Да ви кажа честно, много съм разочарована от таткото!

  • 8 696
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Разбирам донякъде, че мъжете не схващат напълно какво става с жените им по време на бременността, но чак само да чувам "Няма да си първата, всички така са родили, айде бе, кво се правиш" вече ми идва много!
Може би защото влезнах в 7 месец и повечето хора ме питат къде ще раждам все повече закопавам...Един ми препоръчва Шейново, друг Св.София, трети казва 2 градска. Установих, че доста жени ходят при определен лекар в дадена болница и после хоп, там си раждат. Аз се следя в 6 ДКЦ, много съм доволна, но отивайки някъде да раждам изобщо няма да познавам лекарите, акушерките или обстановката. И в болница не съм влизала никога досега, още повече ми се стяга около гушата. Да, няма да съм първата...нито съм специална. Всъщност "Защо си мислиш, че твоите проблеми са по-големи и важни от на другите? - Ами защото са си мои!" важи в пълна сила.
Реших, че нямам пари за лекар по уговорка /500лв/, реших, че искам татакото да ми стиска ръката в предродилното само, не в родилното чак .Обаче, за да я стиска трябва вип зала, а вип зала върви с избор на лекар или 700лв. Е, аз съм детска учителка, такива пари нямам. Значи нямаме стискане на ръка.
Добре че е баща ми, който ме увери, че няма да ме оставят и за минута сама в болницата, щели да обикалят на смени Heart Eyes ако се налага....
Добре де, вашите мъже такива ли са? Един приятел се прибрал, легнал си, отишъл и на работа...жена му раждала 16 часа през това време. Родителите й си били вкъщи, кой на работа... И моят някакви такива планове крои. Аз си мисля, че това е събитие, което трябва да се съизживее! А не после да поркат и да се черпят гордо! Crossing Arms
Дайте ми малко съвети моля, жени сме, ясно е, че си е наша грижа раждането, но поне малко философски поглед ще ми дойде добре.

# 1
  • Мнения: 9 990
Аз пък не исках никой около мене-раждах повече от 16 часа,а мъж ми го пратих на работа WinkМерси-някой да ми виси над главата и да пита-до къде стигна???Пък от повечето минали по този път останах с впечатление,че тюхкащи се хора около теб в такива моменти не са нужни.Това-като по филмите-мъжът стои и вика-Push!!!!или там както се пише... Embarassed и стиска ръката на родилката,може и тук да го има,ама аз лично не го искам.Пък ти-като искаш-помоли го таткото да бъде малко по-съпричастен... HugНяма нищо страшно в това да попаднеш на дежурния екип в болницата,без да ги познаваш/при мен беше така/,понякога се случва да родиш бързичко и не толкова болезнено...та да няма време родата да обикаля около теб на смени... Rolling EyesУспех и не се навивай,че не ти обръщат внимание,сега може би ти се иска всеки да те гледа и да ти повтаря и да се върти около теб... Peace

# 2
  • Мнения: 5 391
Чайниче, що не заповядаш в отчетната темичка на очакващите бебета през април?Или се подвизаваш на друго място... Thinking

# 3
  • Мнения: 1 629
Сега като си спомням, влязох да раждам сутринта, а на мъжът ми се обадих чак следобеда, като беше сигурно, че ще се ражда него ден Grinning Той си беше на работа, а вечерта като се роди бебе, дойде веднага, видя ме, уплаши се, после видя бебето и се зарадва, а после се прибра да нанка. Туй то.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 931
Хич не ти трябва таткото, особено ако е страхлив да го мислиш и него. А колкото до уговорките и аз първия път така раждах, ходих си в ДКЦ-то на консултации и после в МД без уговорка родих. Да ти кажа по-доволна съм от някои дето са си платили. И сега пак така, не ни липсват финанси, но предпочитам да си ги дам за бебо и мен, пък и за баткото, а не на някой доктор, дето и без това си му е работа. Успех и не се шашкай всичко ще е наред.

