3-D ехографията

  • 2 480
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте, аз съм бъдещ татко и искам да споделя това което видях и разбрах от тримерната ехография.

Няма нищо по специално което можете да видите даже обратното двумерният варянт е много по добър. Доц. Томова обеснява много подробно отговаря на всички въпроси гледа органите един по един и .............. тва е. после пуска за малко 3 Д-то показва нещо в някъв цвят и толкова. Вярвайте ми ако някой успее от облъчване с ултразвук да покаже цвят ще обърне физиката с краката на горе.............. прегледа си струва ако имате съмнения,че бебока може да има някакви проблеми. НЕ СИ ДАВЙТЕ ПАРИТЕ ако мислите че ще видите нещо специално.

П.С. става дума за свети лазар

# 1
  • Мнения: 3 569
Излишно облъчване според мен. Дори и да е безплатно, а то на места е.

# 2
  • Мнения: 2 807
За Свети лазар не съм чувала хубави неща...

На първата ми бременност не отидох на 3-D ехограф, т.к. ми бяха казали, че наистина нищо не се вижда. След като родих обаче няколко познати бяха(поради съмнения за аномалии) и бяха меко казано очаровани. Едната видяла, че устните са "нейните"(като се роди Бебо се оказа, че наистина е така), другата видяла веждите...

Чувала съм дори, че ти записвали 2-3 минути от "репортажа" на  CD...

Сега пак съм бременна и мислех да отида да видя и аз нещо Simple Smile , а ти започваш да  ме разколебаваш...

А има ли вероятност да не е бил хубав апаратът??!

Ще бъда наистина благодарна на всички, които споделят дали има смисъл или не!

# 3
  • Мнения: 3 634
При ползване на ехограф (ултразвук, сонар или каквото там още го наричат това чудо) няма опасност за облъчване на майката или бебето (освен ако апарата не е взет от някоя болница в Чернобил). Така че не се притеснявайте за това. Глекайте си бебчетата и се кефете на гледката.

# 4
  • Мнения: 3 777
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning

# 5
  • Мнения: 3 634
при мен е 173 евро  Shocked  Shocked  Shocked  Cry  Close  Neutral Face    Cry

# 6
  • Мнения: 3 777
Shocked  Shocked  Shocked
Ако и в Бг е така ще почакам бебо да се появи и да го видя тогава.

# 7
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Slunce
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning


 Simple Smile Прегледът е от 35 до 70 лева, зависи в коя клиника. За Св.Лазар  по-миналата година беше 70 лева...

# 8
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Maminka
Цитат на: Slunce
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning


 Simple Smile Прегледът е от 35 до 70 лева, зависи в коя клиника. За Св.Лазар  по-миналата година беше 70 лева...


Жалко, че нямам възможност да се докопам до БГ сега... След няколко седмици ще е прекрасно да се види бебето в корема ми. Препоръчват 3D ехографа да се прави между 22 и 28 седмица на бремеността. Тогава най-добре се вижда всичко.

# 9
  • Мнения: 3 777
Супер ако е толкова още другата седмица отиваме да видим бебо. Страшно ми е интересно......

# 10
  • София
  • Мнения: 173
Ако сте здравно осигурени и сте на консултации в "Света София", там се полагат два безплатни прегледа на триизмерния ултразвук.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Foton

П.С. става дума за свети лазар


С това трябваше да започнеш.

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Като бях бременна в БГ често ме гледаха на ехограф..тук сега по план имам само едно такова гледане между 18 и 20 седмица  Rolling Eyes  и тогава казват и пола на бебето, ако искаш да знаеш разбира се. Аз се чувствах по-спокойна като ме гледаха по-честичко на таз машинария, а не бих се отказала и от 3D ехограф  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 529
Аз ходих в Св. Лазар в края на март тази година или с други думи, в края на седми месец. Както е казал Foton там се гледа и двумерно и разбира се най-интересно е като пуснат 3-Д-то в цвят и си видиш детенцето като едно съвсем реално човече Grinning
За мен беше страхотно, просто супер Sunglasses И да, вярно е, запомних му нослето, защото се виждаше много добре и наистина като ми го подадоха на операционната си го познах...

Струваше ми 90лв всичко (ехограф + доплер) и пак бих ги дала, защото освен, че е интересно и приятно е и много успокояващо да видиш ясно, че всичко е наред    Grinning

И още нещо - аз не бих се изказвала нито лошо, нито добро за болница в която не съм и стъпвала. Тук има момичета, които са раждали там, нека на тях да оставим да споделят мнение за болницата, защото изказвания от сорта "чух, че там е еди-какво си..." могат да бъдат много подвеждащи.

# 14
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Slunce
Някой може ли да ми каже горе долу колко струва прегледа с такъв ехограф?

