Захранване на бебето след 4 навършени месеца

  • 86 676
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 814
За съжаление повечето педита в БГ дават такива съвети,но  Naughtyти си преценяваш как да захранваш.Аз ти казвам какво е моето мнение и как аз съм захранила малкият.А и е хубаво да изчакаш детето да стане поне на пет месеца и тогава да захраниш.Но ти си решаваш.Питай каквото те интересува,чети има доста писано за захранването,информирай се добре и тогава действай. Успех.

# 61
  • Мнения: 226
За съжаление повечето педита в БГ дават такива съвети,но  Naughtyти си преценяваш как да захранваш.Аз ти казвам какво е моето мнение и как аз съм захранила малкият.А и е хубаво да изчакаш детето да стане поне на пет месеца и тогава да захраниш.Но ти си решаваш.Питай каквото те интересува,чети има доста писано за захранването,информирай се добре и тогава действай. Успех.

Доста изчетох! Консултирах се и с приятелки, които имат малко по-големи деца.Това, което разбрах за захранването е че няма точно определена схема. Всяка майка е започнала с различна храна- коя с каша, коя със зел.пюре, коя с плодово. Аз все още не съм започнала да захранвам. Синът ми навърши 4 месеца преди 1 седмица.
Но от друга страна нали за това тия педиатри би трябвало да са по-наясно относно отглеждането на децата  newsm78

# 62
  • Мнения: 1 705
Педиатърката ми е за лечението на децата при мен, в никакъв случай не мога да кажа, че разчитам на нея за съвети за отглеждането. Не го приемай като казано с лошо, в никакъв случай, но не се предоверявай на лекар за храненето.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Повечето педиатри изобщо не са осъвременили схващанията си за захранването и продължават да препоръчват сок от 2-я месец и захранване от 4-я и то с плодово пюре. Има достатъчно информация в нета, статии, препоръки от лекари, на бг, на английски... Аз се доверявам на педиатъра си за лекуване на болести, за захранването предпочитам да прочета, да се информирам и тогава да реша. Захранването от 4-я месец и то с плод се отрича вече. Най-щадящо се счита захранването с ориз или зеленчук.

# 64
  • Мнения: 226
Това което не ми е ясно относно хранененето е следното: Първия зеленчук (плод) се дава по 1-2 лъжички, като всеки ден се увеличава количеството с по една-две лъжички до колко грама или какво количесто от бурканче готово пюре? Следващия продукт кога се въвежда и в какво количество се дава? Пак като първия по 1-2 лъжички или вече достигналото количество за една порция? И колко трябва да е тази порция?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз давах дълго време по 70-80 гр. максимум. Защото препоръката е до годинката да не се замества млечно хранене. Т.е. даваш зеленчук/ каша и след това дохранваш с мляко. Плодът не замества хранене, плодово пюре се дава между храненията. Количество - ами зависи си от детето. В началото на захранването всеки нов продукт се въвежда бавно и постепенно - първия ден по 1-2 лъжички.

# 66
  • София
  • Мнения: 779
Повечето педиатри изобщо не са осъвременили схващанията си за захранването и продължават да препоръчват сок от 2-я месец и захранване от 4-я и то с плодово пюре. Има достатъчно информация в нета, статии, препоръки от лекари, на бг, на английски... Аз се доверявам на педиатъра си за лекуване на болести, за захранването предпочитам да прочета, да се информирам и тогава да реша. Захранването от 4-я месец и то с плод се отрича вече. Най-щадящо се счита захранването с ориз или зеленчук.

Аз точно с плод захраних и не ме интересува, че някой си го отрича. Това, че след това няма да иска зеленчук също е глупост. И кисело мляко дадох.
Според мен всеки да си захранва както реши и както го чуства  Wink

Общи условия

Активация на акаунт