# 5
  • Мнения: 410
А не после да поркат и да се черпят гордо!
ТОВА Е НАЙ, АМА НАЙ - ГОЛЯМАТА ПРОСТОТИЯ, КОЯТО СЕ СЛУЧВА В БЪЛГАРИЯ! ДА СЕ НАТРЯСКАТ ДО ОБЕЗПАМЕТЯВАНЕ! КАКВА РАДОСТ Е ТОВА! нАШИЯ ТАТКО ДОРИ И ПРЕЗ УМ НЕ МУ МИНА ТАКОВА НЕщО. На родителите бяхме решили да не казваме, докато, живот и здраве, бебо не се роди. Раждах през нощта, Петък с/у Събота, в Събота започвахме първа копка на къщата ни! Почти през цялата нощ бе в клин иката. Пратих го 2-3 часа да подремне и малко преди да започна да напъвам, нещо ми подсказа да му се обадя да дойде! Щом си видя момчето и мамачето че са добре, потвърди му го и доктора, отиде да копа,, човека, и после пак дойде и така.!
Бременноста я карахме заедно, но без прекалени гевезелъци, и двамата сме големи ( и на години ) и на акъл за да се подкрепяме! На лекар ходихме заедно, име избрахме заедно, мястото за раждане избрахме заедно, обсъдихме със и без упоика ли и т.н. Заведох го с мен при анестезиолога на разговор, за да се убеди и той в избора.
Може би е индивидуално, но мисля че това са важни неща! Както 2мата сте го направили, така цял живот ще е на 2ма ви, както и в тези 9 месеца! Мисля, че каменната ера отмина, и Има фактори, като състоянието, настроението на майката, домашния уют и покой, които спомагат и покоя на детенце в утробата!
Поговорете си! Това не са гевезелъци! Бутилката от почерпката ще отиде в коша, но детенце остава! Това е важното! ПО-добре да почерпи за първия му месец, първата дума, първия рожден ден!

А за лекаря, хубаво е че си доволна от своя! Мисля, че можеш да си позволиш един курс за бременни. Там винаго водят в родилни! Аз мисля, че е важно да се настроиш за обстановката. Избери си болница поне, в кояъо да родиш, интересувай се кои са лекарите та, защо не и да те прегледа някой от тях, просто сравнително, всеки има право на това, мисля! За да не си кажеш тая какво ги реди, за протокола:
Аз лично родих при лекар по избор , в частна клиника, за 600 лв всичко, вкл упойка, да, преди 2 г цените бяха други, да имах възможност, или по-то1но реших да си го позволя, макар и двамата да работим за всяка стотинка и да живеем с родителите на мъжа ми. Но това се случва не всеки ден, деца не раждаме под път и над път. А толкова бихме дали сигурно , ако не и повече за 1 седмица почивка някъде, И така избрахме, и не съжалвявам.
Говори с мъжа си, детенце е на двама ви!

# 6
  • Мнения: 9 990
А не после да поркат и да се черпят гордо!
ТОВА Е НАЙ, АМА НАЙ - ГОЛЯМАТА ПРОСТОТИЯ, КОЯТО СЕ СЛУЧВА В БЪЛГАРИЯ! ДА СЕ НАТРЯСКАТ ДО ОБЕЗПАМЕТЯВАНЕ! КАКВА РАДОСТ Е ТОВА! нАШИЯ ТАТКО ДОРИ И ПРЕЗ УМ НЕ МУ МИНА ТАКОВА НЕщО.

В това спор няма PeaceИ още малко-да -нещата са индивидуални.Разговорът е задължителен,но ако такото просто не е готов да стои в предродилна зала/има си страхливи хора от такава обстановка/ не е нужно да се насилва ,това не означава,че е безотговорен и няма да е до жена си мислено...Пък аз имам приятелка акушерка-тя ми е разказвала достатъчно за припаднали мъже или родители,които напират да влезнат при родилката и създават повече паника.Моят мъж не е идвал с мен на консултации,защото си ги правех през работно време.Нито е говорил с анестезиолог,защото такъв се намеси по стечение на обстоятелствата накрая.Това не го направи нито лош баща,нито безотговорен към мен и детето-през това време изчисти вкъщи,напазарува,да не говорим,че дойде веднага след като родих и му се обадих,донесе от каквото имахме нужда.Хич не е каменна ерата,това са много различни неща Peace

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 10:22 от пенелопа

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
Имай предвид, че чуствителността на жената в това състояние е много изострена и подсъзнателно очаква всички близки да са загрижени за нея. Казвам ти го, защото и аз на моменти съм се чуствала като теб, особено през първата бременност. Очаквах мъжа ми да ме гледа като писано яйце, а пък той си имаше негови си грижи и ангажименти. Също така отчети и факта, че макар и да не го споделят, повечето мъже доста се страхуват от появата на бебето, защото то тотално преобръща света им. Моят съвет към теб е да бъдеш оптимистична, да гледаш позитивно на нещата, да не изпадаш в тъжни и мрачни настроения и да вярваш, че всичко ще бъде наред. А таткото като гушне малкото човече ще се успокои и ще видиш самият той ще се промени. newsm10

# 8
  • Мнения: 2 271
Аз раждах с лекарката,която ми следеше бременността!(В"Св.София")Та познавам я добре-каза,че имала едно суеверие да не стоят близките в болницата,за да родя по-лесно!Аз не сьм суеверна,но мьжо и майка,както бяха решили да стоят и чакат,така отпрашиха на минутата! LaughingРодих лесно и бьрзо,но едва ли причината е това!
Докато раждах имаше още 2 момичета в предродилна,без личен лекар,родиха пак за кратко и с много обгрижване!
Успех и леко раждане!

