Хакнати- скайп, ел.поща, фейсбук????

  • 18 862
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 127
Очевидно не ме разбра, затова ще ти обясня нагледно.
На теб ти изпращат такъв файл, приемаш го, следователно той ти заразява компютъра; От там вируса се "самоизпраща" на другите ти абонати, без ти да имаш изобщо представа, че това се случва. Т.е. човекът няма как да те предупреди предварително, той самият не знае, че ти изпраща такъв файл.
На мен ми се е случвало мой абонат да ми изпрати такова нещо, аз без да го отварям, го питам какво е. Няколко часа по-късно, когато си седна на компютъра, ми каза да не го отварям, че е вирус, извини ми се, до тогава не знаеше, че си ги праща наляво-надясно (тогава и разбра, че са му заразили компютъра).

# 31
  • Мнения: 741
Не знаех, че заразеният файл е толкова хитър  ooooh!
Още никой не ми се е оплакал от препращането му от моя никнейм, надявам се всичко да е наред и да е стигнал само до мен, т.е. да съм го получила само аз.  Praynig

# 32
  • Мнения: 2 127
Явно имаш добра антивирусна. Вече ще знаеш, че не трябва да приемаш нищо, което ти се праща, ей така, вместо здрасти Simple Smile

# 33
  • Мнения: 741
Така е.  Peace

# 34
  • France
  • Мнения: 726
Вчера, по скайп, получих съобщение от приятелка с текст да приема една снимка .... усетих се и не отворих файла.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте! И аз да споделя какво ми се случи. Чак ми се реве   Cryи не знам какво да направя и как  да постъпя. И чак сега го усъзнах, когато ми дойде сметката на телефона. Миналия месец, приятелка от скайп (може да се каже, че не ми е приятелка, а позната) ме помоли да им изпратя няколко  6 бр. смс-а на тел. 18433 и се връщат някакви кодове и на нея им трябват тези кодове. Обясни ми, че били безплатни, да се регистрира или абонира за някакви рецепти, а нейния телефон бил изключен. И аз да направя услуга, а и нали били безплатни, защо не. И всичко каквото трябва го направих. И днес ми излиза фактурата и какво да видя 6 смс х 5лв без ДДС направо унемях. А да не говоря моя мъж какво ме направи  Cry Изчезна от скайпа, имах я и във фейсбук, но и там вече я няма. Какво да правя не знам. Изпращала съм им подаръци за децата й, но никога не съм си мислила, че ще ми се случи това. Вързах се като риба. С три деца сме и сега тези пари  Cry аз трябва да се лиша от нещо, за да плащам на нея глупостите. Но аз съм си виновна... Cry Cry Cry Cry

# 36
  • Мнения: 0
Някои може и да я познават, да са контактували с нея  в  бгдомакиня. А може и тя самата да чете тук. Съвсем случайно попаднах на тази тема, но късно за мен  Sad

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 326
Крис, не е виновно момичето! И на мен се случи същото нещо, но с приятелка. Оказа се, че скайпа й е хакнат! Т.е. от нейно име ти пише съвсем друг човек, който й е "откраднал" паролата. Недей да се настройваш срещу момичето. Това наистина не променя факта, че сметката ти е с 30 лв нагоре... Много е неприятно, преживях го, но реално виновникът не е твоята(моята) позната, а хакер! Съветвам те да си смениш паролите на фейса, на скайп, тук във форума, на пощите, навсякъде! И предупреди познатите си и във фейса и в скайп да не пращат смс-и който и да ги помоли, дори ти!

# 38
  • Мнения: 0
Не знам, може и така да е, но нещо не ми се вярва много. Махнала е ме от нейния си фейсбук. Тя е и модератор, а пък не е влизала от септември в сайта.... Дано да съм в голяма грешка. И не мога да разбера този номер на който съм изпращала смс-и и тези кодове които ми се връщаш за какво са.... че и скъпи пусти„„ Cry

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте на мен най-добрата ми приятелка ми писа да пратя същото нещо  и на мен ми разбиха пароли и всичко останало, спряха ми телефона и т.н. Сега какво следва?

Има ли смисъл от жалби някой разглежда ли ги?

Последна редакция: ср, 06 фев 2013, 02:12 от sladki6ka

Общи условия

Активация на акаунт