Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 568
Моите патила започнаха от м. февруари, когато отидох на профилактичен преглед и с оплаквания от силно течение. Лекарката ме прегледа и установи инфекция, което се доказа и от цитонамазката - порцио 2 С, канал - 3 А. Микробиология - бактериална вагиноза. Лекарката ме успокои, че най-вероятно е нещо временно да проведа лечение и след това на колпоскоп.
На колпоскопа, обаче, се видя атипичен участък и тя отсече, че трябва да се направи абразио и да се вземе биопсия, на въпроса ми не може ли още в момента да се вземе биопсия тя отсече, че било страшно болезнено и се прави с пълна упойка, защото било като кюретаж. Каза направо да отивам да се уговаряме за след Великден какво ще правим, но не би обясни абсолютно нищо. Само колко ще ми струва, но където и да отида все съм цяла да плащам  Money Stop. А, сложи ми и диагноза за ранна менопауза /на 36 год съм/, защото имам проблеми с цикъла, но това е от щитовидната жлеза. Оттогава започнах д чета темата.  Wink
Естествено, отидох на второ мнение при препоръчан лекар от Майчин дом, който ме гледа на колпоскоп и отсече, че нищо такова не виждал, само инфекция. Последва нова цитонамазка и микробиология, които потвърдиха първите две. Ново лечение и нов преглед с колпоскоп, където изведнъж видя атипичния участък и отсече "конизацио". Прати ме с талон нагоре по етажите да ме приемат. Там, обаче, една възрастна акушерка направо ме изгони от къбинета като каза, че с тази диагноза не съм за конизация, още повече че нямам кървене и каза да отида в определен ден да се консултирам с 3-ти лекар. Отивам аз, той казва, че според него не съм за конизация и да отида в специалицирания онко-кабинет да ме прегледа специалист онколог. Отивам и процедурата се повтаря, при което стажантката и лекаря обсъждат находката и тя казва, че приличало на "strawberry", но нищо повече не ми се обяснява - вс. било нормално. Хеле, д-р Гунев беше, ме пита дали позволявам да ми вземе биопсия и аз се съгласих. Както съм писала - не болеше и след това се чувствах добре. Резултатът от биопсията беше: хроничен обострен цервицит и Гунев каза да си гледам живота и да отида след 1 година  Rolling Eyes. Аз, естествено, отидох при поредния лекар - проф. Цветански /онколог - вече пенсионер/. От всички изброени лекари само той се сети да ми пусне пълни изследвания за хламидии, трихомони и т.н., които излязоха отрицателни. Започнах лечение, но не можехме да се преборим с левкоцитите. Накрая на една контролна цитонамазка ми взе проба и на стъкло, която даде на патолог-онколог и там лъсна истината.  Mr. Green Трихомони, които съм си носила години и които са станали хронични. Оттам те правят така наречената "ягодова шийка". Теоритично имам шанс да се размина само с горене, ако успеем да увладеем положението, затова първо трябва да се излекува инфекцията.
Правих си и тест за ЧПВ - всички 33 вида са отрицателни. Затова и в предната тема питах дали е възможно да има "койлоцитни промени" в биопсията при отрицателен ЧПВ тест. Взех си стъклата с биопсията и ги занесох на още 2-ма патолози  Embarassed Цин 1. И така, понеже от 6 м. се тъпча с какви ли не лекарства и антибиотици резултатът не закъсня - алергична реакция. Затова съм решила да се кротна малко и да го карам по-спокойно. Наистина този стрес и многото лекарства ни сриват организмите.
Най-много ме е яд на това, че съм ходила на редовни прегледи, когато съм имала оплаквания съм реагирала своевременно, но дългогодишната ми гинеколожка ме уверяваше, че вс. било ок и било нормално. Аз ли да й казвам какви изследвания да ми прави?! Нямам думи просто! Добре, че не я послушах да започна да пия и хормони за ранната ми менопауза.  Stop
Извинявам се за дългия пост, отдавна се каня да пиша, ама все не събирах сили.  Tired
За лабораториите знам от сигурен източник, че всеки лекар си взема по 10% комисионна, затова всеки от тях си има свой баркод.  Mr. Green Последно се ядосах и отидох на венеролог, където лекарката ми взе секрет и го гледа дир. под микроскоп - излезе ми с 30 лв. по-евтино.  Whistling

Пожелавам на всички много, много здраве, спокойствие, само прекрасни неща и сбъднати мечти!  Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 134
Герка,за съжаление почти всички сме минали през това.Аз,също след 4 години горене, при умерена дисплазия от биопсията ме конизираха.Нервите ми не издържаха вече. След около месец трябва да ходя за 1 цито след конизацията и направо се побърквам какъв ще е резултата...Но вече съм решила да бъда по-позитивна и спокойна PartyЖелая на теб и на всички момичета здраве и много усмивки! Hug

# 62
  • Мнения: 117
Герката за съжаление случаи като твоят не са изключение, а много често срещани. Да те прехвърлят от един лекар на друг. Самите лекари да са толкова компетентни, че да не знаят какво се случва и какво трябва да се изследва. За съжаление е така. Crossing Arms
Поздравявам те, че не си оставила нещата просто ей така и си разбрала каква е причината за проблемите ти. Peace Като цяло от всичко, което прочетох разбрах, че в крайна сметка имаш Цин 1 и принципно все някога трябва да се премахне проблемния участък ако има такъв. Успех ти пожелавам и повече спокойствие, защото знам какъв стрес е и как действа той на организма. Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 568
Като цяло от всичко, което прочетох разбрах, че в крайна сметка имаш Цин 1 и принципно все някога трябва да се премахне проблемния участък ако има такъв. Успех ти пожелавам и повече спокойствие, защото знам какъв стрес е и как действа той на организма. Hug
Благодаря за подкрепата. Hug И аз това разбрах. Знам, че трябва да го направя, дори вече искам, за да ми се маха от главата. Само да си поема малко дъх от тази алергична реакция.
 

# 64
  • Мнения: 1 983
Чак сега като видях, че темата е закована се сетих, че трябваше да пиша на модератор. Благодаря!  bouquet

Момичета, снощи ми зацапа, а ми е рано за МЦ...
Мина точно месец от конизацията, дали шевовете не са започнали да падат? Дано не ми дойде, че в сряда съм на контролен преглед. Praynig ooooh!

# 65
  • Мнения: 3
Здравейте, след като ми направиха конизация, като резултата при биопсиятя беше Цин 1-2 степен, на епикризата от конизацията пише, че имам хроничен ендоцерквицит и нищо повече. Ходих при Дянкова, но тя ми каза, че всичко е наред, ще ходя след 2 седмици за първа цитонамазка след конизацията. Някой има ли представа дали има лечение за цервквицита, при последната микробиология всичко е отрицателно.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 541
момичета искам да споделя за да ми кажете случвали ли ви се е подобно нещо
този месец ми дойде за три дни ,после ми спря нямах нищо 1,2 дни и сега имам отново зацапване ( всичко това в рамките на седмица  Rolling Eyes
взела съм си час за преглед но ми е чак след 15 дена ,за това питам имали ли сте подобен случай

# 67
  • Мнения: 117
Здравейте, след като ми направиха конизация, като резултата при биопсиятя беше Цин 1-2 степен, на епикризата от конизацията пише, че имам хроничен ендоцерквицит и нищо повече. Ходих при Дянкова, но тя ми каза, че всичко е наред, ще ходя след 2 седмици за първа цитонамазка след конизацията. Някой има ли представа дали има лечение за цервквицита, при последната микробиология всичко е отрицателно.

Аз съм със същата епикриза. Няма какво да го мислиш, хроничния ендоцервицит придружава дизплазията и се предполага, че като се изреже до здраво, ще се оправи и другия проблем. Peace

# 68
  • Мнения: 2
Мерси Besty  Hug Утре съм при докторката и ще поискам преди да предприеме някакви действя да ми разясни подробно резултатите от двете изследвания и да ми каже какви са вариантите, И на мен не ми се иска да ме гори , ако не е наложително! Нядявам се това каквото и да е за вбъдеще да не ми повлиае на забременяването. Планирам съвсем скоро щом изминат трите месеца в които трябва да пия противозачатъчни и ако съм с еизлекувала напълно, да започнем опити за бебче Simple Smile))
Все пак ще видим утре какво ще каже

Благодаря ти отново Wink  Hug  bouquet

# 69
  • Мнения: 117
Sweethoney сигурна съм, че няма да имаш проблем със забременяването. Аз също пиех преди време и щом ги спрях веднага забременях Peace И въпреки всичко внимавай с тези хапчета, защото имат странични ефекти, които чак сега ми се стовариха въпреки, че не е сигурно, че е от тях, но какво да се прави. Успех с другите неща! Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 1 040
Привет! Да ви питам,нормално ли е вече 5-6 ден от конизацията да ме боли? Сега ходих да взема детето от училище и отново започна.А като съм си вкъщи ,съм по-добре.Колко дни ще е така?

# 71
  • Мнения: 3
Здравейте, след като ми направиха конизация, като резултата при биопсиятя беше Цин 1-2 степен, на епикризата от конизацията пише, че имам хроничен ендоцерквицит и нищо повече. Ходих при Дянкова, но тя ми каза, че всичко е наред, ще ходя след 2 седмици за първа цитонамазка след конизацията. Някой има ли представа дали има лечение за цервквицита, при последната микробиология всичко е отрицателно.

Аз съм със същата епикриза. Няма какво да го мислиш, хроничния ендоцервицит придружава дизплазията и се предполага, че като се изреже до здраво, ще се оправи и другия проблем. Peace


besty, благодаря ти много  Simple Smile тъкмо се бях успокоила и пак влязах в някакви филми  newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 134
Савина,аз доста дълго чувствах някакво напрежение ниско долу,особено ,ако съм стояла по-дълго време права.Споко,според мен е нормално,но за да мине почивай повече Peace

# 73
  • Мнения: 2 603
Пристигнаха ми резултатите от цитонамазката - РАР І, по принцип знам, че означава, че няма проблеми, но текста ме притеснява, защото не го разбирам. Другата седмица ми е часа за преглед, но ако някой е наясно, какво означава, ще съм му много благодарна.
- Цитограма РАР І.
Суперфициални плоски епителни клетки. Лактобацили /+++/
Плоски и жлезни клетки, левкоцити, бактерии, слуз, клетъчен детрит.
При прегледа, когато ми вземаха проба за цитонамазка, лекарката ми изписа глобули, докато излезе резултата, защото й се стори, че имам течение, които вече свърших. Ако някой може да сподели мнение, ще бъда благодарна.

# 74
  • Мнения: 117
*Звездичката* екстра ти е резултата, не го мисли. Най-вероятно са от течението левкоцитите и бактериите. Peace

savina123 нормално е, напълно подкрепям мнението на bonibon 44. Почивай си, все пак това си е операция.

Общи условия

Активация на акаунт