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ех, мила, никой не може да разбере какво ти е.Не му се сърди, просто има и такива хора.Лично аз не исках като тръгна да раждам някой да е до мен, това са неща с които жената сама трябва да се справи.Що се отнася до плащането за раждане-ми не е важно.¬ета из форума, че наскоро родилите майки са били без уговорки и са много доволни.
 Нормално е да си в това състояние, явно всяка жена която ще ражда за първипът го минава.Стаха от раждането, по-точно неизвестността, притесненията ще се справи ли с грижите за бебето....всичко си идва от инстинкта, спокойно.
Що се отнася за родилната зала-ами на мен ми приличаше на зъболекарски кабинет Thinkingнищо страшно няма там.
Успех и се старай да не мислиш за такива неща Blush
Но има бременни които много и постоянно мрънкат и наистина много изнервят Confused¬айниче, не визирам теб Hug

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Спокойно, мила, мъжете не могат да го изживеят по същия начен като теб/нас - факт и трябва да го приемем. Не се страхувай от влизането в болница и от раждането - така само се затормозяваш повече. Не го мисли от сега, всъщност докато не ти изтекат водите въобще не го мисли - аз така направих и проработи. Бях в същото положение като теб - без уговорки, без познати лекари и без таткото в родилна зала. Мина сравнително лесно, и май ми беше по-добре без таткото - не само че той по никакъв начин не може да намали болките, но и честно казано не исках да ме вижда такава - разрошена, разбутана и оплакваща се. Тъй като раждането беше през нощта, го пратих да спи - нямаше смисъл да виси пред болницата - дойде на сутринта, веднага щом се обадих, че съм родила. Много ми помогна, че идваше след това всеки ден и прекарвахме 2-3 часа заедно във фоайето. След седмица ми предстои второ раждане - мисля да процедираме по същия начин. И въобще не мисля за самото раждане - рано е още!  Grinning

# 11
  • Мнения: 35 891
без да те шашкам, но разочарованията и разминаванията тепърва предстоят

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Миличка, разбирам, че се чувстваш доста объркана и че твоите проблеми, като твои ти изглеждат доста сериозни, но сама ще се убедиш, като родиш, че не  е било толкова страшно...
Лично аз не исках изобщо таткото да ме вижда в момента на раждането, защото гледката никак не е приятна. Той ми беше подметнал това си желание, но аз много бързо го отхвърлих като възможност.
Също, като теб нямах, нито познати в Шейново, нито бях ходила на консултации там. Дори не бях лежала в болница  и се притеснявах. Но, като влязох в 9-ти месец спрях да се притеснявам от раждането, а напротив - започнах да го очаквам с нетърпение. С радост отидох да раждам, а на мъжа ми казах, че не искам да виси долу по пейките, а да си ходи в къщи, аз като родя, ще му се обадя.
Когато бях готова, след раждането му се обадих.
Притесненията, които имаш сега са въз основа на обърканите ти хормони  и изобщо не са основателни!
Мисли позитивно за раждането - нито е страшно, нито е нещо лошо!
Това ще се превърне в най-хубавия ден от живота ти.
Успех  Peace

без да те шашкам, но разочарованията и разминаванията тепърва предстоят

Изобщо не съм съгласна с това твърдение, а още по-малко мисля, че трябва да се говорят такива неща на една бременна жена! Naughty

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Закараха ме до родилния дом майка ми и мъжът ми. Той получил разтройство от притеснение, но външно не показваше нищо. И двамата с майка са отишли до работата си да се обадят и после чакаха пред болницата. Видяха ме щом излезнах от упойка. Не съм искала да присъства никой на раждането.
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ИЗЛИШНО ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД  Hug

# 14
  • Мнения: 7 474
 Нормално е да си разочарована от подобно отношение #Cussing outНали той няма да ражда - много ме е яд на такива мъже. Относно присъствието на мъжа - ти само ще се притесняваш повече, а на родителите е по-добре да кажете като родиш, за да не се притесняват. Майка ми ме беше предупредила да не и се обаждам, но тя  и без това около термина не спеше. А и това, че се напиват без да знаят реално за какво е много тъпо, но това са си мъжете. Всеки мъж е различен, не можем да ги слагаме под един знаменател. Аз извадих късмет с моя много ме гледа и докато раждах беше в несвяст горкия от притеснение- не мога да си представя как би отишъл на работа newsm78 трябва да си голям непукист.

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 11:00 от Leo

Общи условия

Активация на акаунт