Как се решихте на второ дете?

  • 54 824
  • 1 352
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
На мен пък НОИ нищо не ми плаща, освен първата една година след раждането~след това ми казаха, че нямам право, защото сме надвишавали дохода с 9 лев на месец...безумие/представяте ли си/...като че ли моето дете не е дете на България и не мога аз да взема детските, които бе трябвало и за нас да се полагат...Значи ние които учим по 6 години, за да станем магистри и за да имаме по - добра работа и финанси и т.н...нашият труд не заслужава внимание~Като че ли тя не е дете - детските са си детски и според мен всеки трябва да ги получава независимо дали доходът ти е 5000 или 500 лев на месец...Simple Smile както и да е, благодарна съм, че имам възможност да си гледам детето спокойно и не завия от тези детски /което е по - добрият вариант/.
Това което написах НЕ е причина поради което да не искам второ дете, в никакъв случай!

Благодаря ти, Грета~Човек никога не знае...днес мислим едно, утре приоритетите ни се пренареждат и мислим друго...Simple Smile

# 31
  • Мнения: 46 508
kaleia, само си помисли, че ще ти е двойно по-хубаво с още едно...

А с още 2 - тройно, с 9 пък - десеторно  Grinning да раждаме всяка година, докато можем  Mr. Green
Шегувам се, разбирам какво искаш да кажеш, но не всеки усеща нещата така...

# 32
  • Мнения: 2 457
Тези дни чух по новините статистика, че 80% от българчетата са непланирани, за сравнение в Германия това са само 20% от случаите. Sunglasses

# 33
  • София
  • Мнения: 1 977
Тези дни чух по новините статистика, че 80% от българчетата са непланирани, за сравнение в Германия това са само 20% от случаите. Sunglasses

Това не мога да си го обясня,все пак живеем в модерно общество,много ми е странно,когато някой каже,че бебето е станало случайно  Rolling Eyes

По темата.Живи и здрави чакаме второто детенце,исках и по-рано да го направим,но таткото искаше малко по-голяма разлика /ще е 3г. и 9м./ не е голяма,но не е и малка,може би беше добре,че ме убеди да изчакаме,иначе и двамата искахме да имаме 2 дечица и за мен винаги това е бил идеалът за семейство.Не ме плаши,че ще имам повече задължения,за момента мисля,че ше се оправяме с парите,в крайна сметка "Дупе знае 2 и 200" ще се съобразяваме според чергата си,за отглеждането на едно дете освен средства са нужни много любов и търпение.

# 34
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Много време ми трябваше, за да пожелая още едно дете. Когато се случи, не можех да забременея,после пък преживях мисед. Не винаги нещата се нареждат според нашите планове. Времето лети.Само истински ценните неща са важни, това разбрах.Ако обаче е рекъл Господ, ще имаме щастието да преживеем още веднъж родителството Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 307
Ами още докъто бях бременна с първото си дете исках да имам още 2 деца. Някак си така го чувствах.

На мъжа ми му се искаше да са с по-голяма разлика, но януари мислехме, че сме го направили случайно. И като разбрахме, че не сме и двамата се разочеровахме и за следващия месец си взехме тестове за овулация и тест за бременност и ... стана.

Честно казано малко ми дойде на нагорно с тази малка разлика (децата ми ще са точно с 3 години разлика) , защото бременността съвпадна със отказването на памперса, борбата за надмощие ( или истерийките) на баткото. И с дълги карантини варицела в яслата на баткото.

Но се надявам, че с тази малка разлика няма да има между децата ми някаква голяма ревност.

Но за третото бих изчакала 7 години до появата му. И дано Господ да помогне тогава да сме финансово стабилни с мъжа ми и да имаме до тогава по-голямо жилище за да можем да си позволим да имаме трето дете.

Иначе Господ ме е благословил да карам много леки бременности и проблемите да ме отминават бързо ( някое грипче, нещо такова), защото сме сами с мъжа ми не можем да разчитаме много на бабите. Е майка ми помага ама тя е на години и много и идва.

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм се решавала, аз си го исках още като се роди първото, но не вярвах, че ще се случи веднага след първото раждане. Късмет извадихме. Отглеждаме ги почти като близнаци. На трето не съм навита, вече ми е късно, но ако случайно стане "грешка в изчисленията", няма да го връщам в магазина, я!
Навремето от НОИ видях майчинство на процент от МРЗ, така че си бяха мизерни пари.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 289
kaleia, само си помисли, че ще ти е двойно по-хубаво с още едно...

