За Испания

  • 3 400
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
ох, за италианците грам не знам, аз не съм оттук, но затова пък съм за дълго  Mr. Green  че ги дразним тука до дупка. 

да се чудят и маят как сина им вместо некоя Франческа ... с тая Румънка!  Щото не могат тия хора да запомнят, че съм от България и тва си е. И че имам брат, а не сестра. всеки ден ме питат студено ли е в Румъния и сестра ми как е.

та кво да се интересувам.... като знам повече за Гарибалди от свеки)))

Аз каузата да обяснявам за светите братя Кирил и Методи съм я изоставила. Хич не им дреме и все ме питат и разпитват как е времето в Румъния.

да ти кажа, света го е закъсал, но това е мое мнение.  като им гледам новините , то почти световни няма или ако има все някви, препасали бомби!! 

  bouquet



 




# 16
  • Мнения: 1 002
иронията ти за италия не ми стана ясна , но ето ти някои новини свързани с тер. заплаха :

- 19.01.2006: Терористичен акт в Тел Авив Терорист се взриви в Тел Авив
 19 Януари 2006 | 16:53


Терорист-камикадзе се самовзриви в тел Авив, предаде Мигнюз. Според полицията камикадзето е единственият загинал. Други дванадесет души бяха ранени, когато терористът се самовзриви на тротоар пред централната автогара в столицата на Израел. Според очевидци терористът подминал полицай, който се усъмнил в пешеходеца и го подгонил. Терористът тръгнал да бяга, и се самоубил след около минута.

Според данни на полицията терористът се преструвал на уличен търгове. Две радикални палестински групировки - "Ислямски джихад" и "Бригади на мъчениците от Ал Акса", поеха отговорност за терористичния акт.



- 12.12.2005: Пореден атентат в Ливан с цел политическо убийство
Гебран Туени, анти-сирийски деец и ливански депутат, загина днес при атентат с кола-бомба срещу на автомобила му в индустриалната част на християнското предградие на Бейрут – Мекалис.
- 05.12.2005: Най-малко четирима загинали при атентат в Нетания (Izrael) Най-малко четирима души са загинали при атентата в търговския комплекс в израелския град Нетания, разположен северно от Тел Авив, предадоха израелските средства за масова информация. По предварителни данни атентата е дело на терорист-камикадзе. Очевидци съобщават за над 40 пострадали. Според медицински източници седем души са с опасност за живота вследствие на нападението.
- 21.11.2005: Опасност от терористични атаки в Монтреал
След тетористичните атаки в Мадрид и Лондон на ред е Монреал, предаде МИГнюз. Испанската полиция е намерила подробни планове на железниците на Монреал в лаптоп на един от заподозрените терористи, съобщиха испанските власти. 32-годишният студент от Мароко Абдула Чергуи, изучаващ телекомуникационни технологии, е бил задържан заедно с брат си след терористичните актове в Мадрид. Сред файловете на персоналния му компютър са открити и подробни чертежи на канадските железници, което принуди испанската полиция да отправи предупреждение до кандаските си колеги за евентуални атаки в Северна Америка. Според испанските власти Абдула Чергуи е снабдявал с пари и оръжие терористичните мрежи на територията на Испания, но е трудно да бъде доказана пряката му връзка с атентатите в Мадрид от 11 март 2004 г. Тогава 191 души загинаха при взривовете в испанската столица, в Лондон други 50 станаха жертва на подобна атака на 7 юли с.г.



- 17.11.2005: Никола Саркози: Франция заплашена от терористични атаки
- 17.11.2005: Рим арестува алжирски терористи
- 15.11.2005: Словенската полиция залови терористи, свързани с "Ал Кайда"
- 15.11.2005: Терористи се целят в АЕЦ в Сидни (Австралия)
- 12.11.2005: Иракчани са атакували хотелите в Йордания
- 09.11.2005: Австралия арестува 17 терористи
и така нататък...
ето атентатите на ал кайда :
Suspected al-Qaeda Terrorist Acts
1993 (Feb.): Bombing of World Trade Center (WTC); 6 killed.
1993 (Oct.): Killing of U.S. soldiers in Somalia.
1996 (June): Truck bombing at Khobar Towers barracks in Dhahran, Saudi Arabia, killed 19 Americans.
1998 (Aug.): Bombing of U.S. embassies in Kenya and Tanzania; 224 killed, including 12 Americans.
1999 (Dec.): Plot to bomb millennium celebrations in Seattle foiled when customs agents arrest an Algerian smuggling explosives into the U.S.
2000 (Oct.): Bombing of the USS Cole in port in Yemen; 17 U.S. sailors killed.
2001 (Sept.): Destruction of WTC; attack on Pentagon. Total dead 2,992.
2001 (Dec.): Man tried to denote shoe bomb on flight from Paris to Miami.
2002 (April): Explosion at historic synagogue in Tunisia left 21 dead, including 14 German tourists.
2002 (May): Car exploded outside hotel in Karachi, Pakistan, killing 14, including 11 French citizens.
2002 (June): Bomb exploded outside American consulate in Karachi, Pakistan, killing 12.
2002 (Oct.): Boat crashed into oil tanker off Yemen coast, killing 1.
2002 (Oct.): Nightclub bombings in Bali, Indonesia, killed 202, mostly Australian citizens.
2002 (Nov.): Suicide attack on a hotel in Mombasa, Kenya, killed 16.
2003 (May): Suicide bombers killed 34, including 8 Americans, at housing compounds for Westerners in Riyadh, Saudi Arabia.
2003 (May): 4 bombs killed 33 people targeting Jewish, Spanish, and Belgian sites in Casablanca, Morocco.
2003 (Aug.): Suicide car-bomb killed 12, injured 150 at Marriott Hotel in Jakarta, Indonesia.
2003 (Nov.): Explosions rocked a Riyadh, Saudi Arabia housing compound, killing 17.
2003 (Nov.): Suicide car-bombers simultaneously attacked 2 synagogues in Istanbul, Turkey, killing 25 and injuring hundreds.
2003 (Nov.): Truck bombs detonated at London bank and British consulate in Istanbul, Turkey, killing 26.
2004 (March): 10 bombs on 4 trains exploded almost simultaneously during the morning rush hour in Madrid, Spain, killing 202 and injuring more than 1,400.
2004 (May): Terrorists attacked Saudi oil company offices in Khobar, Saudi Arabia, killing 22.
2004 (June): Terrorists kidnapped and executed American Paul Johnson, Jr., in Riyadh, Saudi Arabia.
2004 (Sept.): Car bomb outside the Australian embassy in Jakarta, Indonesia, killed 9.
2004 (Dec.): Terrorists entered the U.S. Consulate in Jeddah, Saudi Arabia, killing 9 (including 4 attackers).
2005 (July): Bombs exploded on 3 trains and a bus in London, England, killing 52.
2005 (Oct.): 22 killed by 3 suicide bombs in Bali, Indonesia..
2005 (Nov.): 57 killed at 3 American hotels in Amman, Jordan..

# 17
   Благодаря на мама кенга и ленилаф за подкрепата и за отношението взето по темата.Хубаво е човек да има реален  и трезв поглед в/у нещата и да тълкува правилно случващото се около него.

# 18
  • Мнения: 1 630
Гуга, ми наистина темата се е отклонила много от твоето питане, но по начина по който е зададено много трудно някой може да ти даде повече информация.

Ако искаш по-свързани отговори е добре да ни кажеш
каква е професията ти и какво би искала или какво си готова да работиш в чужбина;
говориш ли чужди езици и ако да какви и на кокво ниво;
какви са жертвите свързани с миграцията, които си готова да направиш
за временно или за постоянно заминаване си се замислила
само за Испания ли мислиш или искаш да се махнеш от България където и да е
със семеството или сама си решила да заминаваш

# 19
ами тоя текст  , всъщност , е от десетина години някъде , пък нито една бременна не се е оплакала , че е била бита ...

 То е ясно,че темата отиде наникъде и ще коментираме новите закони,кака че да кажа.Горното ти твърдение НЕ отговаря на истината!Текстът беше приет тази седмица.Не разбирам щом не си наясно защо вземш отношение.Да сравняваш прилагането на законите в европейските държави и в нашата е нелепо и неуместно.Да не говорим пък за сравненията с Израел и Палестина.

# 20
  • Мнения: 6 167
Гуга, не знам колко сме ти полезни така. Имаш право да имаш каквато си искаш мотивация да емигрираш.

