Какво очаквате от педиатъра на детето си?

  • 3 191
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Много ми е интересно да прочета, какво очаквате от педиатъра на детето си? В смисъл, да можете да му звъните по всяко време, да ви насочва как да го храните? За всичко ли му се одверявате или правите неща на своя глава?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Oчаквам при нужда да постави точна диагноза и лечение, ако се налага да ни препрати към по-тесен специалист.
Не съм я викала у дома за прегледи, ако е през седмицата в работно време си водя детето в кабинета. Ако е в извън работно време и не търпи отлагане случая, ползвам дежурния кабинет в Бърза помощ.
Никога не съм очаквала да ме съветват как да си храня детето, изобщо нищо в страни от медицината.
Да ми казва как да си обличам детето? - че аз да не съм малоумна???

# 2
  • Мнения: 3 777
Не очаквам да ми казва как да си храня детето, нито как да го обличам.
Очаквам и получавам, адекватни медицински съвети.
Бърза реакция, денонощна връзка, насочване към специалсти.

Предварително знаех какво искам Аз от Педиатъра и търсих такъв, който да отговаря на това, а не после да се чудя, защо така и да обвинявам кой ли не.

За избора си все пак сме виновни ние. Не папата.

# 3
  • Мнения: 8 505
Освен описаното дотук държа много на това да се съобразява с мнението ми за дадено лекарство,когато не съм съгласна да предлага алтернативно такова,да коригира схемата на прием и дозировката и още подобни неща,свързани с лекарствата.Това разбира се не означава,че сама лекувам дъщеря си,просто искам всичко да е предварително обсъдено с мен-все пак това тясно засяга професионалната ми сфера и смятам че моето мнение не е маловажно.

# 4
  • Мнения: 1 215
Въпросът беше изключително простичък- не мога да разбера, как то 4 отговора, два са заядливи с епитети от рода на малоумна и пр. Нищо лошо не виждам в това, човек да се консултира с педиатъра си за облеклото на детето. Като ходите на ортопед и той ви казва в никакъв случай да не повивате бебето, това не е ли изискване към начина на обличане на бебето?
И наистина не виждам какво общо има папата с този въпрос

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
При нужда да предписва подходящо лечение и ако трябва да ни праща при специалист, да е денонощно на разположение, нямам нищо против и съвети за храненето да дава при нужда.
 Аз не и се обаждам често, но когато се е налагало винаги съм я намирала.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Въпросът беше изключително простичък- не мога да разбера, как то 4 отговора, два са заядливи с епитети от рода на малоумна и пр. Нищо лошо не виждам в това, човек да се консултира с педиатъра си за облеклото на детето. Като ходите на ортопед и той ви казва в никакъв случай да не повивате бебето, това не е ли изискване към начина на обличане на бебето?
И наистина не виждам какво общо има папата с този въпрос

Понеже аз съм използвала думата малоумна - репликирам. На простия ти въпрос отговорих с прост отговор. Къде видя заяждане? Това са ми изискванията към педиатъра, какъв е проблема, че не съвпада с твоите или?

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много интересна тема Grinning
Очаквам - да не мълчи,докато преглежда и да не мисли наум,а да обсъжда с мен нещата.Да дава неутрално поднесена информация (пример - съществува такава и такава школа и метод за захранване,такива предимства и недостатъци - към коя се насочвате+) и да се съобразява с избора ми.Да ме счита за пълноправен партньор в грижите около детето,дори когато мненията ни се разминават - а не да се счита за единствен капацитет,чието мнение трябва да се следва безпрекословно.Да обсъжда с мен лечението - например дали може да се изчака още ден-два,преди да дам антибиотик или е наложително да започна веднага.Да не ми отказва направления и дори сама да предлага,когато не е сигурна в нещо (слава богу,моята е точно такава Hug).Да не се дразни от това,че чета и се информирам,а да го поощрява и да се радва,че има информиран пациент.Самата тя непрекъснато да се интересува за новостите и да не я изненадвам като спомена нещо,а да знае за какво става въпрос и евентуално да може да ми даде повече информация.
Много важно - да е внимателна,като работи с децата! и да има подход към тях.
Много съм доволна,че нашата докторка отговаря на голямата част от тези ми изисквания (не на всички и не 100%,но достатъчно,за да ме удовлетворява) - отчасти и защото се познаваме вече близо 7 години и знае колко чета и се интересувам,така че сме си изградили диалог и взаимно уважение.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Абе Съни, какво се палиш?
Можеш да си се консултираш с който пожелаеш разбира се щом имаш нужда. Приеми обаче, че аз /а и тези около мен които познавам добре/ нямам такива нужди и очаквания от лекарите, просто памперса не ми е чак толкова сложен като изобретение а и не е фатално ако сбъркаш.

Последното ти изречение... педиатрите не са 'бърза помощ' и няма как да бъдат.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 848
"Паля се" ако това е речника ти, защото 1во не ми допада, а и мисля, че трябва да има някакво добро поведение въпреки, че сме скрити за останалите!
А колкото до темата, нека да ти изясня - там пише "Какво очаквате" и беше редно да кажеш ТИ какво очакваш, а не да обобщаваш какво ти се струва малоумно.
Но знаеш ли, ще те оставя защото не си струва спора с теб!

