Всички ми завиждат!!!

  • 4 463
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Такъв феномен познавате ли? Хора, на които всички им завиждат (според собствените им думи). Нямат никакви близки приятели, защото са прекалено красиви, богати, умни и така нататък. На вас завиждат ли ви и за какво? В какво се изразява тази завист и как реагирате вие?

# 1
  • Мнения: 563
Само веднъж ми се случи да разговарям с такъв феномен от женски пол, леко трагичен случай - право да си кажа, впечатлява Rolling Eyes Ако бях психиатър веднага щях да я привлека като обект за изучаване, защото искрено си вярваше на приказките Laughing Други такива не съм срещала. Не мисля, че някой завижда на мен, просто няма за какво.

# 2
  • Мнения: 120
Имам такива познати.Малко са ми...странни.Определям го на несигурност,маскирана под едно външно"ГОООЛЛЛЯЯЯМООО самочувствие".Повечето от тях никак не са лоши хора,просто несигурни.
 

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 226
Хора, на които всички им завиждат (според собствените им думи). Нямат никакви близки приятели, защото са прекалено красиви, богати, умни и така нататък. На вас завиждат ли ви и за какво?

Да, такъв феномен живее в една стая през моята. Аз съм невзрачната снаха, на която великодушно е позволено да диша един въздух с нея.

# 4
# 5
  • Мнения: 19 471
Да, познавам такива личности и избягвам да общувам с тях - натоварват ме с усилията си да ми докажат колко са съвършени и как всичко им е "най", и как затова им завиждат и са самотни. Но в интерес на истината и другата крайност също не ми харесва - все онеправдани, все без пари и неразбрани...мрънкат до безкрайност. При всички случаи предпочитам естественото поведение и отношение към живота, а той както знаят всички не е само розов или мрачен. На мен не съм забелязвала някой да ми завижда, а и няма за какво наистина.

# 6
  • Мнения: 8 853
Мдаа, познавам и повечето са от женски пол  Mr. Green
Но така е - празните кофи дрънчат най-силно  Laughing

# 7
  • Мнения: X
Има такива, които ми завиждат за нещо. Не за всичко, просто за нещо, което те го нямат. И съответно и аз завиждам на други хора или може би на същите тези хора за други неща, които аз ги нямам.

# 8
  • Мнения: 120
На мен по интересен ми е един друг тип.Нещо като софт вариант.Тези,които как да кажа(трудно бих го опредлеила като завиждане),а по-скоро хора,които подражават,имитират и то за дребни неща.Такива,които си купуват мебели като вашите,обувки като вашите,ходят на екскурзия-като вашата,даже на едни и същи мероприятия,само за да са като вас.Малки дребни нещица,които ако ги споделиш с друг,че са ужасно дразнещи ще те помисли теб за мизерна душица и откачалка.

# 9
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Такъв феномен познавате ли? Хора, на които всички им завиждат (според собствените им думи). Нямат никакви близки приятели, защото са прекалено красиви, богати, умни и така нататък. На вас завиждат ли ви и за какво? В какво се изразява тази завист и как реагирате вие?
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D
Сред личните си познати се сещам само за един такъв човек, но той обикновено става такъв след третата водка с доматен сок. Иначе си е съвсем окей. Laughing

# 10
  • Мнения: 19 471
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!

# 11
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!
Ако беше САшка Васева, щях ли да пиша - талантлива е?

# 12
  • Мнения: 19 471
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!
Ако беше САшка Васева, щях ли да пиша - талантлива е?
Ама аз помислих, че го пишеш на майтап!!

# 13
  • Мнения: 366
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!
Ако беше САшка Васева, щях ли да пиша - талантлива е?
Сещам се за Лили Иванова  Laughing
Иначе по темата - не познавам такива хора.

# 14
  • Мнения: 75
Добре, а в какво се изразява тази завист? Тъкмо в другата тема става дума за диаманти. Откъде мога да разбера дали някой ми завижда на диамантите? Щото реакция от рода на : "мммм,и аз искам." не я броя за завист примерно, а за факт.

Общи условия

Активация на акаунт