Хакнати- скайп, ел.поща, фейсбук????

  • 18 865
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Не се случва понеже данните за дата на раждане са сменени ще го кажа директно  Grinning за да не обсъждаме повече темата и от там не може да се стигне до тайния въпрос а от там пък не може да се смени паролата, предполагам така е достатъчно ясно   Grinning

# 16
  • Мнения: 427
Не се случва понеже данните за дата на раждане са сменени ще го кажа директно  Grinning за да не обсъждаме повече темата и от там не може да се стигне до тайния въпрос а от там пък не може да се смени паролата, предполагам така е достатъчно ясно   Grinning
  Аз предположих ,че данните може да са сменени. Трябваше да го кажеш в самото начало  Grinning
 

# 17
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
2 пъти са ми хаквали пощата - прекрасно знаят как да действат и сменят всичко - таен въпрос, рожденна дата ...... никакъв шанс за пробив

моята поща е в абв-то - та писах на служебния им мейл - през друг мой мейл, описах случая, тя имат начин да разберат, че е влизано то друго място и т.н. - наложи се да отида на място в офиса им, представих лична карта и т.н. и ми възстановиха правата

за ФБ - се беше случило на моя близка, та пусках уведомление, че профилът е хакнат, има си процедура - влез през профила на приятел и разгледайте

за скайп - предполагам също има, не ми се е случвало  Peace

# 18
  • Мнения: 143
Писах ти на лични.

# 19
  • Мнения: 232
Това щях да пиша и аз - свързваш се със самите служители на пощата и им описваш случая! Успех!

# 20
  • Мнения: 435
Преди време и моята поща в АБВ-то беше хакната, а оттам и фейсбук профила ми. Както те посъветваха, обади се на тел. за контакти на АБВ. На мен ми казаха, че могат да спрат използването на пощата от когото и да е било, докато не се явя лично в офисът им в София. Там ми дадоха служебна парола и влязох, после поисках промяна на паролата на фейсбук, получих си я в пощата и оправих нещата. Успех!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Преди минута ми се случи същото. Не мога място да си намеря от бяс!
Сега по същество: може ли някой да ми каже как да проверя колко пари съм си похарчила за 7 смс-а към тоз проклет номер? Към Глобул съм....

# 22
  • Мнения: 1 210
Преди минута ми се случи същото. Не мога място да си намеря от бяс!
Сега по същество: може ли някой да ми каже как да проверя колко пари съм си похарчила за 7 смс-а към тоз проклет номер? Към Глобул съм....

Мило, ти не четеш ли груповия ни чат в скайпа? Точно това обсъждаме. Явно вече си на мушка. Бегом да си смениш паролите навсякъде, където се сетиш. В момента навиваме една от другите девойки да подаде сигнал в http://www.cybercrime.bg/bg

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 327
а как точно ще ми смени паролите само от това, че съм пращала смс-и на тоз номер? това наистина не ми е ясно? какво е общото между този телефон и моите пароли...
Не, Ани, не съм в общия чат от поне 1,5-2 години....

# 24
  • Мнения: 0
Момичета, има развитие по темата. Ходих до офиса на АБВ, където ми дадоха служебна парола, с която успях да си влезна в пощата и да си преправя данните. Цялата ми информация е изтрита, както и абонатите ми в скайп. Фейсбука не е хакван, защото успях да го блокирам.
Случаят е докладван в полицията, а от хисторито на пощата стана ясно , че IP-то (ако то е реалното, с което е влизал)  на човека, който ме е хакнал е: 77.77.43.235 и според Гугъл е в София, Бистрица. Утре ще бъде докладвано на следователи Simple Smile
 Надявам се да има адекватно отношение от тяхна страна!

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Дано  Peace

# 26
  • Мнения: 741
Този проблем може и да се създаде чрез приемане на файл по Скайп, който имитира снимка. Но изисква Run, не е като типичните снимки, които си изпращаме там. Не приемайте и не активирайте в никакъв случай такива файлове. Ако приемете файла, вирусът е гарантиран

Последна редакция: нд, 18 ное 2012, 12:59 от Анджали

# 27
  • Мнения: 2 127
Ако той е бил заразен, може и автоматично да препраща вируса към другите си абонати. Повечето работят на този принцип, затова и не отварям такива файлове от скайп и фейсбук, често потребителят изобщо си няма идея за "изпратеното" от него съобщение.
Не бързай да обвиняваш човека. Peace

# 28
  • Мнения: 741
Когато потребителят е коректен, преди да изпрати файла, би обяснил какъв точно файл ти изпраща и по каква причина.
При условие, че нито запознанството ни е на такова ниво, че евентуални общи интереси да налагат изпращането на какъвто и да е файл, нито пък преди това е дал каквото и да е обяснение или предупреждение за този файл, всички изводи са, че умишлено прехвърля заразени файлове.
За щастие антивирусната ми изчисти този вирус за няколко часа, та даже и преинсталация на компютъра ми не се налага.

# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
идеята е, че потребителят не изпраща вредния файл съзнателно/умищлено, това става автоматично със заразяването на компа

т.е. и докато твоят комп е бил заразен - преди да го изчистиш е възможно файлът да е бил изпратен до твои контакти в скайпа - автоматично - без ти самата да си го направила ръчно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт