Beer, Brats and Babble - Our Tower of Babel (Кафене на езиколюбителите - 8)

  • 15 341
  • 728
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 784

Няколко деня след това произшествие Ганковото кафене отрано, както винаги, пълно с посетители, гърмеше и димеше. То беше сборният пункт и на стари, и на млади и там се разискваха общинските въпроси, и възточният, и всичката вътрешна и външна политика на Европа. Един малък парламент.

Непременно прочетете - цели и устав на Кафенето.

# 1
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Три часа чакам да се оплача имейл с какво заглавие получих!
"Бързо неостана!"
Ай, бактън на чист български!


Пуце, "Европа" на Норман Дейвис чела ли си я? А "Островите"?

# 2
  • Мнения: 3 736
Докато пиша отговор, ти си свършила работата. Мерси.  Hug

Анги,обаждай се, разбира се. Мирослав е в поръчката вече, Тюдорите на Грегъри ги чета на аванта от Цеца, а си поръчах и "Тайната на Тюдорите". Джейн Еър харесвам, но сама по себе си, не чак толкова като по-широка тенденция. Не е лесно, знам. Дайте още.

Колега, беше споменавала една интригуваща, "Нострадамус ми открадна колелото" ли беше? Зачетох я в читанката и ми хареса. Не ща да гледам в темите за книги, там са непознати хора, затова вас питам.

Съжалявам, че започвам със спам, ама ми е важно. Blush

# 3
  • Мнения: 3 784
Колега, Нострадамус ми изяде хамстера . Купувала съм я преди доста години, не знам дали я има още налична негде, пък и не е кой знае какво, всъщност - аз си преподарих екземпляра отдавна.  Mr. Green

"Морето" иначе не е тенденция, а направо антипод на Джейн, 'ма може да не ти хареса. Аз съм много капризна, а на моменти и с много извратен вкус, та не смея да давам идеи.

# 4
  • Мнения: 2 040
Чакай да се рекордна, че не се знае кога пак ще стигна до кафенето.

В момента не мога да съм от полза за книжките, че напоследък чета само приказки. Особено високо се котира за Малкото слонче на Киплинг, което накрая на приказка напердашило всичките си роднини. Дали да се притеснявам?  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 736
Колега, Нострадамус ми изяде хамстера .

Да си има паметта, да си имам!  hahaha hahaha hahaha

Притеснявай се, Злате, да.  Twisted Evil Много я обичам тази приказка.  Heart Eyes

Ама сте значи.  Crossing Arms

# 6
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Стихче, стихче!

Дядо Бухал снощи жито грухал,
та се свили вратните му жили
и сегичка го боли главичка,
има хрема, свива го корема,
но най-страда, дето го пробада
два-три пръста отстрани на кръста.
Баба Бухла ще натопли тухла -
да му пари кокалите стари.


Култ, не спа?! Repeat to faith! Асен Разцветников, бай дъ уей.

# 7
  • Мнения: 3 736
Ех, че хубаво! И политнекоректно.  Mr. Green

Пуце, "Европа" на Норман Дейвис чела ли си я? А "Островите"?

Не съм, не съм.

# 8
  • Мнения: 3 784
Култ времон! Ама ако го учат днешните осемгодишни, дето все някой Хостел или Тринайсет призрака са изгледали (може би), има да си интерпретират това парене с тухла...

П.П. Да ви питам, мъка ми е, имам племенница, дето скоро ще тръгне на училище и понеже ми се ще да и чета Ангел Каралийчев и ainsi d'suite, как да и обясня всичките реалии от порядъка на грухане на жито, товар дръвца връз магаренце, тенекиено левче на калпака и разни питки, които говорят с житцето? Щото детето магаренце на картинка само е виждало, а филийките и мръвките от супермаркета идват според нея.

# 9
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ако обичаш исторически книги , Пуц, граби "Европата". Много хвалено четиво. И с право.
Хем дебелшка, става кицът да се качи отгоре и като гущер на круша и да беладжийства. Mr. Green

# 10
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043


моя контрибюшън за колектива Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 5 656
Култ времон! Ама ако го учат днешните осемгодишни, дето все някой Хостел или Тринайсет призрака са изгледали (може би), има да си интерпретират това парене с тухла...

П.П. Да ви питам, мъка ми е, имам племенница, дето скоро ще тръгне на училище и понеже ми се ще да и чета Ангел Каралийчев и ainsi d'suite, как да и обясня всичките реалии от порядъка на грухане на жито, товар дръвца връз магаренце, тенекиено левче на калпака и разни питки, които говорят с житцето? Щото детето магаренце на картинка само е виждало, а филийките и мръвките от супермаркета идват според нея.

Ей това наистина е голяма мъка. Синът ми е на 9 вече и Ангел Каралийчев му е бетер от фантастика. Като почнат копрали, къдели, връшници и ръкойки, сбсм и цялата фамилия. За една приказка отива по половин ден история на българския бит през средновековието. Трудно се обясняват тези реалии, на нас някакси ни бяха по-близки и разбираеми сякаш. А сега дъщеря ми ме пита - мамо, ти когато беше малка преди сто милиона хиляди години, имаше ли... (тук се слага каквото ви дойде наум - компютър, телевизор, всичко останало) и аз се чувствам наистина на толкова, понеже знам какво е диканя и паламарка.

# 12
  • Мнения: 3 736
Свърши, закръглих поръчката с последния Стивън Кинг. Обаче, Анги, Европата си я запазвам за следващия път, по Коледа, например.  Mr. Green

Атти, аз да си призная, не знаех какво значат половината от тези неща, но въпреки това ми беше много интересно. За някои съм питала родителите ми. Ще обяснявам и аз, колкото помня...

# 13
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Някой страничен може да си помисли, че от времената на ръкойките и тлаките нищо стойностно на български език не е написано. Няма да сбърка с много, мене ако питате. Не че и по времената на ръкойките сме били прелели от стойност.

Не искам да търся в нета какво е това за Нострадамус, хамстера и колелото, но е свежо и почвам да го ползвам.

Нострадамус ми нагриза портмонето. 

# 14
  • Мнения: 3 736
Май, май...

Нострадамус ми намокри цигарата.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт