Помогнете ми. Бебчо се глези...

  • 1 407
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 481
Абсурд е 15- дневно бебе да се глези!
Едно бебе може  да плаче от всичко, защото то просто няма друг начин, по който да ти покаже, че нещо му причинява дискомфорт (а на тази крехка възраст всичко може да го дразни). Тъй като мамите преди мен са написали всичко, само ще допълня, че първият месец е труден не само за бебчо, но и за майката- докато се пренастрои към новото човече и неговите потребности, докато добие увереност и започне да разбира желанията му. След това всичко идва на мястото си и ще изпиташ истинското удоволствие от грижите за своето детенце. Довери се на майчиния си инстинкт и няма да сгрешиш- гушкай го често, кърми го дълго и му се радвай много. Успех! :  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 629
Каси, просто го гушкай. Толкова бързо ще порасне и ще се 'отдели', че ще ти е мъчно за гушкането. Гушкай, давай му да суче и лека полека ще си направи и режим и докато се обърнеш - вече станал първи клас Laughing

# 17
  • Мнения: 1 022
И моето (второто) беше от гушливите бебета, неискаше да е сам, да спи сам и винаги ми спеше на корема и при мен в леглото. Сега вече си спинка сам, понякога пак си го гушкам, но винаги ми е било приятно да се гуши в мен, за разлика от първия път, но тогава пък бебе Мартин само спеше и то в леглото си и изобщо не създаваше проблеми.

# 18
  • Wonderland
  • Мнения: 702
А ти сигурна ли си, че наистина не е гладен? Ние така като я кърмех, уж се наяла, ама като спрем започваше да реве веднага и се оказа, че не си дояжда горкото...В смисъл, имай го и това в предвид, има и по-лакоми деца, да не би да плаче от това  newsm78
И  при  нас  се  получи същата ситуация , като почнах да  го  дохранвам веднага спря да  плаче.

# 19
  • Мнения: 4 392
А ти сигурна ли си, че наистина не е гладен? Ние така като я кърмех, уж се наяла, ама като спрем започваше да реве веднага и се оказа, че не си дояжда горкото...В смисъл, имай го и това в предвид, има и по-лакоми деца, да не би да плаче от това  newsm78
И при нас се получи същата ситуация , като почнах да го дохранвам веднага спря да плаче.
Но,дохранване с какво?Защото ако иска да кьрми,дохранване с АМ би било грешка!В Този смисьл,единственото правилно дохранване би било,поставяне отново на гьрдата! Wink

# 20
  • Мнения: 658
И откъде си сигурна че няма колики? Щом при гушкане се успокоява значи се затопля от твоята топлина и му става добре. Затоплянето е начин за успокояване на коликите. Проблай да сложиш затоплена пеленка на коремчето да видиш дали ще се успокои. Освен това моята педи ми казваше, че бебето е свикнало с шума от сърцето на майката и след това до около месец се чувства сигурно когато го чува - затова е добре при гушкане главичката да е на лявата ти ръка. Ще се успокои. Всички бебета минават този труден първи месец Успех!

# 21
  • Мнения: 4 668
Какво значи ако иска да кърми , дохранването ще е грешка . Тя може да си иска , но на бебо да не му е достатъчно . Моят син беше кротичък , но точно към 15 - тия ден започна да плаче , гушвах го и спираше . И като го претеглихме , какво ??? Оказа се че за един месец е наддал само 200 гр. То милото си е било гладно . Така че  по - добре отиди да го претеглиш и ако наддава нормално , всичко е ОК !!! Колкото до гушкането , момичетата са ти казали , бебчо още се адаптира и е по - спокоен , когато е близо до мама , това не е глезене .

# 22
  • Мнения: X
Ми незнам, може да са колики, ама преди 2-3 дни имаше колики, и тогава симптомите бяха съвсем други - цялото се гърчеше, присвива се, и прави страховити гримаси и цялото почервенява. А сега няма такова нещо... За храненето - как мислите - да започна по-често да го храня? Може пък и да не си дояжда малкия.

# 23
  • Мнения: 3 161
Бебе на тази възраст определено не може да се глези - то има нужда от теб, от контакта с тялото ти, от гърдата - и то почти непрестанно, а не на 3 часа, както вероятно си въобразяваш. Влез в библиотеката на Кърмене и захранване, почети малко (има една статия "Не може да е гладно - току що яде", препоръчвам ти я, и изобщо запознай се с материалите там. Може и да го оставяш да реве, разбира се, мислейки, че така го "дисциплинираш", но реално само ще го травмираш, а и ще навреди на кърменето (гърдите също имат нужда да се ползват често на този етап, за да произвеждат нужното количество).

# 24
  • София
  • Мнения: 1 621
Ми незнам, може да са колики, ама преди 2-3 дни имаше колики, и тогава симптомите бяха съвсем други - цялото се гърчеше, присвива се, и прави страховити гримаси и цялото почервенява. А сега няма такова нещо... За храненето - как мислите - да започна по-често да го храня? Може пък и да не си дояжда малкия.

