Въпрос до шофьорките :)

  • 2 260
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
И двата пъти сама се закарах до болницата Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8 769
Шофирах до последно през първата бременност. Сега е още по-динамично и почти не слизам от возилото.... Grinning   car003

# 17
  • Мнения: 2 529
И аз пусках същата тема преди няколко месеца Laughing , защото нещо много ме бяха разтресли софийските дупки и доста се бях притеснила...
Така и не спрях да карам до края, само че станах доста внимателна. След раждането пак се метнах доста скоро на колата, защото между кърменията обикалях бебешорски магазини за разтуха Wink

# 18
  • Мнения: 41
Е, май само аз съм била спряла да карам по време на бременността. Аз спрях някъде към 6м. Но да не ви плаша, причината беше, че направих малка катастрофа с колата (не по моя вина де), един пикльо на 16г. ме блъсна с колата на баща си. Но слава Богу не си бях ударила корема и на беба нищо и нямаше. Роди се жива и здрава.  После пак карах след инцидента един два пъти, но със служебната. Но си рекох я да се взема в ръце и да спирам, че да не стане пак някоя беля, втори път може и да не ми се размине. Мъж ми си ме возеше и ми беше по-добре.
Е, карайте докато можете, но много ВНИМАВАЙТЕ, че всякакви ги има по пътищата, а и тия дупки!

# 19
  • Мнения: 5 228
Аз някъде към седмия месец спрях да карам - нямам никакво желание, трудно ми е да се сгъвам, особено при смяна на скоростите, и освен това се изнервям страшно от идиотите по пътищата. Направо след всяко каране имах контракции и се отказах. Сега даже да се возя в кола ми е неприятно - явно някакъв инстинкт за самосъхраниение се е зародил в мен със страшна сила, защото при най-малкото нещо скачам "на спирачките" и карам мъжа ми да кара с 30 км/ч. А преди шофирането ми беше едно от любимите неща.... Sad

# 20
  • Мнения: 96
И аз до края на бременността си шофирах.Не бях се замисляла дори да спирам!Абсурд!
Даже накрая шофирах много повече от обикновеното,защото обикалях щуро по цели дни къде що има магазин с бебешки нещица.Чак се бях вманиачила! Laughing

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 336
и аз карах до последно - даже ми беше по-приятно аз да си карам, отколкото да се возя - повече се стрясках, а и бях неподготвена да дупките
във вторник ходих сама на консултация (едвам се извъквах от шофьорската седалка), а в четвъртък родих

# 22
  • София
  • Мнения: 299
Ха, супер. И аз съм така Simple Smile Е, може би не точно, защото вече ми е доста близо волана до корема. Ако не вземе да спре да расте в скоро време ще трябва да спирам с колата, което би било супер неприятно, защото няма кой да ме вози вечер, пък и имам доста обиколки през деня.  Confused А в такси се возих един два пъти и....... ужас. Вярно, уж си пазят колите, но аз имах чувството че нарочно скачат по дупките. А в тролей като се возих направо полудях от скоковете. Е, може би защото точно тогава ме болеше корема, но...  Close
Както и да е ще видим, дано спре да ми расте корема  Confused

P.S. Разправят че в последните месеци се напълнява най-много, това предполагам важи и за корема  Cry

Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Sim
Аз някъде към седмия месец спрях да карам - нямам никакво желание, трудно ми е да се сгъвам, особено при смяна на скоростите, и освен това се изнервям страшно от идиотите по пътищата. Направо след всяко каране имах контракции и се отказах. Сега даже да се возя в кола ми е неприятно - явно някакъв инстинкт за самосъхраниение се е зародил в мен със страшна сила, защото при най-малкото нещо скачам "на спирачките" и карам мъжа ми да кара с 30 км/ч. А преди шофирането ми беше едно от любимите неща.... Sad


При мен беше подобно, даже и по-лошо. Беше много трудно да ме убедиш да се кача в колата. А аз също страшно обичам да карам. Беше ме обхванала някаква фобия Confused  - страхувах се както да шофирам, така и да ме возят. Другата фобия, която ме беше обзела, беше от асансьорите - получавах сърцебиене при всяко влизане в асансьра Confused . Шантава работа. Мина ми чак около половин година след като родих. ooooh!

# 24
  • Мнения: 651
Хех,аз родих в Събота,а карах за последно в Четвъртък. В Петък ми падна запушалката и една приятелка ме закара до МВР-то да си взема паспорта с новия адрес,че бебо щеше да живее там където не живее Grinning  Grinning . А когато получих болките в Събота сутринта към 4ч. таткото беше на работа и много се почудих да си запаля ли колата,но накрая реших все пак да звънна на приятели,макар че сега като погледна назад нямаше да има проблем....кофтито е само по време на контракция. Възхитих се от мамите-героини които сами са се закарали до болницата Grinning  Grinning  Grinning
 А след като родих се качих на колата веднага щом можех да си сядам на Д-то Laughing ...тоест към края на първата седмица.
 Според мене всяка бъдеща мама трябва да си реши индивидуално,в зависимост от това как се чувства на пътя. Аз не се страхувах да карам....За сметка на това обаче сега когато сложа малкото човече отзад,въпреки че е овързан в столчето....постоянно съм на тръни.

# 25
  • Мнения: 3 153
Карах си плътно до раждането:) Не знам до колко се смята за редно или нередно, но аз се чувствах по-добре отколкото като ме вози някой друг....Сега след раждането още не карам, но съвсем скоро и това ще стане:)

# 26
  • Мнения: 5 246
Карах си колата до последно,даже се шегуваха с мен че ще родя в колата  Laughing

# 27
  • Мнения: 530
До работата има около час път с кола, в зависимост от натовареността на движението. Ходех и с влак де, но накрая ми беше много по-удобно с колата, беше жега - не във всички влакове има климатик, и си се чуствах по-добре на 'моя' територия в колата. Явно зависи и от колата и от формата и големината на корема на майката  Laughing - на мен не ми пречеше корема, имах си достатъчно място за него без да опира във волана. Гърба ме заболяваше от време на време, но това беше просто от седенето, защото ставаше и когато седях на стол, за целта си имах една възглавничка за да ме подпира.
Карах и след като спрях работа, до деня преди раждането - е не се закарах сама до болницата - с контракции и овързана с ТЕНС машина нямаше да ми е толкова приятно, а като се има предвид че мъжът ми беше прекарал целия ден преди това с мен вкъщи да следим контракциите - не ми се и наложи да го направя.

# 28
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Цитат
Аз карах до последния ден. Нямах никакви проблеми. 100 пъти по-добре отколкото да ме ръгат в градския транспорт. Не мисля че е опасно стига на те ти пречи корема. Аз карах много, много внимателно./е не съм прадизвиквала задръствания    /

# 29
Аз съм в края на четвъртия месец и досега се чувствам много добре зад волана. Съпругът ми кара доста бързо и се стресирам. Същото е и когато се возя с такси - става ми лошо.
Не знам дали ще карам докрая, защото раста със голяма скорост, пък и идва зима , знам ли?
Вие карахте ли през зимата?

Общи условия

Активация на акаунт