Отвличане на дете от баща си!!!

  • 16 787
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Уважаеми Господа, моля за Вашата помощ относно отнемането на дъщеря ми. От раждането на дъщеря ми тя живее изключително само с мен. На 11 септември 2012 г.  бащата на детето ми, с когото нямам сключен брак, а само е признал дъщеря си, я поиска за деня да се видят. От този ден до сегашния момент той не желае да ми я върне и не ми разрешава да я видя. Не знаех  къде живее детето до 26 октомври, когато стоях цяла седмица пред дома на майката на бащата. Така установих, че детето ми се води в понеделник сутрин при своите родители и в петък вечер с приятелката си я взимат и отвеждат в неизвестна посока /най-вероятно в дома на приятелката/. През този период от време съм чувала по телефона детето си около 6-7 пъти. Детето ми не е посещавало задължителната предучилищна подготовка, независимо, че е записана в частна детска градина. Посетих детската градина и оттам ми издадоха документ, че детето до момента не е посещавало занятията. Подала съм жалба в ІV РУ на МВР и в Софийска прокуратура. За съжаление от ІV РУ ми отговориха, че те не са в състояние да ми върнат детето, защото сме имали равни права с бащата и не могат да го задължат да я върне. Не зная как безнаказано бащата може да нарушава моите права на майка и как безнаказано може да съсипва живота на дете си, държейки го затворено без необходимите му контакти и обучение.  Искрено се надявам, че детето ми има права, а и аз също като майка, и Ви моля за съдействие.

Последна редакция: чт, 06 дек 2012, 14:04 от Mamma

# 1
  • Мнения: 1 129
Деси, съжалявам за всичко през което преминаваш. Когато се чу с детето, то как ти звучеше, смяташ ли, че се чувства добре? Според мен нещата трябва да се решат в съда, но оттук-натам съм некомпетентна, за да те посъветвам какво дело да заведеш, по какви обвинения и т.н. Във форума има хора, които ще са ти полезни от правна гледна точка. Желая ти успех!

# 2
  • Мнения: 12
Благодаря! Дъщеря ми кая то успях да видя в петък, макар и за малко, пищеше от мен. Явно баща й е повлиял психически и то много сериозно.  

# 3
  • Мнения: 448
Намери специализиран адвокат, но мога да ти кажа, че има известна законова празнота относно такива ситуации /има производство, но то не е бързо/ и полицията няма как да ти помогне - няма такива правомощия.

# 4
  • Мнения: 2 011
Задължително адвокат! Завеждаш дело за правата над детето - да са твои а бащата да има режим на срещи с него. Докато тече делото трябва да има привременни мерки при кого да  остане детето докато се реши делото. Това е , което се прави! Съжалявам ,че като майка трябва да изпиташ и преживееш това! Sad  Явно не е възможна нормална комуникация с бащата...

# 5
  • Мнения: 7 325
Много ми е интересно каква е причината бащата изведнъж да прояви такъв интерес към детето си?

# 6
  • Мнения: 12
Мии как да се изразя по меко той ме използва едва ли не за сурогата майка, тъй като любовницата му не може да има деца.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Така. Как бащата е решил да прави това ли?  Това е първото нещо, което ни каза нашата адвокатка за детето на мъжа ми.
Майката на детето си тръгва с него, докато бащата е на работа. И изчезва. После с месеци крие детето. /това го знам от разкази/. Имаше в период, в който му позволяваше да вижда детето/тук вече сме били заедно и знам какъв ад и цирк беше/ и сега пак от месеци прави стойки и чалъми, но не дава детето/тоест пак я крие от Март тази година/. И те са били без брак.  (Тук държа да подчертая, че не правя сравнение...просто споделям предистория и нищо повече)

След всички глупости се стигна до дело. При първата консултация, адвоката пита защо не е взел детето и не е оставил нея да се бори за права. Та явно е такава практиката.

Сега до авторката. Нямаш никакво време да се чудиш. Още утре отивай при адвокат и започвай дело. Такива дела се бавят с месеци. Ще се отчете, че детето е живяло при бащата в това време и имат добра връзка. Ще минат поне два месеца докато делото влезе в съда, та да се определят мерки някакви. Накрая може да се наложи на теб да ти се определя режим. Всяка минутка ти е ценна. Успех!

