Дайте идея как да оползотворя консервирани сладкА...

  • 2 837
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 663
имам сигурно 10-15 бурканачета сладко, консвервирани от майка ми през лятото - от всякакви плодове
и не знам какво да ги правя
освен с палачинки с нищо друго не ги ядем  Confused
дали няма някакви сладкиши или кремчета, в които мога да ги сложа...  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Под консервирани имаш предвид затворени в бурканчета, те сладката май не се изваряват , или...?

Ако не бързаш утре ще ти пусна рецептата за моят любим сладкиш  chef
Грубо представлява маслен(бисквитен блат)намазан със сладко (най-добре от вишни, но може и друго) отгоре разбити белтъци и завършва с стърготини от самото тесто предварително отделени.
Като технология много напомня на един друг сладкиш "Дамски каприз", май се казваше, но на вкус е много различно.
Ако те интересува ще го пусна, но в момента не разполагам с рецептата, а и не съм го правила отдавна и съм я забравила  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 142
Освен палачинки в къщи правя и бухтички, които мажем със сладко, както и пържени филийки; правя сладкиши от време на време; мажа блатове на торти, а няй-любимото на всички ни е заквасена сметана със сладко. Моите сладка обаче не са никак сладки и не са точно сладка, а по-скоро плодове в собствен сос, но вероятно е почти същото. За съжаление не съм виждала и хапвала истинско сладко откак моите баби правеха  Cry

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Филийки със сладко и масълце не ядете ли? А за рецепти сещам се за пандишпаново руло със сладко. За кремчетата сама си се сетила - отгоре спокойно може за украса да сложиш сладко. Бисквитената (а и всяка друга) торта също става много вкусна, ако сложиш и ред сладко. Майка ми правеше един сладкиш, пирог му викаше, със сладко и орехи. Маслено тесто се разточва и се слага на дъното на намазана тавичка, като крайщата се подгъват, за да не изтече плънката. Отгоре се слага сладко (ако има и орехи) и се покрива с лентички тесто (на ромбчета става). Правила го е и с обикновено тесто с мая като ни втръсне да въртим кифлички  Laughing А веднъж правих банички със сладко. Ако се сетя за друго пак ще пиша.

# 4
  • Мнения: 1 708
1 пакет бисквити Руен се смилат и се смесват с маргарин.На дъното на тавичка се прави блат.Отгоре се слага следната смес:300 гр.извара със 1 бурканче сладко.Оставя се в хладилника да се стегне.

# 5
  • Мнения: 1 655
Сладкиш с конфитюр
2 яйца
1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч. (непълна) вода
1/2 ч.ч. олио
6-7 с.л. сладко (конфитюр)
1 ч.л. сода бикарбонат
2 1/2 ч.ч. брашно
1-2 ч.ч. накълцани орехи

Разбиват се яйцата със захарта. Добавят се останалите продукти,разбърква се добре и сместта се изсипва в правоъгълна тава на дъното с намазана с олио хартия. Пече се в загрята фурна на 200 градуса. За 15-20 мин е готово. След като изстине може да се поръси с пудра захар захар.

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Може да направиш пандишпаново тесто, което да намажеш със сладко, може и орехи да прибавиш и след това го zавиваш на роло.
Някои видове мармалад може да иzполzваш и zа сос към дивеч.

# 7
  • Мнения: 3 663
много благодаря, момичета!  Hug
фрея, я как се прави пандишпаново тесто  Embarassed

anomalia - ами не ядем филийки с масло и сладко  Confused на мен не ми харесва, не знам защо... а съпружеството просто няма такъв навик и много рядко се сещаме като цяло...

Anim - ще се радвам да ми напишеш рецептата Simple Smile
не е спешно, когато имаш време  Heart Eyes
иначе - да - точно за такива сладка иде реч - затворени в бурканчета  Wink

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 382
От няколко дни се канех да напиша рецептата на любимата ми "Унгарска пита", ето че ти направо попита за нея  Wink. Не бях я правила повече от 5 години и онзи ден случайно я преоткрих. Става за отрицателно време, а е невероятно вкусна!!! (Ако си спомняте миналата събота БТВ направиха един гаф по средата на филма. Е, докато траеше гафа, аз врътнах сладкиша и продължих да си гледам филма. Дори се майтапехме в къщи, че мен чакат да приключа.)