А с още 2 - тройно, с 9 пък - десеторно  Grinning да раждаме всяка година, докато можем  Mr. Green
Шегувам се, разбирам какво искаш да кажеш, но не всеки усеща нещата така...


Ех, то ефекта се усеща чак като ги имаш. Ама няма как да се обясни, а и всеки иска различни неща от живота. Не може всички само деца да правят.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен пък НОИ нищо не ми плаща, освен първата една година след раждането~след това ми казаха, че нямам право, защото сме надвишавали дохода с 9 лев на месец...безумие/представяте ли си/...като че ли моето дете не е дете на България и не мога аз да взема детските, които бе трябвало и за нас да се полагат...Значи ние които учим по 6 години, за да станем магистри и за да имаме по - добра работа и финанси и т.н...нашият труд не заслужава внимание~Като че ли тя не е дете - детските са си детски и според мен всеки трябва да ги получава независимо дали доходът ти е 5000 или 500 лев на месец...Simple Smile както и да е, благодарна съм, че имам възможност да си гледам детето спокойно и не завия от тези детски /което е по - добрият вариант/.
Това което написах НЕ е причина поради което да не искам второ дете, в никакъв случай!

Благодаря ти, Грета~Човек никога не знае...днес мислим едно, утре приоритетите ни се пренареждат и мислим друго...Simple Smile

Детските надбавки са социални помощи, за това не се полагат на всички.

# 39
  • Мнения: 46 508
Тези дни чух по новините статистика, че 80% от българчетата са непланирани, за сравнение в Германия това са само 20% от случаите. Sunglasses

В Германия реват, че имат много ниска раждаемост, явно наистина много планират  Laughing

Ех, то ефекта се усеща чак като ги имаш. Ама няма как да се обясни, а и всеки иска различни неща от живота. Не може всички само деца да правят.

Така е. И с първото е така, но някак не успява да надделее над това, през което се минава, за да се стигне до това щастие  Tired идеално знам колко е хубаво и какво щастие е, но като се сетя за износване, раждане и... директно се отказвам от това щастие... 

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Човече, те износването и раждането не са вечни, минават и заминават, после само щастието остава.

# 41
  • Мнения: 46 508
Човече, те износването и раждането не са вечни, минават и заминават, после само щастието остава.

Така е, но първо трябва да "платиш" цената и после да получиш щастието Simple Smile
Нищо, че имам дете, и няма на света нещо, което да обичам повече от него, бих дала и живота си за нея, но ако знаех какво е износване и раждане (уточнявам, че бяха леки физически), никога нямаше да допусна забременяване.
Написано звучи ужасно, но това е, което чувствам  Tired

# 42
  • София
  • Мнения: 1 977
Не се сърди човече,не се сърди  Wink, но ми звучиш малко като мъж. Той моя като ме гледа отстрани и само овтаря не знам как искаше второ.За мен това е по-леката част,далеч по-трудно е треперенето над детето,притесненията какс е справяш като родител и т.н. и така цял живот,а едни 9  месеца дискомфорт и едното раждане минава и се забравя,ама после цял живот да сме живи и здрави има кой да те обича и кого да обичаш:)

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки си е башка луд Crazy Аз пък карах кошмарна първа бременност и имах тежко раждане и знаех, че за втория път няма по-оптимистични изгледи. И лекарите не вярваха, че бих се решила на второ... аз обаче бях обсебена от мисълта за още едно дете и пак минах през целия този зор. Сега съм щастлива, че не се разколебах.

# 44
  • Мнения: 46 508
Не се сърди човече,не се сърди  Wink, но ми звучиш малко като мъж. Той моя като ме гледа отстрани и само овтаря не знам как искаше второ.За мен това е по-леката част,далеч по-трудно е треперенето над детето,притесненията какс е справяш като родител и т.н. и така цял живот,а едни 9  месеца дискомфорт и едното раждане минава и се забравя,ама после цял живот да сме живи и здрави има кой да те обича и кого да обичаш:)

Няма за какво да се сърдя, така е  Laughing
А за забравянето на всичко, на това се надявах, но се получи точно обратното - с всяка следваща година спомените се увеличават като с лупа. Само първите 2 г. бях навита, но то беше, защото не ми беше препоръчително да забременявам, после като опря яйцето до ... и нещата се обърнаха.


Точно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт