Зоната и ние - тема 11

  • 54 731
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 493
 mis_val  Hug,ето това открих за теб - вредящи здравословни храни, вредата от фибрите , за ябълките , храни, за които трябва да се внимава, кои риби са опасни.
Честно казано, ако човек се задълбочи сериозно в темата няма да остане нищо за ядене  Wink. Наистина най-важното е да не се прекалява с количествата. Затова всички диетолози препоръчват разнообразното хранене, а не наблягане на едни и същи продукти всеки ден. Така хем не се лишаваш от важни и ценни вещества, хем и не може да прекалиш с количествата поети от даден продукт.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 255
dani1712,безценна си ,благодаря ти  Hug
Моя режим в момента е доста ограничаващ и нещата,които мога да ям са супер малко,та затова се притеснявам да не прекаля с определен продукт,защото те и без това са много малко като избор и е доста трудно,но да не се оплаквам днес закусих 84 гр печено пилешко месо 280 грама тиква и 9 маслинки,защото бяха много малко,чувствам се нахранена за пръв път от много време насам
  bouquet

# 722
  • Мнения: 56
Момичета,  исках да ви попитам бременните са най-малко с 14 блока, нали? Иначе манекенските ми мерки в момента са 158см и 75кг Embarassed

# 723
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Здравейте и от мен, ето и моя отчет:
1. Dahlia, 26.1.2013 – осем блока
2. Хранения на ден-задължителни 5- пет хранения сутрин –9:30, обед-13:30 , следобед-17:00, вечер-20:30 и преди лягане –22:50: заслужих си стриктна пчеличка.
3. Изкушението победи- без изкушения - заслужих инатеста пчеличка.
4. Целия ден минал само на благоприятни  храни- спазено - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- спазено -заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- повече от два литра – заслужих си водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано  меню за целия ден-
закуска:
пил.шунка -1 БП,
½ ябълка      –1БВ
3 бадема – 1БМ
обяд
пил.филе- 2БП
домати – 1БВ, ½ грейпфрут 1БВ,
6 маслини-2БМ
сл.закуска
кисело мляко 220гр:1 БВ+1 БП
три сурови бадема – 1БМ
вечеря
сьомга 3БП,
домати-1БВ, краставици - 1БВ, ½ ябълка – 1БВ,
маслини – 9бр. 3БМ
преди лягане
кисело мляко 220гр:1 БВ+1 БП
три сурови бадема – 1БМ
спечелих и пчеличката-поет
8. Днес тренирах – нищо не тренирах
9. Не успях да уловя  7 пчелички за този ден
10. Според мен днес улових 6  пчелички
Емигрантка, със спорта съм много зле - работя на 10мин.от вкъщи и дори да не ползвам колата до работа пак не мога да събера 30мин. Обикновено след работа водя дъщеря ми на танци или пеене (освен да вляза да танцувам със хлапетата Grinning). Намирам си оправдание Grinning - ще се постарая да измисля нещо до края=

# 724
  • Мнения: 73
Maxima2 С яйцата от супермаркета трябва да се внимава заради високото съдържание на Омега-6, но в органик яйцата няма такова високо съдържание.

Много храни имат съотношение Омега-6 :Омега-3 в полза на Омега-6. Заради това съвременната ни диета е небалансирана. Вземете например мазнината, която се препоръчва широко  -  зехтинът  - той има съотношение Омега-6 : Омега-3 от порядъка на 10:1 ако не и малко повече.  Това съотношение далеч не е толкова зле
При обикновените яйца от магазина това съотношение е 19:1. При органик яйцата е много по-малко, дори и да допуснем, че не е 1:1, което е идеалното. Но точно за това идеално съотношение при яйцата прочетох в една книга на Ф. Пескаторе, и затова го цитирах тук, и има смисъл да е така. Толкова много продукти са с повече Омега-6 отколкото Омега-3, че когато видим такъв, който има 1:1, не можем да го пренебрегнем. Трябва да се стараем колкото може по- малко Омега-6 да влизат в тялото ни на първо място, вместо после да се чудим как да ги елиминираме. Не че пак няма да има за елиминиране.

Eто например, и тук се казва следното:
"Organic Free Range Eggs, that come from hens who roam free and eat green plants and insects, produce eggs that have the perfect ratio of omega-6 and omega-3 fatty acids, a balance of 1:1. "

Още един източник казва:
"I also stumbled onto a specific brand of eggs recently that touted that it’s hens are fed a patented feed mixture of 20 different vegetables, grains, and minerals. Because of the diverse diet that these hens are fed, their measured omega-3 content is listed as 660mg omega-3′s per egg, as well as a perfect 1:1 ratio of omega-6 to omega-3."

И трети източник:
"The Weston A. Price Foundation puts ratios of conventional eggs at up to 19:1, while eggs from organic, free-range chickens have a ratio of 1:1."

Има и други източници онлайн, но за мен по-важна от сайтовете е книгата на Пескаторе. За информацията за яйцата в тази книга попаднах докато търсех информация за съотношението Омега-6 : Омега-3 в мазнините за готвене защото бях прочела интересни неща другаде и исках да науча още. Каквото открих и събрах за мазнините, написах го в ето - тази статия в блога -  която бях обещала преди доста време, но не бях имала хич свободно време да я довърша откак работя.

Благодарение на цялата информация, която събрах, сега имам повече разнообразие от мазнини за готвене в кухнята  - освен зехтин, използвам авокадово олио и олио от макадамия  Simple Smile


Ini` Ние тука сме все наопаки - когато тук вали, в Бг е слънчево, и обратното... Simple Smile

Добро утро! Пожелавам ви слънчев ден! (с риск тук да ме навали)  Simple Smile    bouquet


Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 11:16 от Carmen

# 725
  • Мнения: 493
Carmen  Hug, благодаря за статията и най-вече за това, че реабилитира моето любимо краве масло Гхи  Wink

# 726
  • Мнения: 0
roksi12-26.01-събота

2.хранения-5/10,14,17.30,20,23ч.-стрикнта пчеличка
3.инатеста пчеличка
4.на обяд хапнах 1 ф хляб поради липса на зелени храни.червено търтейче
5.мързелив търтей-[
6.нямам водна -не успях да пия много вода пътувах извън София ,нямах възможност
7.пчеличка поет
зак.2бл-1бл ябълка+1бл домати,6 маслини,84гр шунка
об.2бл-1фхляб+6 бадема+2кюфтенца п.
с.з.2бл-кис.мл.+6бадема
в.3бл.пил. ф.+комбинирана салата3бл+зехтин
к.з.1бл пр.мл.+1орех
8.дълга разходка от няколко часа сред красотите на страната ни   
9.за днес нямам пчела герой
10.само 4 пчелички

# 727
  • Мнения: 73
Дани Сама ли си го правиш? Simple Smile Ама и аз какво питам, като те знам, че имаш професионални кулинарни умения   chef Ще те питам за подробности, да знаеш. Много се интересувам от него, тук го видях в един магазин, но не съм купувала, мислех да се пробвам сама в къщи, но още не съм решила от какво масло да го направя. Някакъв жокер да имаш?  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 493
Carmen, сама си го правя и изобщо не е сложно( а пък и не съм срещала готово), само трябва да отделиш малко време. Начина на направа е точно този, който и ти си посочила. Само аз през цялото време обирам пяната с решетъчна лъжица и когато видиш на дъното утайката да става със златист цвят е готово и аромата , който се разнася е страхотен. Използвам само немско масло с 82% масленост безсолно ( с нашенско не става поради наличието на доста примеси). За готвене използвам най-вече него, особено когато мазнината трябва да се сложи в началото. А там, където може да се сложи в края ползвам зехтин екстра върджин, че нали той не бива да се нагрява.
vitaivan, д-р Сирс посочва, че за бременни трябва да се увеличат блоковете за деня с 3 над тези, които ти се полагат според предварителните изчисления. Но после посочва, че не трябва да са по-малко от 14 (това е може-би, защото той посочва, че за жените минималните трябва да са 11  newsm78). А на теб 14 много ли ти идват ? А, и посочва, че трябва да завишат физическата активност ( макар че в някои случаи това е невъзможно  Sad )

# 729
  • Мнения: 73
Дани Благодаря Simple Smile С масло President ще стане ли? Колко време приблизително отнема целия процес?
    bouquet

Кой ще пусне нова тема?

# 730
  • Варна
  • Мнения: 870
Здравейте!!!!!!!!Момичета аз също съм със вас,доста от отдавна,но все влизам във зонанта и все излизам.Лошото при мен е че 2 дена работя 2 почивам.Работното ми време е от 10 сутринта,до 10 вечерта и нямам право данапускам магазина освен до 00.И затова ми е тежко.От 3 дена съм стриктна,но вечерята ми е много късна и нямам късна закуска. EmbarassedИмам един въпрос правя си пилешка кайма от бутчето,как да я смятам 28грили 42гр.И още нещо какви зеленчуци исползвате за готвене най много,защото и доматето не е много хубаво последно време  bouquetУспех желая на всички пчелички  bouquet

# 731
# 732
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Аз да използвам тук последната страничка, да я допишем и тогава да идем в новата тема. С тези спортни  доклади страничките ги ядете като бонбонки, и не знаех до къде ще стигнете докато аз спя Simple Smile

lindor аз пак ще питам  Simple Smile - писала си че имаш 5 пчелички, аз аз ги виждам 4 + 2 търтея. Пиши ми коя съм пропуснала,, че да няма объркване Simple Smile  Hug И защо не си направиш един готов документ, който само да попълваш храните за деня, и после копи и пейст. Мисля, че повечето момичета правят така. Хем удобно, хем по-бързо Simple Smile

Maximaаааааа2 прекалявашшшшш smile3506  вече 3ти ден подред взимаш най нахално пчела Герой... дай малко шанс и на другите, никак не е честно така да ги издухваш  Joy Още два дена и ще си хванеш пчелата Гигант Simple Smile) Бравооооо  bowuu

roksi12 smile3511 как си омацала пейзажаааа  ooooh! Днеска си наказана да се срамуваш в ъгъла, без право на обжалване  Naughty   Joy

Dahlia измисляй нещо за повечко физическо натоварване, сега е момента докато си на състезание, да ускориш ефекта Simple Smile Иначе напредваш плахо, но упорито Simple Smile Всички дни до сега си ги завършила с по 6 пчелички и нито един търтей  Hug

victori  за сега имам само два докладвани дни от теб. Надявам се като ти се оправи нета да изсипеш всичките дни на веднъж, но дано да стане по-скоро, че после аз да му мисля Simple Smile  Hug





Общи условия

Активация на акаунт