Исками се да отида и да видя бебчо. Grinning


В Света София прегледа струва 20лв, а ако посетиш петъчния безплатен курс ти се полага и безплатен преглед на 3Д. За Мазнейкова знам че 3Д-то струва 35лв.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 845
Това за курса в Света София и 3D-то е почти вярно-може да те гледат на триизмерен, но може и безплатния преглед да е на нормален. Макар и обикновен, той е доста добър и се вижда изключително ясно.Всъщност, ако трябва да класирам екографите на база колко ясно аз съм се ориентирала в образа,
най добре беше именно там-в Светая София,после в Шейново, после във 2ра градска и най -зле и трагично в Правителствена.

# 16
Преди няколко седмици и ние посетихме Св. Лазар. Бях слушала за нея от позната, която беше страшно впечатлена и тя също каза че видяла в детайли Бебчето си, даже пръсчетата на ръчичките му, записали им го даже на касета. Ние с мъжа ми бяхме много впечатлени и отидохме. Ами честно казано аз от прегледа нищо не видях! единствено монитора беше обърнат към мъжа ми, в 29 седмица не можа да ми каже с точност пола/е той и бебшока беше се малко скрил/, а по думите на мъжа ми не видял нищо особено - всичко било черно-бяло като на обикновения ехограф, на който си ходим, той само успя сам да различи едното бедро на Бебешончето. Не можаха да ни изкарат снимки, защото не можело, не ни го и записаха на касета, защото видеото не работело-Не можело и да се запише в паметта на машината защото следващият път като дойдем тогава видеото щяло да е в изправност. Е за всичко това заплатихме 70 лв. а след няколко дни имах консултация при моята лекарка-е повярвайте ми тя каза много повече неща от колкото в Св. Лазар.
Моето лично мнение е, че просто не си струва! Още повече, че ние сме от Пазарджик и пътуването много ме измори. Моят съвет е, че просто няма смисъм да си давате парите ако сте решили да ходите там! Е това си е само мое мнение.

# 17
  • Мнения: 562
Прегледът при доц. Томова, за която говори Фотон, струва 40 лв.. Апаратът е двуизмерен и видяхме всичко на беба. Дори броихме пръстчетата, направи ЕКГ на сърцето, гледахме всички вътрешни органи. Всичко ни бе обяснено продробно. Препоръчвам на всички майчета между 18 и 21 г.с. да го направят.  superuu

# 18
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ей, някой ако има на cd запис от 3D-то да го качи някъде да го видя, че ми е много интересно  Joy

# 19
  • Мнения: 580
Цитат на: Deb
Ей, някой ако има на cd запис от 3D-то да го качи някъде да го видя, че ми е много интересно  Joy


Имам запис на моя бебок в 13 г.с. обаче е на VHS. Ще накарам възлюбения да го направи в друг формат и ще го кача в нета да ви пакажа.Страхотно е.
Този запис направихме при Мазнейкова.

# 20
  • Мнения: 2 489
Случайно да има такъв ехограф в Пловдив? Аз се съмнявам де, но все пак да попитам!

# 21
  • Мнения: 637
Цитат на: Foton
Вярвайте ми ако някой успее от облъчване с ултразвук да покаже цвят ще обърне физиката с краката на горе...


Нека малко да уточня - става въпрос за доплерова ехография, която е нещо различно от триизмерната и я има и при двуизмерните УЗ апарати. Цветът е индикатор за скоростта на движение, Foton, конкретно за скоростта на кръвотока, но и всичко друго, което тече, може да се визуализира чрез доплеровата ехография. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Мама от Финландия
при мен е 173 евро  Shocked  Shocked  Shocked  Cry  Close  Neutral Face    Cry


при мен 120 ?,ама може и да има и по скьпо.
това е преглед и видеозон.Само видеозон 85 ?.

# 23
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
За мамите от София
запишете се на курса в Св. София, полага ви се безплатен преглед с видеозон. Дори да ви гледат на обикновен, д-р Янкова е много любезна.
На мене ми направи снимки, даде ми бележка с измерванията за консултацията и огледа цялото бебе. Брои й пръстчетата на ръцете и краката, гледа и очите, коремчето, крачетата, сърчицето. Каза ми и пола, но аз го знаех от генетични изследвания. Габи беше доста срамежлива и с ръчички си кри лицето през повечето време, но лично аз съм много доволна от прегледа.

