Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Да, преди известно време имах притеснения и посетих гинеколога си. След прегледа , тревогите се разсеяха. След привършване на кърменето ходих пак и мисля това да ми е честа практика.
Буб, не се тревожи сигурно не е нещо сериозно. Пожелавам ти притесненията да са неоснователни , а този преглед да се окаже поредният профилактичен  Wink!

# 16
  • Мнения: 4 371
Така и така е отворена темата, извинете за невежеството, но как точно се прави този масаж? Че в семейството ми има два случая на рак и двата злокачествени, обзема ме паника само при споменаване на думата "рак"  Confused
Ами масажираш гърдите си, то по-скоро е мачкане, което стига чак до подмишниците. Там също е важно и не трябва да се пренебрегва.

# 17
  • Мнения: 3 356
навремето ( когато бях на 21 ) и аз така бях изтръпнала. ходих на преглед и лекарят ми каза, че това са хормонално смущение. предписа ми редовен секс.
много добре си направила, че си си записала час за преглед. сигурна съм, че там ще те успокоят  action032
Точно същото беше при мене.Бях на 23.На хормонална основа.Огромна и болезнена бучка.
Бях ужасена.Ходих на няколко гинеколога и хирурзи.Накрая на мамограф.
Накрая последния хирург при който ходих(познат)ми предписа -редовен секс.
И наистина се оправих Laughing Laughing Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Бубе , не се притеснявай.Наистина не всяка бучка  е раково образувание.
Може да ви прозвучи смешно, но хубаво е мъжете ви да обръщат внимание на гърдите ви и да ги масажират .До като учех си спомням доктора който ни водеше лекциите ни прочете статистика, че по-малко от такива образувания страдат жени, чиито гърди са редовно масажирани !

# 19
# 20
  • usa
  • Мнения: 2 113
Така и така е отворена темата, извинете за невежеството, но как точно се прави този масаж? Че в семейството ми има два случая на рак и двата злокачествени, обзема ме паника само при споменаване на думата "рак"  Confused

ето един добър нагледен пример. на английски е, но мисля, че и тези, които не знаят езика, ще го разберат.

# 21
  • Мнения: 5 622
Бубе , не се притеснявай.Наистина не всяка бучка  е раково образувание.
Може да ви прозвучи смешно, но хубаво е мъжете ви да обръщат внимание на гърдите ви и да ги масажират .До като учех си спомням доктора който ни водеше лекциите ни прочете статистика, че по-малко от такива образувания страдат жени, чиито гърди са редовно масажирани !


Да, в интерес на истината мен мъжа ми ме преглежда. Аз по принцип избягвам,защото съм паника и може да ми се стори нещо,което не  етака.Просто не съм обективна. Иначе когато съм под душа, с насапунисано тяло и вдигната ръка над главата,преглеждам съответната гърда.Движенията са кръгови.

Вижте какво изказване открих в здравния форум по подобна тема Confused

........................................
за какво казваш на целият свят и така предизвикваш съдбата
виж майка ми жива и здрава, не се притеснявай
това е доброкачествено образование, което милев ще махне
това се води козметична операция видя как беше при орлин айде, че оня плаче
.............................................

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Да не си в ПМС?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 391
"Лошите" нещица не болят, именно в това се състои и коварството им.Съвсем скоро напипах нещо на гърдата си, оказа се фиброаденом, който ще се наложи да махна веднага като родя.Вече свикнах с мисълта.Не се тревожи, навреме взетите мерки ще ти дадат нужното успокоение. Peace

# 24
  • Мнения: 1 382
Сигурно е фиброаденом.Махнах един преди 2 години на лявата гръд и сега на дясната,гледам да не го мисля много,че кърмя.Задължително ще го махна по-нататък.Доброкачествените също не болят

# 25
  • Мнения: 2 381
В коя част на цикъла си?
Марчето, без да се паникьосваш не пропускай преглед.

# 26
  • Мнения: 5 622

 Средата. Точно погледнах в календара, в който отбелязвам,но точно този път съм забравила да отбележа когато ми е дошло.  Confused По принцип е трябвало да ми дойде на 7-ми януари.Аз даже нямам спомен да ми е идвало Crazy, ама мъжа ми каза,че съм била в цикъл наскоро.И понеже ми идва навреме,ако предположим, че съм заковала на датата 7-ми,сега би трябвало да съм в средата,около овулацията(или малко след, че преди няколко дена ме боляха яйчниците,т огава ще да е била овулацията  Thinking)

# 27
  • Мнения: 2 381
Буба, преглед на гърдите се прави след свършване на М, понеже гърдите са най- спокойни. Ако овулацията ти е минала, изчакай следващия цикъл.
Намали кафето и шоколада, изобщо кофеиновите напитки.
Не се шашкай предварително.

# 28
  • Мнения: 5 622

 Ами аз този преглед го правя без време.Тоест всеки път под душа,или пък мъжа ми на седмица две,понякога по-често,понякога по-рядко също ги опипва.И до сега не сме забелязали нищо,ама да не би да сме го пропуснали си мисля,щото то е в долния външен квадрант на гърдата!

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ами аз този преглед го правя без време.Тоест всеки път под душа,или пък мъжа ми на седмица две,понякога по-често,понякога по-рядко също ги опипва.И до сега не сме забелязали нищо,ама да не би да сме го пропуснали си мисля,щото то е в долния външен квадрант на гърдата!

преглед на гърдите не трябва да се прави толкова често, едно, защото гърдите се променят по време на цикъла, друго, защото при толкова чести прегледи губиш представа какво е нормалното усещане на гърдите ти и може да пропуснеш да забележиш новопоявяващо се образувание. най-добре е преглед да се прави веднъж месечно около 3-5 дни след края на менструацията.
както вече са ти казали и други момичета, не се притеснявай, карценомите не болят.

Общи условия

Активация на акаунт