особенности в съня на моето бебе

  • 869
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте на всички, моля да споделите мнението си и опита що се касае до нощния сън на вашите 1-годишни деца.
Ето и моя казус. Дъщеря ми е на година и месец и както се е родила не е спала нощем без прекъсване повече от 4 часа. Все още се кърмим и съм чувала и чела, че вероятно това, плюс растежа на зъбите могат да обяснят честото събуждане нощем. Приспивам я лесно на гърда, оставям я в леглото й, след 30 мин до час и половина тя е будна, отново и давам да суче, след което тя заспива за още час-два, след това пак се буди, вземам я при себе си, през цялата нощ има още няколко леки пробуждания, но като и дам да суче бързо се унася - така живеем:) от както се е родила.
Но, напоследък проблемът се състои в това, че след като вечер поспи 3-4 часа (с или без пробужданията) се ококорва до степен, че буквално час-два няма заспиване и нищо не помага - кърмене, пееене, люлеене - нищо!
По-интересното е, че е будна, но не иска да играе, лежи до мен, върху мен, гушка се, търси блиозост - усещам, че иска да заспи, но не може. Ето това нейно странно бодърстване в последната седмица започва да ме тревожи. Моля, ако някой има сходен опит, да го сподели.
Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Същата работа е и с моя син. Казаха ми, че отминавал този период....

# 2
  • Мнения: 472
Да не остава гладна и за това да се буди? Пробвала ли си да изцедиш и да й дадеш с биберон, за да знаеш колко изяжда?

# 3
  • Мнения: 438
Ходи ли вече, дали успява да изразхожда през деня достатъчно енергия?

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Това са периоди, израстват се. От третата си седмица до края на 13-тия си месец спяха непробудно по цяла нощ. Бяха на АМ и храненето след къпане и следващите рядко се случваха с будни деца, изпиваха си млякото заспали, така се и сменяхме. Имаха по почти 12 часа непрекъснат сън нощем. И от 14-тия месец се почна едно нощно будене на периоди, до тази пролет изобщо не ни закачаха като се събудят общуваха си двете и после заспиваха. Април месец обаче като почнаха да искат да се гушкаме и нощем и сега всеки период с будене нощем е свързан с много гушкане и водопой, по едно време почнах да се притеснявам дали нещо нередно не става по 2-3 водни чаши на нощ а пишкаха чак сутринта  ooooh! Доскоро бяха в период на будене а с него и на нежелание да заспиват в леглата си, искат една до друга на нашето легло а после ги местя и така всяка вечер първо ги пъхам в чувалите (и тях не искаме, но вече е хладно да спят непокрити) и после местя  Rolling Eyes

# 5
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз мисля, че е от зъби. Периода на не-спането съвпадна с пробиването на първите зъбчета. Сега гледам, че други 2 зъба са наред, но още не са избили.

# 6
  • Мнения: 506
Напълно визможно е да е заради зъбите. Синът ми откакто започнаха да го мъчат се буди по 1000 пъти нощем, а денем не спи повече от 30 мин. Давам едни америански хомеопатични хапчета, които бяхме купили за коликите, но пише че помагат и при зъбоникнене, та като давам вечер от тях спи непробудно. Останали са малко и мисля да пробвам с дентокинд. Давала ли си нещо?

# 7
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Давам му хамомила вулгарис (така май се казваше), но няма особен ефект. Други майки сами казвали, че дентокинд, дормекинд не действат особено. Май ще си го изкараме и този период. Така не се е будил и въртял от както имаше колики. Спи при мен и по 1000 пъти на нощ ме бута, за да суче. А ако и тръгне да прави среднощни игри... След това се чувствам като пребита. Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 1 149
Точно на годинка и месец-два синът ми беше в такъв период - будеше се нощем и откарваше по около два чАса буден. Ама ставаше да играе, не си лежеше тихо и кротко. Отдавах го на емоцията от прохождането - докато не стана достатъчно стабилен и не му мина интереса от това, че може да ходи. После започна да спи по цяла нощ. И ние спим заедно на спалнята. Понякога се буди за вода, друг път да ме инспектира там ли съм, няма ли ме  Grinning
Гвендолин, мисля, че и при твоето дете "странното бодърстване"  Wink е свързано с някакъв етап на израстване. Въоръжи се с търпение - ще отмине. Не пишеш проходило ли е детето. Да не би и при вас да е свързано  с това.

# 9
  • Мнения: 34
Благодаря на всички, които се отзоваха и споделиха.
Дъщеря ми не пие адаптирано мляко - просто не го харесва, наваксваме с кисело и кърмене на поискване. Със сигурност не е гладна, защото вечер хапва, а след банята- суче за приспиване. Проходи в 11 месец, доста стабилно и уверено - така е и до днес, изразходва енергията на поразия, защото просто не спира на едно място - като всяко дете, открило радостта от самостоятелното придвижване.
Тези периоди (кризисни) на развитие вероятно обясняват честото пробуждане, чувала съм обяснения с незрялата все още нервна система, както и с различията в темперамента, който е знаете е наследствен. Каквото и да е обяснението, надявам се наистина скоро да премине, защото това с безсънието е направо смазващо

# 10
  • Мнения: 173
Здравейте на всички! Гвендолин имам чувство че описваш моето дете. Ние сме също на 1г.1м. и почти не помня да е имало нощи в които е спала 5-6ч непрекъснат сън. Нощем буквално спи на гърдите ми, от половината нощ до сутринта я взимам при нас защото адски ме изморява това ставане и прехвърляне през 30 мин в креватчето и. Лошото при нас е че някога даже и като и дам да суче не се унася веднага, а почва едно въртене, дърпане, пускане,че даже и ме хапе понякога  Crazy. Нито аз нито мъжа ми се наспиваме, тя ни бута буквално и двамата на края на леглото  ooooh! Личи се че иска да заспи, сънена е, приплаква но неможе  Sad Незнам от зъбите ли, е от прохождането ли е /тя проходи скоро но вече си е доста стабилна/. Много е активна, не се спира през деня, спи 1 или 2 пъти. Не е от най-ящните, суче доста и през деня, АМ не е пила никога, но хапва млечни каши и мл. продукти всеки ден, така че не смятам че е гладна или поне не винаги, незнам. Лошото при нас е че скоро ще почваме ясла, аз работа и незнам как ще ходя изобщо като не нямам читав нощен сън близо година. И аз викам периоди периоди ама при нас нещо взеха да се сливат и стана един ама много дълъг Simple SmileА има една статия на Хедра за "ревливите периоди на бебето", много е точна  Peace http://xedra.wordpress.com/2011/06/28/crybaby-table/ А дали ако се отдели детето в др стая би спало по-скокойно, някъде бях чела за такава идея...

# 11
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Радвай се, че не играе, а се гушка. Моята дъщеря има такива вечери. По два часа дивее из спалнята. Качва се отгоре ми и започва "Дий! Дий!" Иди му обяснявай, че в 3 сутринта нормалните хора спят.  ooooh! Надявам се, че е период, поне така съм чувала. Успокояват ме, че до 2-рата година няма сън. Иначе може наистина да е от зъбките.

# 12
  • Мнения: 3 736
И у нас беше същото около годинката плюс още два месеца. Поне две будения за сукане след приспиването и ококорване около 3 часа с цел игра, но не ѝ се получаваше - лежах и се преструвах на умряла и тя кротваше след около час-два. В един момент внезапно започна да спи по цяла нощ, а я отбих два месеца по-късно, т.е. при нас кърменето нямаше пряка връзка с постоянния сън.

Общи условия

Активация на акаунт