Как предпазвате детето си от разболяване през зимата?

  • 1 760
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Идва есенно-зимния период и започват и детските градини-иска ми се всеки да сподели как предпазва детето си от боледуване-различни имуностимулатори ,витамини,природни рецепти или нещо друго?

# 1
  • Мнения: 1 589
И аз заапочна да си задавам същия въпрос от няколко дни.Чудя се и противогрипна ваксина дали да правя.С търсачката намерих няколко стри теми и сега чета,има хубави идеи.

# 2
  • Мнения: 1 558
Аз ползвам клеева тинктура. Слагам им по няколко капчици в чая или в сокче, всеки ден (или като се сетя)  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 758
Аз ползвам клеева тинктура. Слагам им по няколко капчици в чая или в сокче, всеки ден (или като се сетя)  Peace
+ сребърна вода - в нослето по няколко капки, изпива по лъжичка.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 090
в крайна сметка - никак...какво ли не съм давала, ефект голям от нищо не видях.

# 5
  • Мнения: 142
Със закаляване през лятото, много игра навън през зимата и Ехинацея.

# 6
  • Мнения: 3 271
Ние от този месец почваме Респивакс и съм много доволна.

# 7
  • Мнения: 495
Самбукус/изкара грип сега -само лека хрема няколко дни/,прополис,лимони...Не всичко наведнъж разбира се.И във връзка с горният пост-това правя от години.Чакам мнение по нататък за "ползата" от Респивакс.Аз предпочитам детето ми да приема единственно природни продукти.

# 8
  • Мнения: 1 589
и аз съм за природни продукти,но напоследък не ги откривам.Колкото повече чета отзад на опаковката състава на даден продукт,толкова повече се отчайвам

# 9
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Пробиотик и ограничаване на контакти със сополиви и болни деца.Респивакс съм давала на големите ми синове и бях доволна.МАЛКИЯ не ходи на ясли и заради това ще караме само на пробиотик.В МОМЕНТА давам Протексин.

# 10
  • Мнения: 495
и аз съм за природни продукти,но напоследък не ги откривам.Колкото повече чета отзад на опаковката състава на даден продукт,толкова повече се отчайвам
Ами повечето си ги приготвям сама-напр. самбукус.А прополис купувам и си приготвям вкъщи тинктурата.После всеки може да забърка мед с лимони,ядки....Избор голям..

# 11
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Домашния самбусук в каква доза може да се дава на дете на 4 г.?
И има ли значение дали е сироп или мармалад?
Подариха ми го, но ми изглежда доста гъст и не знам как да го давам!
Всеки ден ли се дава или сед правят почивки?

Благодаря!

# 12
  • Мнения: 495
Дъщеря ми беше на 9г.,когато започнах да и давам по 1 с.л. сутрин на гладно.Мермалада също става,но аз правя само сок/гъст/.Не го разреждам с вода.А за почивка...всеки си решава.Но сега се 'подготвяме" за зимата.Изкарахме сега грип-само с лека хрема.Иначе самбукус давам около 1 мес.,почивка,после ако реша давам прополис и така.

# 13
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Какво е самбусук? Embarassed Embarassed Embarassed

# 14

Общи условия

Активация на акаунт