Ами възможно е и да са двете неща накуп. Случва се LaughingМожеш да опиташ да му даваш по-често да яде и да видиш ще се променят ли нещата. Може пък това да реши проблема.Опитай първо по-често слагане на гърда, а ако не се успокоява и тогава, като краен вариант, дохранване с АМ, иначе ще го отбиеш по-бързо. Thinking

# 25
  • Мнения: 920
За храненето - как мислите - да започна по-често да го храня? Може пък и да не си дояжда малкия.

От моя горчив опит с кърменето мога да те посъветвам следното - отидете при педиатъра да направите контролно претегляне дали бебето наддава. Моя син така седеше на гърдата по 40 минути, уж сучеше, а на 20-тия ден се оказа че тежи точно толкова колкото го изписаха от болницата. Направихме контролно кърмене при педиатъра и се оказа че изяхда крайно недостатъчно. Заблудата ми дойде от там, че след кърменето аз имах и какво да поизцедя , а и той не ревеше от глад.  Та така....в общия случай бебе на 15 дни трябва да яде и да заспива блаженно веднага след това.


# 26
  • Мнения: 262
Не се глези. Просто има нужда от теб.
И аз си мислех, че вече живота ми ще мине в носене на бебето на ръце, но от няколко дена Димана заспива сама вечер в леглото.
Наслаждавай се на тези моменти, защото един ден ще ни се иска да ги гушкаме, но те няма да искат.

# 27
  • Мнения: 3 161
От моя горчив опит с кърменето мога да те посъветвам следното - отидете при педиатъра да направите контролно претегляне дали бебето наддава. Моя син така седеше на гърдата по 40 минути, уж сучеше, а на 20-тия ден се оказа че тежи точно толкова колкото го изписаха от болницата. Направихме контролно кърмене при педиатъра и се оказа че изяхда крайно недостатъчно. Заблудата ми дойде от там, че след кърменето аз имах и какво да поизцедя , а и той не ревеше от глад.  Та така....в общия случай бебе на 15 дни трябва да яде и да заспива блаженно веднага след това.

За съжаление си в грешка. Както за това какво трябва да прави бебе на 15 дни, така и за пробното кърмене. Имай пред вид, че малко от нашите педиатри знаят достатъчно за кърменето и е по-възможно да те объркат, отколкото да ти помогнат. Пробното кърмене нищо не показва (освен че в конкретния момент бебето не е поело достатъчно). Бебето може да не наддава по куп причини, но има много мерки, които могат да се вземат след консултация със специалист по кърмене. В България такива се броят на пръсти, но една от тях (с международно признат сертификат от Ла Лече - световна организация в подкрепа на кърменето) е сред нас - Бу, модератора на форум Кърмене. Така че съветвам всички майки да се възползват от този факт и да се информират по въпросите на кърменето; това е може би най-важното, което трябва да овладеете в първите месеци от отглеждането на детето - не го пренебрегвайте и не се предоверявайте на лекарите (те са специалисти за много други неща, главно болести - кърменето обаче не е сред тях).

# 28
  • Мнения: 5 370
Каси, не мисля, че бебчо се глези. А и не винаги е задължително при колики да се зачервява и да се гърчи. Поне при станислав беше така. Както описваш ситуацията-че плаче след хранене-на мен лично на това ми прилича.
Колкото до "не се предоверявайте на лекарите"-тук просто ще си заключа устата. smile3505

# 29
  • Мнения: 4 392
Какво значи ако иска да кърми , дохранването ще е грешка . Тя може да си иска , но на бебо да не му е достатъчно . Моят син беше кротичък , но точно към 15 - тия ден започна да плаче , гушвах го и спираше . И като го претеглихме , какво ??? Оказа се че за един месец е наддал само 200 гр. То милото си е било гладно . Така че по - добре отиди да го претеглиш и ако наддава нормално , всичко е ОК !!! Колкото до гушкането , момичетата са ти казали , бебчо още се адаптира и е по - спокоен , когато е близо до мама , това не е глезене .
Ами няма да му е достатьчно,ако слуша доктора,които твьрди ,че бебето трябвало да суче толкова и толкова минути... ShockedПростотия голяма!Само обезсьрчават току що родили жени,които и без друго се чувстват толкова несигурни.БЕЗОБРАЗИЕ!Вече написах мнението си горе,няма да се повтарям,а пьк и емем го е написала по подробно.
Каси,ако искаш да кьрмиш,прочети това което ти препорьчва емем,аз всичко за кьрменето научих от форума и от мамите и сьм им много благодарна.Ако не искаш(това си е лично твое решение,всяка жена си го взема самостоятелно) захранваи с АМ и толкова.Можеш да питаш всичко,форумите са за това!Успех

Общи условия

Активация на акаунт