# 24
  • Мнения: 421
Четейки разсъжденията ви относно ехографията, било то 2,3 или 4измерна, оставам с впечатлението, че за вас това е по-скоро вид кино, отколкото медицински преглед. Не искам да ви плаша, но благодарение на това че ме гледаха на допотопни апарати и то доста рядко, откриха тежки малформации на детето от първата ми бременност чак в 6-тия месец, когато бременноста не може да бъде прекъсната и се наложи да родя детето си и да видя как то умира в същата минута. Ако ме бяха гледали по-често в началото, щяха да ми спестят мъките на раждането и последвалата гледка. Отне ми 11 години, за да се престраша отново да забременея. Сега ходя редовно на ехограф, ходих също така и при доц. Томова и при Димитрова и съм спокойна. Моят съвет е поне в началото да ходите по-често, за да могат да бъдат отхвърлени тежките дефекти. Не е важно какво вие виждате на ехографа, въпреки че е наистина много приятно, важно е какво вижда човека, който е учил за това. Желая на всички лека и безпроблемна бременност:)

# 25
  • Мнения: 421
опитайте се да се ориентирате кои наистина са квалифицираните специалисти (само за справка, в България, те не са повече от 5-6) и къде гледат на хубави апарати. Не всеки който гледа на ехограф е добар специалист. Но ако отидете при добър между 18-20 седмица и един преглед ще е напълно достатъчен, защото е обстоен.

# 26
Код:
Foton написа: 
Вярвайте ми ако някой успее от облъчване с ултразвук да покаже цвят ще обърне физиката с краката на горе...


Нека малко да уточня - става въпрос за доплерова ехография, която е нещо различно от триизмерната и я има и при двуизмерните УЗ апарати. Цветът е индикатор за скоростта на движение, Foton, конкретно за скоростта на кръвотока, но и всичко друго, което тече, може да се визуализира чрез доплеровата ехография.


за движещите се неща като кръвта да може и да се направи нещо по въпроса с цвета но не реалния. цвета на кръвта която се приближава ще е син а на отдалечаващата се червен(спрямо уреда който допират да о корема Ви) но не мисля, че тук е място за лекции по физика. Пак ще кажа доволен съм от доц. Томова 2 д-то е с много добра резулюция и се виждат много неща (за вежди и познати след раждането носове ще се въздржа от коментар) но според мен си струва само ако човек очаква някакви проблеми или по лекарска пепоръка. ей така за шоуто 80 лв. ми се струват прекалено много.

# 27
Цитат
Foton написа:
Вярвайте ми ако някой успее от облъчване с ултразвук да покаже цвят ще обърне физиката с краката на горе...


Нека малко да уточня - става въпрос за доплерова ехография, която е нещо различно от триизмерната и я има и при двуизмерните УЗ апарати. Цветът е индикатор за скоростта на движение, Foton, конкретно за скоростта на кръвотока, но и всичко друго, което тече, може да се визуализира чрез доплеровата ехография.



за движещите се неща като кръвта да може и да се направи нещо по въпроса с цвета но не реалния. цвета на кръвта която се приближава ще е син а на отдалечаващата се червен(спрямо уреда който допират да о корема Ви) но не мисля, че тук е място за лекции по физика. Пак ще кажа доволен съм от доц. Томова 2 д-то е с много добра резулюция и се виждат много неща (за вежди и познати след раждането носове ще се въздржа от коментар) но според мен си струва само ако човек очаква някакви проблеми или по лекарска пепоръка. ей така за шоуто 80 лв. ми се струват прекалено много.

# 28
тук в Щатите струва $300!! Аз така исках да видя бебка на 3Д. Няма нищо опасно, нито пък има облъчване. Така че момичета, радвайте се и се възползвайте от възможността.
Поздрави!

# 29
  • Мнения: 2 529
Разбира се, че е важно КОЙ те гледа, права е Gutnik, както и затова, че е по-добре да не се пестят пари за ехографски прегледи. Още един тъжен пример Cry  -  наскоро ми се обади позната на която са открили спина бифида на бебето едва в 8-ми месец, какво повече да кажа...
Още в 17-та г.с. седмица си направих обстоен преглед при доц. Томова (един от най-квалифицираните специалисти и всички ще го потвърдят), след това 20-та седмица - д-р Мазнейкова (всички я познавате).
Да, честно казано в Св. Лазар отидох в 7-ми месец напълно
спокойна за бебето и по-скоро повече за да го видя на най-модерния ехограф и най-вече за да се уверя в пола (парите не ме притесняваха, признавам). Grinning
Яд ме е, защото ако  някои хора там явно не си пестяха работата:twisted:, , както е станало с момичето от Пазарджик за тези пари би трябвало да видите детето цялото в цвят (кафяв), защото апаратът има свойството да оцветява тъканите, а не само кръвотока и т.н. и БЕБЕТО СЕ ВИЖДА ЧУДЕСНО. Освен това мен ме гледаха там повече от 1/2 час страшно обстойно и за пръв път 100% се видя пола.

Изисквайте да ви пускат 3-Д функцията и да ви обясняват и най-добре искайте да ви гледа собственика на болницата д-р Николов, който всъщност е най-квалифицирания лекар там, или доц. Томова (освен в нейния кабинет за 40лв, тя гледа и в Св. Лазар ако не знаете)

MMargo, като не си ходила там, моля те да се въздържаш от подобни груби изказвания. Аз споделям личен опит, а както виждаш гледала съм се и при доц. Томова и къде ли още не и не за шоуто, а за да се уверя, че ми е здраво детенцето!

Общи условия

Активация на акаунт