Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 584 667
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 2 370
  • Мнения: 4 557
Някой може ли да даде мнение за Дружба и Надежда? Кои са по-хубавите части, от кои да се избягва? И дали от Надежда се стига бързо и лесно до магистралите Тракия и Хемус?

Все още си държа на източни квартали, ама на много места става ужасно - тук в Дианабад се строи ударно, много коли, магазините като цяло не ми харесват, в Изток и Изгрев е скъпо или офертите са без балкон, партери, панел, стари блокове без асансьор...

Аз тотално изключих Младостите за търсене, поглеждам, ако случайно падне нещо, ама в последните ми обиколки там вече изобщо не ми харесва - презастрояват, задръствания, високи цени на някакви окаяни панелки или 15 етаж ЕПК, а новото строителство е потресително - или гледам стената на съседния блок, или някакви диви пущинаци в края.

# 2 371
  • София
  • Мнения: 16 023
Весела, в Дружба 1 около общината и езерото има стари, общински жилища с цигани. Малко са неприятни на външен вид, но са кротки. В първите блокове на бул. Брюксел също има, но са по-богати и чисти. Ходила съм на гости на познати - ватите разтворени, деца щъкат по етажите, а в апартаментите мрамори и всичко ново и модерно.
Дружба 2 ми харесва. Преди 10 г. имах едни пари в повече и след дълго оглеждане из Младост, Дървеница и Мусагеница си купих апарт. там.
 В частта срещу Практикер, широки улици, въздух. Входа е в много добро състояние - домоуправителя е строг. Всяка година подобряват нещо по входа и околното пространство, чисто е. Има и магазини от основните вериги - Лидл, Фантастико, Била, Кауфланд. Детската градина е до блока, добра била. Има и прилично у-ще. 2 мои роднински деца учиха там, после продължиха в НПМГ и висше в чужбина.
По Цариградско бързо стигаш до центъра. За магистрала Тракия също е бърз достъпа. За Хемус - малко по-обиколно.
Аз взех преустроена гарсониера с хубаво обзавеждане и веднага я дадох под наем. Квартирантите и те много си харесват квартала и си живеят там вече 9та год.
За Надежда нищо не знам. Сигурно и други ще се включат.

# 2 372
  • Мнения: 4 557
Благодаря, Aisha!

# 2 373
  • Мнения: 520
в Изток и Изгрев е скъпо или офертите са без балкон, партери, панел, стари блокове без асансьор...

За Изток с конкретни цифри
Излиза обява от ЧЛ с оферта 100к евро.
Точно след един час е корегирана с 16 нагоре.

Явно някой се е намесил и е обяснил на продавача колко ще пропусне.

# 2 374
  • Мнения: 9 864
Хора, тази тема нова ли има? Защо никой не пише вече ;-(

# 2 375
  • София
  • Мнения: 4 575
Хора, тази тема нова ли има? Защо никой не пише вече ;-(
Явно всички вече си харесваме кварталите Joy
А пък аз се надявам след година да се местя, ама няма да питам за минуси там, защото ми е от любимите места Sunglasses

# 2 376
  • Мнения: 9 864
Wink Да ви попитам тогава аз. Принципно съм предубедена към ул. Зайчар в региона около ДД. Обаче сега продават един ап. точно там - който е на по-висок етаж и гледката точно към градинката на ДД.
Излизаш от блока - и паркът е в краката ти. Гледаш през прозореца - комшии не се виждат ... виждаш чудесна гледка и простор.
Според вас - това компенсира ли циганите.
Знам, че е субективно, но все пак, който познав кварта,а ще се радвам да каже.
Wink

# 2 377
  • София
  • Мнения: 16 023
Не знам какво е ДД, към което гледа блока.
Ако ще е за под наем или препродажба - не всеки се навива на висок етаж.
Страх ги е хората. А ако има и мангалска махала наоколо - едва ли ще се наредят на опашка.

# 2 378
  • Мнения: 9 864
Дворец на Децата. Близо е до метрото, но мангалите са ... ако си пътувала там си ги видяла на 1000%. Етаж 4 от 5 - последното е тавани

# 2 379
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
E, там  е точно срещу братята роми. Според мен, нищо не може да компенсира тази опасна близост, Smirk но ти си преценяваш.

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 23:13 от Скубиду

# 2 380
  • Мнения: 9 864
ето гледката, която много ми харесва: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b14986619326574 … k=30rfm5&f1=1

# 2 381
  • Мнения: 1 354
За повдигане на темата - живяла съм повече от 4 години във всеки от тези райони: Дружба 2, Редута и Надежда.
- Дружба 2 - там съм живяла 20 години. Харесвам района, но откак не живея малко се комерсиализира(позастрои). Утеха са панелките и зеленината. Харесва ми как са направили ул.Обиколна с алея. Като цяло си има така мечтаните за някои хора "връзки" към града. Цариградско шосе никога не съм харесвала и за мен е минус лудницата.
- Редута - не ми се коментира вече, теснотия, магазинчета са скъпи и няма почти нищо. Някаква радост е парк Гео Милев, но и той е мъничък и пренаселен.
- Надежда(Свобода, Връбница) - зеленко, има въздух и в същото време "комуникативно" и има всичко - от нормални и заредени магазини(Била, Лидл, Кауфланд, Фантастико), много детски градини и училища, банки и пр. Както се казва - може да не излизаш от района и няма да ти липсва нещо. За мен паркът е това, което ме задържа тук и е най-големия плюс на района. Относно минуси за мен няма, цигани може да има, но са прилични и най-вече в Надежда 2(има и къщи).

Между Дружба 2 и Надежда аз избирам второто, но харесвам по-спокойния живот. Струва ми се, че Дружба е по-лудница и както казах с това Цариградско и всичките "източни райони" като цяло са ми без въздух. Предполагам на по-младини търсех точно това. Въпрос на усещане Simple Smile

# 2 382
  • Мнения: 1 354
Wink Да ви попитам тогава аз. Принципно съм предубедена към ул. Зайчар в региона около ДД. Обаче сега продават един ап. точно там - който е на по-висок етаж и гледката точно към градинката на ДД.
Излизаш от блока - и паркът е в краката ти. Гледаш през прозореца - комшии не се виждат ... виждаш чудесна гледка и простор.
Според вас - това компенсира ли циганите.
Знам, че е субективно, но все пак, който познав кварта,а ще се радвам да каже.
Wink

Да, това компенсира циганите Simple Smile
На мен никога не са ми пречили, даже по едно време ми се наложи в студ.години 2 месеца да съм в кв.Столипиново, Пловдив в "български блок". Е, нищо не ми стана от цигани,а те бяха 95% от населението в квартала. И вечерта съм се прибирала и сама съм ходела. За София - те са навсякъде.

# 2 383
  • Мнения: 46 508
rumka833, близо е до циганите, но не е точно до тях. Мен по-скоро би ме притеснило голямото кръстовище (голяма мръсотия е, работила съм отсреща в сградата на Металургпроект).
Също и липсата на асансьор. Всичко се случва, човек един крак да си счупи и е вързан в стаята. Не знам на какъв етап сте, ако планираш деца влаченето на количка и бебета (а те тежат с всеки ден повече Smiling Imp) също не е много приятно.

# 2 384
  • Мнения: 9 864
с ражданията приключих, сега съм на етап - отглеждане Wink на 3 маймунчета Wink)

Общи условия

Активация на акаунт