадски мами, не много встрани от темата, как смятате, че ще се отрази на канадския "комунизъм" новото консервативно управление?
мисля че ще си е все комунизъм Shocked с това никой не може да се сбори Mr. Green
а иначе сигурно няма да има кой знае каква разлика, поне за средната класа.
а пък тези чекове - ние не сме получили...на доход ли е базирано? извинете не прочетох всички постинги

До колокото разбрах на доход се базира...и ние не сме полу4или Confused

А що се отнася до правителството, май ще си остане все комунизъм Grinning
ясно, значи да не чакаме - комунизъм, какво да се прави  Laughing
мъжът ми казва че тая държава е само за пенсионери - дотогава гърч  и колкото ти расте дохода, толкова по-зле Mr. Green растат и данъците и няма tax breaks  ама пък доживееш ли до пенсия...кеф. къщата изплатена, децата отгледани, можеш да си поживееш... ако доживееш дотогава де Twisted Evil 

# 42
  • Мнения: 822
ама пък доживееш ли до пенсия...кеф. къщата изплатена, децата отгледани, можеш да си поживееш... ако доживееш дотогава де Twisted Evil 
Все си мисля,че ако доживея до пенсия,ще ми е по-добре някъде на юг... Laughing
Иначе,ако не се лъжа,някои от обещанията на консерваторите включваха намаляване на данъците с  цял 1% Outta Joint и намаляване на приема на бежанци в полза на имигрантите... newsm78
Ще поживеем,ще видим... Rolling Eyes

# 43
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
ама пък доживееш ли до пенсия...кеф. къщата изплатена, децата отгледани, можеш да си поживееш... ако доживееш дотогава де Twisted Evil 
Все си мисля,че ако доживея до пенсия,ще ми е по-добре някъде на юг... Laughing
Иначе,ако не се лъжа,някои от обещанията на консерваторите включваха намаляване на данъците с  цял 1% Outta Joint и намаляване на приема на бежанци в полза на имигрантите... newsm78
Ще поживеем,ще видим... Rolling Eyes


С 2 %  Twisted Evil

# 44
  • Мнения: 563
ама пък доживееш ли до пенсия...кеф. къщата изплатена, децата отгледани, можеш да си поживееш... ако доживееш дотогава де Twisted Evil 
Все си мисля,че ако доживея до пенсия,ще ми е по-добре някъде на юг... Laughing
Иначе,ако не се лъжа,някои от обещанията на консерваторите включваха намаляване на данъците с  цял 1% Outta Joint и намаляване на приема на бежанци в полза на имигрантите... newsm78
Ще поживеем,ще видим... Rolling Eyes
да де, то и ние мислим да се пенсионираме в Мексико, на кой ли му е добре при тукашния климат Close ще видим дали ще изкараме дотогава Laughing
а за единия % и аз чух, един тази година, и още един другата Shockedголям келепир, няма що...

Общи условия

Активация на акаунт