Отново Глен Доман - обучение в къщи

  • 2 059
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 709
Здравейте, имаше една много стара тема...
Искам да подновя обсъждането с въпроси: От каква възраст започнахте с картончетата с думите? След колко броя думи вкарахте глаголите? Въведохте ли словосъчетания и кога? Правихте ли картончета за енциклопедични знания и кога? След колко време се отказахте да правите каквото и да било? Кога видяхте резултатите?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 8 217
Картончетата почнах около година и 2-3 месеца.
Глаголи не съм слагала. Словосъчетания да.
Спрях на 2,3 когато тръгна на ДГ - не ми остава вече време.
Чете около 200 думи.

# 2
  • Мнения: 2 216
За какви картончета става дума? Обяснете какъв е този метод или дайте линк към старата тема

# 3
# 4
  • Бургас
  • Мнения: 959
Също за малкия от около година и 1-2 масеца. Почти без да искаме се получи, защото каката е с проблеми в обучението и заради нея съм направила доста картони с думи и картинки. Нямам словосъчетания. Чете около 200 думи също, без изобщо да съм била настоятелна с него, просто каквото забърше покрай каката. Но те децата са попивателни, за него е огромно удоволствие да се занимава.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 709
Алина, как се занимавате? Имате ли специално време, в което показвате картончета и да уточним - картончетата ви представляват картинка, която е надписана.... Колко голяма картинка и колко големи букви? С червен цвят ли са изписани или с черен?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 959
В по-ранна възраст - картинки във формат  А4 с предмета и наименованието му отдолу.
Сега имам само с думи - в доста голям шрифт, вероятно 48. Болднати, черни са моите, около 4-5 думи се събират на страница А4. После ги изрязах и ламинирах.
Значи, аз с Мария по принцип се занимавах по-активно, но при нея резултатите са несъвместими с тези на децата в "норма", но така или иначе точно тези картинки с думи ми бяха едно от най-ценните нещо от 1 год възраст, поне до към 4год.
Пробвах се точно по метода Доман - около 5 пъти на ден, 5 думи, които показвам за около 5 сек и скривам. Без изпитване, без преговори. След около 2 седмици въвеждам 1-2 нови картинки и така  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 46
В по-ранна възраст - картинки във формат  А4 с предмета и наименованието му отдолу.
Сега имам само с думи - в доста голям шрифт, вероятно 48. Болднати, черни са моите, около 4-5 думи се събират на страница А4. После ги изрязах и ламинирах.
Значи, аз с Мария по принцип се занимавах по-активно, но при нея резултатите са несъвместими с тези на децата в "норма", но така или иначе точно тези картинки с думи ми бяха едно от най-ценните нещо от 1 год възраст, поне до към 4год.
Пробвах се точно по метода Доман - около 5 пъти на ден, 5 думи, които показвам за около 5 сек и скривам. Без изпитване, без преговори. След около 2 седмици въвеждам 1-2 нови картинки и така  Simple Smile

Здравейте,
Дали бихте помислили за продажба на думите?

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте,  аз подготвям тези карти. Направила съм комплекти на български и английски език. Съдържа 270 основни думи ,изрази и изречения, ката има възможност и за допълнителни. Ако има интерес може да пишете на лично съобщение Елина email b.todorova90@gmail.com

Общи условия

Активация на акаунт