Рали е права - контретизирай въпросите си и може би даже ги пусни в нова тема. Няма да оправим света , законите... само се ядосваме за щуротии.  Приятен уикенд и успех!

  bouquet

# 21
  Рали,мислим да емигрираме за постоянно със семейството ми,тоест аз,мъжът ми и детето/на годинка и нещо е/.Не е задължително да е точно в Испания,но имаме съображеня,които ни карат да я предпочитаме пред други държави.Вероятно няма да работя в чужбина,защото имам доходи,които смятам,че са достатъчни да ми го позволят.Затова и не съм питала как стои въпросът с намиране на работа и не съм споменала професия.Но все пак ме интересува какви са приблизителните месечни разходи на едно  семейство в Испания,за да направя някой изчисления.Имам предвид консумативи/газ,ток,вода,тел./ и храна/без лишения и без луксозни екстравагантности/.С езика ще се справим.Не съм мислила какви жертви ще ми се наложи да направя,но когато му дойде времето смятам да действам според ситуацията.
 П.П.Интересува ме  и пуши ли се на обществени места?
 

# 22
  • Мнения: 1 002
То е ясно,че темата отиде наникъде и ще коментираме новите закони,кака че да кажа.Горното ти твърдение НЕ отговаря на истината!Текстът беше приет тази седмица.Не разбирам щом не си наясно защо вземш отношение.Да сравняваш прилагането на законите в европейските държави и в нашата е нелепо и неуместно.Да не говорим пък за сравненията с Израел и Палестина.
да , закона е приет тази  седмица , но този текст е фигурирал и в стария закон , който е действал и досега , но никой не се е занимавал с това ...
за пушенето - вече на доста места се забранява пушенето за закрити обществени места  ...
италия , англия , франция и така нататък
ето какво четох за испания
39-годишен мъж стана първият човек, арестуван в съответствие с влезлия в сила на 1 януари в Испания закон против тютюнопушенето, предадоха световните агенции. Той беше задържан в ресторант в северната автономна област Навара, защото отказа да се премести в отделение за пушачи или да загаси цигарата си. Мъжът е глобен и с 240 евро.

# 23
     Уайт,текстът НЕ Е фигурирал в стария закон,който е действал досега.Не знам откъде си получила  информация,че е фигурирал,но тя не е вярна.Благодаря ти за инфото за тютюнопушенето.В българия пушенето също беше забранено със закон още през 2004г,но не се спазва и народът масово си кади където си иска.Естествено,тук никой не взема никакви мерки по този въпрос.С радост научавам,че в Испания не е така.

# 24
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
  колко пари са нужни на месец на едно семейство ,за да живее нормално според вас,че да си направя някой първоначални изчисления.И още ,как стои въпросът със здравеопазването при вас.Доволни ли сте?И като цяло хубаво ли се живее в Испания,спокойно ли е,испанците добре ли приемат чужденците?Благодаря ви предварително за евентуалните отговори.
   П.П.Пуши ли се на обществени места?
ей, ама голям ли ти е проблем пушенето на обществени места? Wink
ами от тази година приеха закона, гледам на някои барове отвън си сложили бележка"тук се пуше", нямам наблюдения, защото не съм ходила скоро по обществени места.....сигурно спазват закона хората. аз вкъщи си го спазвам от години, пуша в кухнята или на терасата само Wink

ние си живеем хубаво в испания, но пенка може да ти каже, че не .
всеки го вижда по различен начин.
за езика- може да посещавате безплатни курсове, стига да има кой да ти гледа детето. аз навремето не можах да се възползвам, защото нямаше на кого да си оставя моето, та вкъщи се самообучавах. помогна ми и латиносериал, знаеш изполват простички диалози, неща от живота Wink
мислих, че испанския е много лесен, не е.

квартирите.....зависи как ще живеете, много наши сънародници си делят апартамент, живеят по няколко човека и така плащат по-малко разходи.
имате ли при кого да отидете на първо време?

колкото и банално да ти звучи и аз ще ти кажа, че без език е трудно.
ако имате сериозни намерения към испания няма да е зле да наблегнете малко на испанския, думички поне.
имах един познат тук дето шефа му нещо се ядосал и го изгонил навън, човека си помислил, че го гони от работа и така не отишъл на другия ден на работа, та сам си "изял" хляба

здравеопазването- като цяло съм доволна, имат много добра техническа база, като специалисти.....долу-горе.
но няма да умреш болен и беден на улицата, всеки има право след като се регистрира в общината, да си извади санитарна карта и да си избере личен лекар.