ПП: никога не съм разбирала защо хората постъпват така с децата си. Но е факт колко грозни неща се случват по този свят заради дребната човешка злоба и душица.
ППП: Не можеш да си сигурна може ли любовницата да има деца. А и няма нужда да се впускате в такива неща. Мисли само за детето си. Остави тия глупости на страна.

# 8
  • Мнения: 7 325
Попитах защото преди години и БНД реши да се пробва с подобен номер ( нямахме брак ). Идеята му беше, че тъй като майката върви с детето, щом то е при него и тя ще не ще ще е там. Е, за щастие бързо се отказа от тези глупости.
Авторката, какзваш че детето е предучилищна група, значи трябва да е около 6 годишно, какви са ви били отношенията с бащата до момента и какво го е накарало точно сега да го вземе, защото ако те е използвал само да родиш от него мисля, че доста отдавна би уредил тези неща и то документално.
Искрено ти съчувствам, това което ти се случва е ужасно, по горе са ти казали - добър адвокат и дело и молитви докато тече, детето ти да бъде добре гледано.

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз искам да се извиня предварително, защото най-вероятно ще прозву4а грубо.
До колкото разбирам, според бьлгарските закони(за сьжаление), и майката и бащата имат еднакви права на този етап над детето.
Публикувайки в интернет пространството имената на бащата и най-ве4е на детето Shocked, се нарушават правата и на двамата. Което може да навреди на майката Naughty, ако бащата разбере.

Не разбирам как дете на 6 години, живяло цял живот с майка си, изведньж за няма и два месеца ще пищи от срещата им newsm78.Но това няма да коментирам, не сьм психолог-оценка не мога да давам.

Аз, ако сьм на мястото на "приятелката", и си видя името публикувано на подобно място, за няма и половин 4ас авторката  ще полу4и жалба, която ще стигне до нея за минимо време.

Тези неща се оправят в сьда, не вьв форуми. Думата "отвли4ане" използвана кьм бащата, може да бьде използвана като контра в сьда, в тези условия.Тьй като бащата според законите , НЕ е отвякьл детето, а е обвинен в това.

Мислете малко! Може само да си навредите с подобни теми.
Адвокати могат да оправят подобни слу4аи, не подобни леко премислени постьпки Confused.

На авторката и пожелавам да си вземе детето, (ако наистина цял живот е живяло при нея). Но да се вземе в рьце, и да потьрси адвокат бьрзо.

# 10
  • Мнения: 931
Вал е права, махни личните данни от поста си. Не са за тук. Обърни се към адвокат възможно най-скоро и узакони родителските права и режима на свиждане за бащата. Ако искаш можеш директно да си прибереш детето с две по-ячки момчета, така както бащата я е взел и я държи при себе си, така можеш да го направиш и ти.

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ако искаш можеш директно да си прибереш детето с две по-ячки момчета, така както бащата я е взел и я държи при себе си, така можеш да го направиш и ти.
Калинке, за втори пьт пишеш моите мисли Joy.Аз не се осмелих оба4е да го кажа Laughing

# 12
  • Мнения: 931
Ами така де. По закон и двамата имат равни права. Тук е разковничето, редно е час по-скоро да узакони положението и да се знае къде и с кого трябва да живее детето при условие, че родителите не живеят заедно.

# 13
  • Мнения: 4 458
Мислех да пиша на лични на авторката, но виждам че темата вече е повдигната.

Ако вече не може да се коригира първия пост, пусни бележка на модератора чрез бутона "информирай модератор" и помоли да оставят само инициалите като изтрият конкретните дати. Ако не можеш да се справиш, кажи ние да им пишем.

За въпроса с детенцето ми се струва, че има нещо което или не ни казваш, или и ти самата не знаеш. Ум не ми го побира как това дете ще пищи при вида ти  newsm78
Няма ли начин да отидеш, да се видите, да поговорите, да разбереш какъв е проблема, какво става и защо. В същото време си говори с адвокат и задействай процедурата която вече са ти споменали.

Да, Валче, ако няма съдебно решение, пред закона и двамата родители имат еднакви права

# 14
  • Мнения: 7 779
детето не е отвлечено - преувеличено е това твърдение.
по същият начин мисля,че и пищенето на детето е преувеличено. всички знаем какви са емоциите при такова положение. да , може да и изпищяло един-два пъти , но надали това е постоянно. едно дете може да изпищи не само ако е подучвано от родителя  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт