Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 521
Паприка, в момента си във фазата да си заравяш глават в пясъка ли?

Не разбирам как при НЕеднократен резултат 3Д стоиш спокойно и чакаш КАКВО?

# 121
  • Мнения: 9
Привет besty, аз също се мисля, че няма как да се самоизлекувам от само себе си, но тъй като съм била I степен, то трябвало много време да мине, за да стане нещо по-лошо (години) тъй като аз съм направила най-важното, т.е. проблема е открит, следя си състоянието, не било проблем да се изчака 2 месеца примерно - това смята професора. Аз да си призная честно това ми хареса, както той каза да си карам спокойно празниците и след Нова Година да се видим пак. Иска ми се наистина така да стоят нещата, а не примерно да се окаже, че просто мога да дам пари за още един преглед допълнително, после за още и така да го следим проблема.... Ей тая мисъл като ми мина през главата ми стана малко тревожно, но вече съм решила, след Нова Година пак при доктора.
Сега нещо ще напиша,не ми се смейте, знам че е наивно, не го вярвам, ама ми се иска да стане - можело с биопсията, когато е много малък изменения участък да се "откъсне целия" и после да няма нищо....т.е проблема с това да приключи. По-скоро доктора ми го каза, за да си карам по-спокойно 2-та месеца, аз си знам, че няма да ми се получи, и въпреки това някак се надявам....

# 122
  • Мнения: 9
Не не ми се чака, но Огнянова казва LEEP или конизация веднага при нея или в болницата, където работи, професора казва след два цикъла ела пак да те видя, накрая съм аз ни-насам ни-натам. При Огнянова не искам, а професора предлага да изчакам два месеца, за които нищо по-лошо от това в момента нямало да стане. И аз сега не знам дали да ходя при трети, в същност ходих при още една уж онко, ама май се оказа психо (в смисъл, че тя се беше за психо, пълна кукундрела - не е от тези, които вие сте коментирали). И не ми е съвсем спокойно, опитвам се по-скоро да приемам нещата спокойно, защото иначе просто не мога да се позная и не се понасям, ставам неадекватна, отнесена, забравям много и така....

# 123
  • Мнения: 3 039
Огнянова има колпоскоп май - на мен ми каза да идда при нея за това др. път. На мен само добри впечатления ми е оставила.
Никой (ли) не прочете (и коментира) линка ми преди 2-3 поста...

# 124
  • Мнения: 117
Paprika_ta най-добре е да си спокойна и да мислиш трезво. Да, едва ли за два месеца може да се промени нещо фатално, но пък всичко това е много индивидуално. Аз също съм чела, че с биопсията може да се премахне проблемния участък, но при теб проблема влиза в канала, което значи, че вероятността за това е почти нулева. Изкарай си празниците и си реши проблема, за да си живееш спокойно. Peace

# 125
  • Мнения: 9
Момичета, много ви благодаря за коментарите!
alen mak, и аз си мислех да пия някакви гъби (шийтаке или майтаке) в зоя ги гледах, също така и водорасли-хлорела, спирулина, но още не съм започнала. Е не съвсем де, имах гъби шийтаке сушени и реших поне тях да хапнем на супа, то мъжа ми я изяде повечето за мен и детето не остана много, ама нека се лекува човека, нали и той вирус носи, трябва да го бори Wink (още не са му готови резултатите от днк теста, ама ако аз имам значи и той).
За водораслите даже ги имам, бях ги купила за друго, но знам, че и за това стават, съдейки по описанията де си ги мисля тия работи, ама много гадни на вкус Sick Все не набирам смелост пак да ги почна, а пари за такива на капсули не ми се дават, щото то хубави неща пишат, но дали ще ми помогнат не знам.
Вчера на голяма глупост попаднах за лечение със лимон и сода бикарбонат, колкото повече прочетох, толкова повече ме хвана яд, че има хора, които се гаврят с проблемите на хората.
За зехтина мисля да го почна, поне вкуса му ми понася. Иначе имуностимулиращи в момента никой не ми препоръча, аз настоях все пак нещо да пия докато чакам и Огнянова ми изписа Имуно плюс-прахчета по 1 на ден.

# 126
  • Мнения: 3 039
сега, тези Колориалус или както са там, не е пред мене шишето, ми ги каза приятелка на моя приятелка, която чела някъде, че точно при нашия вирус помагали... На нея поне са де:) Тя е била 3д, пила Изопринозин и после тази гъба, но си е правила и днк тест - не й били от опасните щамове. Разминала се е леко де Praynig

# 127
  • Мнения: 9
сега, тези Колориалус или както са там, не е пред мене шишето, ми ги каза приятелка на моя приятелка, която чела някъде, че точно при нашия вирус помагали... На нея поне са де:) Тя е била 3д, пила Изопринозин и после тази гъба, но си е правила и днк тест - не й били от опасните щамове. Разминала се е леко де Praynig
Ще попрочета и за тези гъби, не ги бях чувала, не ми пречи да пробвам. На мен ми казват и двамата лекари, че не ми трябва типизация, за hpv по думите на Огнянова е ясно, че имам, щом имам дисплазия. По нейна препоръка пратих мъжа ми на андролог и той си пусна днк тест, аз мисля да не провя, щом и двамата ми казват, че няма смисъл да си давам парите, ще изчакам резултатите на мъжа ми, да видим какво ще излезе.
Иначе и аз първия път като бях 3д от изопринозина си върнах втората група, ама сега пак съм си 3д, този път пих екомер(масло от черен дроб на акула), но не ми помогна. Мисля, че е по-добре да се оперира и сигурно това ще стане, но ако може нещо да се пие и да бори вируса, защо не.

# 128
  • Мнения: 3 039
Кариолус е името...
Като стана дума за прихванали вируса съпрузи, моят също трябва да се тества, но още не е. Безпокоя се за детето обаче - не съм питала лекар предва ли се или не при раждането (сигурно е възможно), как се тества 3-годишно момченце и лекува  Sad

"Боренето" е индивидуално и в никакъв случай 100% гаранция няма, та не залагай само на него!!!

# 129
  • София
  • Мнения: 964
Привет besty, аз също се мисля, че няма как да се самоизлекувам от само себе си, но тъй като съм била I степен, то трябвало много време да мине, за да стане нещо по-лошо (години) тъй като аз съм направила най-важното, т.е. проблема е открит, следя си състоянието, не било проблем да се изчака 2 месеца примерно - това смята професора. Аз да си призная честно това ми хареса, както той каза да си карам спокойно празниците и след Нова Година да се видим пак. Иска ми се наистина така да стоят нещата, а не примерно да се окаже, че просто мога да дам пари за още един преглед допълнително, после за още и така да го следим проблема.... Ей тая мисъл като ми мина през главата ми стана малко тревожно, но вече съм решила, след Нова Година пак при доктора.
Сега нещо ще напиша,не ми се смейте, знам че е наивно, не го вярвам, ама ми се иска да стане - можело с биопсията, когато е много малък изменения участък да се "откъсне целия" и после да няма нищо....т.е проблема с това да приключи. По-скоро доктора ми го каза, за да си карам по-спокойно 2-та месеца, аз си знам, че няма да ми се получи, и въпреки това някак се надявам....

Paprika_ta,  Моята  история  е  досущ като  твоята и ме  мотаха  най-различни  лекари - известни   и безизвестни  близо  6 г. От  опит  да ти кажа - при  дисплазия  само  на външната част на шийката отначало  - І ст. ,следва лазер за  повече от  2г.  уж всичко наред , след това отново дисплазия  вече  І - ІІ ст. на миниатюрен  участък и  взета биопсия  ,с която  уж  всичко било  премахнато и проблем вече нямало ? Следва  приемане на най-различни имуностимуланти -  Кориолус , Инму  плюс , Изопринозин -  по няколко месеца  , Котешки  нокът ,Саменто , Алое  и  какво ли още не ..........  Затова и не  коментирах линка  с  олиото -  не се нуждае от коментар ! След  още  2 г.  проблема се оказва ,че вече  е  в канала ( по  самата шийка няма нищо ) , следва  LEEP - резултат  дисплазия  І -ІІ ст. и плосък  папилом ,но  това навътре в канала  и  невъзможност да се  изреже  до  здраво ....... ooooh!

След  всичко  това вече  мнооооооооого  ми писна от  мъчения  и ходене от  лекар на лекар и от  интервенция  на  интервенция и  сама реших да взема  кардинални  мерки - направиха ми  хистеректомия  ( премахнаха само матката ,оставиха  яйчниците ) .  И  от  тогава (октомври  м.г.)вече  се  "спрях " и  не  обикалям от лекар на лекар .

Та  исках да кажа  ,че  проблем ,който вече  е тръгнал към  канала няма как да изчезне от само себе си . Вярно  ,че  при дисплазия  І ст.  за  2м. няма да стане  кой  знае  какво  по лошо  ,но  всичко зависи и от  това кой  тип  НРV  носиш и реактивността на организма към него . Моята типизация  беше  отрицателна за високорискови типове  ,та  явно затова за толкова години не е  прогресирала кой  знае колко дисплазията .

