Раждане с цезарово сечение

  • 3 409
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 86
Здравейте!
Ама като ви слуша човек направо да му се прииска да е с операция..а аз до скоро си мислех,че е ужасно-казвах си "щом Бог е казал да се ражда така значи така е по-добре какви са тия операции".но сега съм в 7-ми месец и нещо взе да ме хваща шубето и като ви слушам тук май взех да се навивам.каква ще е разликата ако имаш външни и вътрешни шевове..дали ще си секцио или нормално?-излиза,че на нормалното раждане ти се спира тока от болки шевове разкъсвания и тем подобни,а на секциото просто няколко шева без да мъчиш себе си и бебчо:)Ама много се радвам,че сте пуснали такава тема с толкова позитивни мнения.Оромно БЛАГОДАРЯ!!!

# 46
  • Мнения: X
здравейте и от мен. Добре де в България като например м майчин дом софия може ли да родиш секцио по желание ако имаш уговорка с доктор. доктора ли урежда кога или въобще как става. а какви могат да бъдат медицинските показания.

# 47
  • Мнения: 2 309
Още преди да забременея бях решена-ще раждам със секцио!!!
       Защо се депресираш,успокой се,няма нищо страшно.Е,не че и аз не се притеснявах,но не се бях депресирала.По притеснително за мен,би било да раждам нормално Laughing
       След операцията станах на 12 час и се раздвижих до мивката.2-3 м!!!На другия ден повече Laughing
       

# 48
  • Мнения: 3 216
Аз само не разбрах колко са ти диоптрите?!
Моите ги измериха вчера(прави се задьлжително около 8-ия месец).Имам-8 и вьрху тях още 3 астигматизьм.Винаги сьм знаела,че ще родя секцио.Намерих начин с големия диоптьр да го направя нормално,защото много исках да изживея всичките му трьпки и болки на нормалното раждане.Ако те интересува пиши ми на лични и мога да обясня.Та намерих го аз този начин,но като се замислих излиза така-аз искам да нямам операции,усложнения,шевове и т.н.Добре,обаче кой ти гарантира,че като трьгнеш да раждаш нормално няма да се получат такива усложнения, или няма да имаш вьтрешни разкьсвания,  или няма да паднат тоновете на бебето,или......толкова много неща,който пак да доведат до секциото?!
Е аз знам сьс сигурност,че ще родя секцио и не ме  е страх-нито сьм пьрват,нито последната,която ще го преживее.Така че кураж и ти стискам палци всичко да мине вьзможно най-добре.  bouquet
Ако те интересува начина да избегнеш(и то не на 100 %) секциото ми пиши.

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 20:54 от kremena

# 49
  • Мнения: 524
Не се страхувай!! Направи си всички изследвания и тестове за алериии и отивай с радост да си раждаш детенце. всичко минава и се преживява.Бебо ще ти помогне да превъзмогнеш и болката и дискомфорта Laughing

ПОне с мен беше така, а не исках секцио ама никак! А ето сега сме щастливи с бебо и хич не ми пука вече как съм го родила.Важното е , че сме живи и здрави и заедно.
Стискам палци всичко да мине ок.


И да се похвалиш после  bouquet

# 50
  • Мнения: 137
Няма нищо по хубаво и удобно от секцио.Аз раждах така по желание.Единственото гадно нещо беше, че знаех, че на 12.05.2005г. в 8.30 часа трябва да отида за операция.Разбрах си деня за операция на 09.05 и 3 нощи не съм спала от страх.Само да кажа, че до тогава не съм влизала в болница,не са ми били инжекция и кръв съм давала само за брак.Разбери много ме беше страх, но съпругът ми ме нави,той е вет.лекар.Аз се опъвах, и 9 месеца четях в интернет и се успокоих.Повярвай изибщо не ме болеше бях с местна упойка раздвижиха ме на сутринта и найстина трябва много да  се ходи.Съгласна съм да раждам100 пъти с операция, но никога нормално.Стаята ми беше срещу родилна зала и се наслушах.Успех на всички бременни.

# 51
  • София
  • Мнения: 529
При висок диоптър се прави секцио, защото има опасност от напъните при нормално раждане зрението да се влоши и диоптърът да стане още по-голям. Аз също раждах секцио, защото бебо беше със седалищно предлежание, а се роди 4,100кг. В общи линии е следното: първи ден- добре, още те държи упойката; втори ден-боли, но не чак толкова; трети ден- кошмар, да живее аулинът; оттам нататък пей сърце!

# 52
  • Мнения: 1 284
kremena диоптера ми е 5.5 но след всичко прочетено май вече не ме шубе
пък и е вярно че ако си за нормално и имаш усложнения пак ще те оперират така че май е по добре този начин
мерси мами със секцио  bouquet

# 53
  • Мнения: 3 216
Е радвам се ,че можем да сме полезни.

# 54
  • Мнения: 2 085
Само мога да подкрепя казаното от caradchova  -и аз лежах с/у родилна зала и макар, че 20 часа не трябваше да ставам, благославях бебко, че беше с крачетата надолу, та ми спести родилните мъки Laughing

# 55
  • Мнения: 462
здравейте аз сам петя
скоро разбрах че мога да раждам само с цезарово, зариди проблем с очите и доста се депресирах много ме е страх
Няма място за притеснение. Аз съм раждала и по двата начина. Ако ще раждам трето и мога да избирам, бих родила със секцио.

# 56
  • Мнения: 245
здравейте и от мен. Добре де в България като например м майчин дом софия може ли да родиш секцио по желание ако имаш уговорка с доктор. доктора ли урежда кога или въобще как става. а какви могат да бъдат медицинските показания.
Да само трябва да кажеш,че го желаеш и като си плащаш няма никакъв проблем......Знам от приятелка аз за съжаление се напъвах и с дрегият път не,мерси.С две раце За секциото

# 57
  • Мнения: 6 164
Миличка, те някои жени се чудят какво да измислят, за да родят секцио без да плащат, защото от нормално раждане ги е по-страх... Laughing

Тъй че - горе главата - няма да те боли и лежейки си спокойно, ще чуеш бебче да изплаче. Hug

# 58
  • Мнения: 48
здравей! и аз родих със секцио, но за разлко от теб разбрах няколко часа преди операцията защото тоновете на бебе се губеха и така ме приеха по спешност, бях силно уплашена , но в последствие се радвам много, защото не е това което бях чувала. в 11.45  се роди бебчо, а аз станах още вечерта към 7-8 часа, до седмица все едно нищо не е било. затова свиквай с мисълта и бъди спокойна, насочи мислите си единствено към бебето и срещата ти с него. успех и леки дни до края.. Laughing

# 59
  • Мнения: 143
С риск да предизвикам гнева на много от майките искам да ти кажа ,че секциото е по-добрия начин за раждане за бебето , а това е по-важно от всичко!При секциото нищо не го травмира,не излиза смачкано и измъчено и опасността от луксации и разни деформации на главата са равни на НУЛА.Аз избрах секцито още щом потвърдиха бременността ми и никога не съм го крила!Това си е моя съзнателен избор и пак бих родила така!!

Общи условия

Активация на акаунт