Унгарска пита

20 с.л. брашно (слагам мааалко повече)
10 с.л. захар
4-5 с.л мас или олио
2 яйца
1 ч.л. сода
сладко, мармалад...
орехови ядки (по желание)

Омесва се меко тесто. Отделя се топка колкото юмрук и останалото се разстила в правоъгълна тавичка, като краищата леко се завиват нагоре, за да не изтече сладкото, което намазваме отгоре.
От отделеното тесто (добавям му още малко брашно, за да стане макло по-стегнато) се правят тънки дълги пръчици, които се нареждат отгоре като решетка. В получените квадратчета може да се бодне орехова ядка.
Пече се 15-20 минути в умерена фурна.
По рецептата след изстиване се поръсва с пудра захар. (в къщи го предпочитаме без нея) Реже се на малки пастички.

Разкошно е!

# 9
  • Мнения: 4 176
Бях го пуснала в друга тема, но не помня къде:)
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2121&AlbumId=9541
На снимката се казва "сладкиш със сладко"
Продукти:
2 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. олио
2 и 1/2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
2 супени лъжици кисело мляко

Приготовление:
Сместа се разбърква и омесва, като се отделя малко( колкото 1 ябълка).
Останалото се разтила в тава, като леко се повдигат крайщата по стените на тавата. Отгоре се намазва с мармалад.
оставенеото тесто се омесва с още брашно, така, че да стане много твърдо, за да се рандоса отгоре или се слага на лентички в/у сладкиша.
пече се в умерена фурна.

# 10
  • Мнения: 4 176

Грубо представлява маслен(бисквитен блат)намазан със сладко (най-добре от вишни, но може и друго) отгоре разбити белтъци и завършва с стърготини от самото тесто предварително отделени.
Като технология много напомня на един друг сладкиш "Дамски каприз", май се казваше, но на вкус е много различно.

Дали не е същия , който пуснах аз:)

# 11
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
фрея, я как се прави пандишпаново тесто  Embarassed
Такова роло правя със това съотношение продукти
125 гр. масло
75 гр. zахар
пакетче ванилова zахар
5 яйца
кора от лимон
100 гр. брашно
1 ч.л. бакпулвер
Белтъците се раzбиват много добре. Останалите продукти също и към тях се прибавят белтъците. Най добре е да го иzпечеш върху хартия zа печене. Пече се някъде около 15 мин. на 200 градуса.

Тестото може да направиш и така
3 яйца
125 zахар
75 брашно
50 нишесте
щипка бакпулвер

# 12
  • Мнения: 3 663
чудно!
мерси още веднъж Simple Smile
още днес ще се пробвам


ПП: мамица, страхотен кулинарен албум!

# 13
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И още един,но много мързелив и вкусен сладкиш:
2 пакета бисквити "Закуска"
Подреждаш върху целофан с лицевата страна надолу 3 на 3 реда бисквити,предварително топнати в леко затоплено прясно мляко или компотче.Намазваш отгоре с маргарин,после с конфитюр,слагаш още един ред и така 3 реда бисквитки,маргарин,конфитюр.Ако обичате ядки ,можеш да поръсиш с тях конфитюра.След това процедурата е следната:оставяш средния ред бисквити за основа,а другите два с  целофана ги изправяш,за да стане  триъгълник-формата е като на познатите пасти витошки.Оставяш за час-два в хладилника и после си похапвате.Много вкусно и бързо.Добър апетит Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 927
За моя любим Лондонски сладкиш можеш да изразходваш цяло бурканче сладко от 330 мл. Wink

Продукти:

5 яйца
1 ч захар
1 пакетче 125 гр. масло
1 ч прясно мляко
2 ч брашно
1 бакпулвер
1 ванилия;
още 1 ч захар.

5-те жълтка се бият със захарта, прибавя се маслото, след това прясното мляко, брашното смесено с бакпулвера и ванилията. Пече се в намаслена и набрашнета тава, тестото не бухва много, става леко маслено.
След като се изпече тестото се покрива са малки парченца локум, оваляни в брашно или някакъв конфитюр/сладко. Пече се още малко, някъде до 10 минути.
След изпичане се покрива с белтъците, разбити на сняг с 1 ч захар, поръсва се с едро нарязани орехи и отново се запича до порозовяване. Внимание! - ако се препече малко орехите нагарчат.
Нарязва се след изстиване.


Общи условия

Активация на акаунт