Стерилизатор-да или не

  • 8 284
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 445
Ползвах този на Авент и съм много доволна. В него може да стерилизираш и шишета с други марки. Ако кърмиш обаче, няма да има смисъл от него, защото няма да има какво да стерилизираш.

# 16
  • Мнения: 432
Аз реших да купувам стелиризатор, шишета, биберони и подобни приспособления, ако нещо се закучи с кърменето. Още не съм купила и надали ще ми се наложи. Та добре не се ръснах, 4е щеше да ме е яд за ненужната инвестиция:). Моят съвет е -запознай мъжа си ,бабите, дядовците... с марката, модела и т.н нататък стелиризатор, който иска6 и впоследствие, ако все пак се наложи да го ползва6 някой ще отско4и до първия бебешки магазин и ще го купи.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравей Konstans! Най - добрият вариант е стерилизаторът за микровълнова. Просто е идеален. Независимо каква марка, но за предпочитане /по мое мнение/ Авент.  200гр. вода и 5мин. в микровълновата и това е всичко. Сега купувам и таблетките за студена стерилизация за изпуснатите по земята играчки и шишета, защото имаме куче. Но основното и задължителното е стерилизаторът за микровълнова.

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ако кърмиш няма да ти трябва. На мен когато ми се е налагало
съм ползвала тенджера и котлон Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз имам и ползвах до скоро стерилизатор на Авент. Според мен си е много удобно със стерилизатор, само че трябва да съобразиш размера с микровълновата ти (ако ще е такъв), защото примерно Авент е сравнително голям и трудно влиза или не влиза в малките микровълнови. Течностите и хапчетата за студена стерилизация според мен са само за полеви усповия, ползвала съм веднъш и после всичко миришеше на хлор и трябваше да ги мия още поне 10 пъти да се отмирише. Не бих повторила

# 20
  • Мнения: 2 242
Реших, че ще е най-удобно с тенджера и се оказах права Wink. Имаме и микрове, а и пари за стерилизатор не ми се свидят Mr. Green. Лично аз съм много доволна, че си спестих поредната излишна вещ.

# 21
  • Мнения: 218
ако кърмиш е излишно да купуваш, ако искаш можеш да си стерилизираш шишетата за вода с таблетките на Чико - аз лично съм доволна от тях

# 22
  • София
  • Мнения: 83
Аз използвам стерилизатор на Авент, макар че кърмя, но стерилизирам не само шишетата за вода, а и залъгалката, купички и т.н. Не искам да си спомням времето преди 5 години, когато стерилизирах всичко в тенджера на котлона  #Crazy

# 23
  • Мнения: 513
Ползвам стерилизатор на Чико и съм много доволна. PeaceМисля, че стерилизатора е необходима и полезна вещ. Wink
newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
Кони, както имаш намерение да кърмиш по-добре изчакай. После ако ти потрябва винаги можеш да си купиш. Една приятелка ми беше дала на Авент, но даже не съм го извадила от кутията да видя как действа. Четирите шишета и двете биберони залъгалки, които имам също така си стоят.

# 25
  • Мнения: 878
Konstans извинявай за отклонението,ама за да не пускам нова тема.До мамите дето стерилизират с тендйери на котлона,как то4но става номера?И след изваряването мият ли се,4е аз пробвах,ама те излязоха едни такива побелели,или само се вадят и се сушат newsm78.Един стерилизатор на 4ико в Португалия струва около 100евро и хи4 не ми се дават толкова пари при пологение,4е мислим да се кърмим.Споделяйте опит.

# 26
  • Мнения: 3 663
горещо ти препоръчва да си купите уред за варене на пара, вместо стандартен стерилизатор
шишетата се стерилизират вътре без проблем, а като порасне малко бебето можеш да му вариш на пара зеленчуци за пюрета
е можеш да готвиш и за вас в уреда Simple Smile

# 27
  • Мнения: 78
Подъриха ми стерилизатор на Чико като се роди малката. Много съм доволна.Бързо и лесно се стерилизира.

# 28
  • Мнения: 164
Гледам ,че повечето мами са довални от този на Чико - някой може ли да напише размерите и за колко шишета е и дали ще побере примерно шишето на Д-р Браун против колики /защото ми се вижда доста тумбесто/Благодаря Ви предварително -много добра информация Wink

# 29
  • Мнения: 5 370
Не ползвам стерилизатор, имам си една голяяяма купа, в която бухвам всички шишета и шишенца и лъжички и купички. Стерилизирам един път дневно откакто сме се прибрали у дома. Това беше съвет на педиатърката, а и го прочетох и другаде по книгите.
Апропо, бях залетяла да си взимам авентския от магазин на наши познати. Ми именно те ме разубедиха, че не било нужно.
П.С. Станислав почти не е кърмен-сано 28 дена-и респективно изваряването при нас си е по дефолт от втория месец та досега.

Общи условия

Активация на акаунт