хората ми допадат, отворени са към чужденци, защото може би и те самите са го преживели същото, което на нас ни се случва в момента. толерантни са, или поне много повече, отколкото ние бихме били Mr. Green

има още многоооо неща за казване, ама това е в общи линии
ако искаш нещо друго да знаеш, питай Grinning

# 25
  Най-сетне нещо по темата Grinning Hug.Да си кажа правичката първо за пушенето-много мразя да ми кадят наоколо тютюн,а ако съм с малкия пък направо пощурявам.Освен това,дали спазват закона за мен е донякъде критерий и доколко е законова държавата,та така си правя и такъв тест WinkПак казвам-за езика проблем няма да имаме.А и ще имаме къде да отидем на първо време.За здравеопазването ми е много ценно инфото,което ми даваш,само ако може да ми обясниш за това регистриране в общината.И последно-скъпи ли са газта,токът,телефоните,водата,поддръжката на жилището,храната. 1000 евро на месец ще ни стигат ли за тези консумативи
+храна?10х предврително

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
щом има при кого да отидете е добре Simple Smile
за ток ние плащаме на 2 месеца 60, 70 евро, това е за осветление и пералня (пера всеки ден по 2 пъти )
за топла вода и парно не мога да ти кажа, защото ни влиза в наема
телефон+интернет- 50 евро ги сложи
храна- около 100, 150 евро на седмица (живеем нашето семейство, 4 човека и братовчедката на мъжа ми в момента) храната е евтина, дрехите също, особено по разпродажби може да си накупиш качествени дрехи за по 5, 6 евро парчето.
аз вчера си купих много хубаво бельо по 2,95.

наемите в мадрид вървят по 700, 800 , зависи пак от зоната, жилището....
прави си сметка Grinning

за регистрацията- важно е да се регистрираш, защото с този лист, който ще ти дадат от там ще ти служи за много неща, например за градина на детето, за евентуална резиденция или амнистия, за здравна карта.....важно е. Simple Smile

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Гуга привет и от мен
 ами по питането ти .. много е относително това за парите защото зависи къде ще живеете .
 1. ИСпанците са може би една от най 0толерантните нации които познавам .. разбира се има и националисти ,но са много малко . много добре се отнадят към 4ужденците , услужливи са ,  прили4ат по темперамент много на българите .
 1 . 1000 евро - сега наемите ско4иха доста - защо излезе нов закон за имотите , а наемите се движат приблизително по ипотеките . в зависимост от това къде искаш да живееш (село , предградие , малък ,  голям , голям град ) , наемите са разли4ни . аз живея на село и наема ми е 340 евро - наемам къща на около 10 години - 4 спални , хол и т.н. - живеем сами  поради ред при4ини(сега оба4е наемите по4ват от 400 нагоре ) . в съседния град оба4е (мурсия - на 10 км от нас ) - наем за 2 спален апартамент  е не по нисък от 600 евро .  ..
2 . храната - евтина - може би 2 пъту по скъпо от България .. но не знам то4но . пример  -хляба струва 1 лв. месото от 10 лв нагоре . мляко - 1,20лв и нагоре , зелен4уците и плодовете - в зависимост от сезона Simple Smile
детски храни - 2 лв
памперси - 120  за 45- 50 лв
 когато казват " намаления " по магазините са истински намаления Simple Smile
3 . здравеопазването -пак зависи от това в коя област живееш . моя позната която е живяла в ПАис Баско беше възхитена от отношението и професионализма там , и от лошото и " прекарване " в болнацата тук в Мурсия . (ediniq pyt e rodila tam ,drugiq put tuk). аз пък останахс добри впе4атления от болницата . здравеопазването като цяло е безплатно . всеки които живее в испания има право на безплатна лекарска помощ . лекарствата имат 60 % отстъпка .
ами не се сещам
питай

# 28
  • Мнения: 3 394
 Пуши ли се на обществени места?

Едва ли това ще ти е основния критерии за имиграция Rolling Eyes

Все пак май не е зле първо да се замислиш с какво бихте се прехранвали в чужбина и на първо място как сте с испанския Whistling После дали сте готови заради няколко си поправки (които според мен са си много на място) и които може да се променят при следващото правителство, ще зарежете всичко и ще започнете отначало! Да не стане от трън, та на глог!


Не забравяй и 2007! Ако се мушнем в Еврото ще ви е много по-лесно, отколкото сега!!!

# 29
  • Мнения: 3 394
Гуга, извинявай, не видях,че после си споменала,че имаш собствени доходи и това ти дава преизуществото да не работиш  в чужбина Grinningбравос и аз искам така, но донякъде пък контактите с други хора и обществената полезност не са зле като идея!

Все пак си помисли как може да си получаваш тези доходи в чужбина, да не се окаже,че таксите по превоидте на парите ще ви режат главите!

Общи условия

Активация на акаунт