Sallys искренно СЪЖАЛЯВАМ, Praynig че така опорочихме темата, а най-вече, че участвам.
Моля, за извинение  bouquet

Написала съм какво очаквам АЗ от педиатъра си и не съм те коментирала в първия си постинг.
Не съм обобщавала, говорех за себе си и способността ми да вземам елементарни решения в ежедневието на детето си.
Благодаря, че ме остави - не умееш да спориш.

# 10
  • Мнения: 1 017
От педиатъра в БГ очаквах да е на разположение и да ми обяснява всичко, но за това си плащах 50 абонамент на месец, и това беше само докато малкия беше под 1 година. След това си го водех на консултация и не съм викала никои в къщи.
Като ми се наложи един път го заведох в Пирогов.

А относно заяжданията: Не виждам в отговора на Флаш заяждане и обиди!!!
Но явно някои майчета ги е обхванала мания и не зачитат мнения различни от тяхното! Би трябвало да очаквате,че ще има и такива след като пускате тема във форума!

# 11
  • Мнения: 3 506
Очаквам:

1. Точно поставени диагнози или своевременно пренасочване към специалист;
2. Кратко обяснение на проблема и възможностите за лечение с техните плюсове и минуси. Не държа да са неутрално поднесени, но държа да са упоменати всички налични възможности. Това ми изискване важи също и за обичайните немедицински въпроси (хранене, допълнителен прием на витамини и минерали и прочее);
3. Във връзка с 2 - да е в час с новостите и информиран за повечето алтернативи;
4. Да не е негативен към проявения от мен интерес и да зачита правото ми да участвам наравно с него в грижите за детето. 5. Да е мил и приятен с децата, да ги познава и предразполага, респективно те да не са стресирани при посещенията му;
6. Да е на разположение в работно време;

Не очаквам:
1. Да ми е на разположение по всяко време (дори и частният ни педиатър). Съмнявам се (да не казвам по-голяма дума, че са ми малки още децата), че бих звъннала на педиатъра си през нощта - ако нещо е толкова спешно, значи е необходимо да го види дежурен лекар;
2. Да ми дава подробни разяснения и консултации по немедицински теми - значи едно е да препоръча да не се повива детето, съвсем друго - да ми показва как се слага памперс; или с храненето - едно е да ми каже, че мога да дам зеленчуково пюре, друго - да ми дава инструкции как се приготвя пюре от моркови и картофи...

ПП Не се обиждайте, мами, разни хора - разни изисквания - разни педиатри; кой случил на педиатър, кой все недоволен и така Stop

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 22:21 от Maria.St

# 12
  • Мнения: 1 215
Въпросът беше изключително простичък- не мога да разбера, как то 4 отговора, два са заядливи с епитети от рода на малоумна и пр. Нищо лошо не виждам в това, човек да се консултира с педиатъра си за облеклото на детето. Като ходите на ортопед и той ви казва в никакъв случай да не повивате бебето, това не е ли изискване към начина на обличане на бебето?
И наистина не виждам какво общо има папата с този въпрос

Понеже аз съм използвала думата малоумна - репликирам. На простия ти въпрос отговорих с прост отговор. Къде видя заяждане? Това са ми изискванията към педиатъра, какъв е проблема, че не съвпада с твоите или?


Първо, аз никъде не съм казала какви са моите изисквания към педиатъра, а съм задала въпрос какви са вашите очаквания, което предполага готовност за изслушване от моя страна, а не квалификации.
Второ, аз не съм те питала дали очакваш да ти дава съвети за дрехите, ти незнам откъде си си го решила сама и част от отговора ти "Да ми казва как да си обличам детето? - че аз да не съм малоумна???", едно няма нищо общо с моя въпрос, второ определя всички майки, които се съветват по съответния въпрос с педиатрите си като малоумни.
И последно нека ти напомня, че моят въпрос беше: Какво очаквате от педиатрите на децата си, а не какво не очаквате и колко малоумни са тези, които го очакват.
Извинявай, ако съм те обидила с нещо, но съвсем умишлено зададох по този начин въпроса и ми е много неприятно в мои теми да стават поредните скандали.

# 13
  • Мнения: 1 215
На всички, които отговорихте, благодаря.
Просто аз не съм наясно какво да очаквам от педиатъра в България, а май ми предстои малко по- дълъг престой тук, отколкот планирах първоначално.

# 14
  • Мнения: 3 506
Просто аз не съм наясно какво да очаквам от педиатъра в България, а май ми предстои малко по- дълъг престой тук...

Sallys, мисля, че ако очакваш същото, което си очаквала там, няма да сбъркаш и ще имаш шанса да попаднеш на добър педиатър. Там надали е можело по всяко време да звъниш...

ПП Ако погледнеш отново темата, в първият постинг след твоя се казва, че педиатърът трябва да дава съвети относно облеклото (и куп други работи) и то с доста гневен тон, което провокира по-нататъшните реакции и спорове.

Общи условия

Активация на акаунт