Понеже  стана много  дълго  да кажа в обобщение :

При  съмнителен резултат от  цитонамазка отидете при  доказан  онкогинеколог ,направете  колпоскопия ,ако се налага при атипизъм и биопсия и  действувайте според  хистологията ! Един  резултата напр. само  ІІІ  Д  все още нищо не  значи ,просто е индикация  за проблем . Не   се  самозалъгвайте ,че при  сериозни проблеми ,нещата ще се подобрят с  алтернативни  методи  ,независимо  какви!

Огнянова има колпоскоп май - на мен ми каза да идда при нея за това др. път. На мен само добри впечатления ми е оставила.
Никой (ли) не прочете (и коментира) линка ми преди 2-3 поста...

Моите  впечатления  и  това ,че  няма колпоскоп в  Лора - на  Позитано и  на  Хр.  Ботев  са от  преди  три  години . От  тогава  не съм  ходила при нея !  Но  честно казано  не вярвам ,че и  към днешна дата  тя  е  специалист точно за  тези проблеми .


Абсолютно  излишно е  да си  си  давате  парите  да  се изследват мъжете и децата Ви . При  мъжете  лечение  няма , те  не  боледуват  а са  само преносители  на  НРV .

# 130
  • Мнения: 9
За тези hpv, които причиняват кондиломи (брадавиците) знам, че не трябва майката да ражда по естествен път, защото вируса може де се предаде на бебето – това знам аз, като не твърдя, че съм на 100 % права. Моя колежка е имала брадавици и беше тръгнала да ражда нормално (тогава беше излекувана), не знам защо не са и казали, че не е добре, нали вируса си го носи, нищо че в момента не е имала кондиломи. Поради други усложнения при самото раждане тя роди секцио.
Аз си мисля, че след като всеки път ни питат раждали ли сме, колко пъти и кога би трябвало да ни кажат, дали за децата има някаква опасност. На мен лично никой нищо за това не ми е казвал (изключвам за ), тях не съм ги имала, ама дали нямам и такъв вирус не знам. Поускори съм склонна да мисля, че за децата не би трябвало да е проблем, дано да е така. Не казвам, че всичко съм изчела, но не съм се натъквала на такава информация. ДНК тест на мъж се прави чрез  уретрален секрет, еякулат или урина (първа сутрешна преди тоалет), така че сигурно има начин да се прави и на дете.
При следващото ми посещение при доктора ще го питам, да видим какво ще каже.

# 131
  • Мнения: 9
Gesika, благодаря ти за написаното! Чета те винаги внимателно, защото смятам, че си достатъчно запозната, а и изстрадала лично проблема за съжаление. Проф. Златков ми взе биопсия (дисплазия първа ст, групи койлоцити ми е написано в резултата от биопсията). Това че изменението навлиза в канала го видя първо Огнянова-при нея на Ботев има колпоскоп, после и проф. каза същото за канала.
Ако след 2 месеца ми предложи, още да го наблюдава, мисля да звъня в Токуда и да помоля да ме вземат за конизация. До тогава мисля малко да се кротна и да не се тормозя, защото това се отразява зле не само на мен, ами и на хората около мен, а това вече хич не ми харесва.
На всички ви желая да сте здрави и мислете положително, няма начин да няма начин, ще се справим! Hug

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Здравейте!
Имам въпрос към по-запознатите и моля да изкажете мнение.
ПАП ми е 2 гр. с нормални клетки. Имах раничка, която лекаря обра с примка и изследванията от нея също бяха нормални. Направих и ЧВП тест, който излезе положителен за 16 щамп, който е най-високо рисковия за рак на шийката. Работата не била спешна, но било желателно да се обработи със Солкожин.
Това ли е начина? Има ли други начини? Какви са негативните ефекти?
И ... чудя се ... това, че нося ЧПВ с тип 16 за по - нататък със сигурност ли ще се превърне в РМШ, ако сега не се обработи?


Не  можах да разбера LEEP  ( конизация  с ел. примка ли са ти правили или ?).  Какъв е точно  хистологичния  резултат  от нея ? Ако  всичко е  изрязано  до здрава тъкан  защо  ти е Солкожин ?  Това не е надежден метод , при това той  "изгаря  "  само повърхностния  слой клетки .......

Това  ,че носиш  тип  16 на  НРV  изобщо  не означава ,че  ще  се  превърне  в РМШ , но  трябва стриктно да се следиш  поне  на  6 м. при онкогинеколог с  колпоскоп и  цитонамазка . Ако  има  някакъв атипизъм и  биопсия !   Peace Peace

Първи преглед - откри раничка и взе материал за цитонамазка.  Резултата е втора група с клетки в норма.
Втори преглед - взе материал за ЧПВ тест, а от раничката взе биопсия, като каза, че ще я обре с примка. Не е конизация!  Резултата от биопсията на раничката е: жлезисто ерозио с повърхностна епидермизация. Клинична диагноза: обс. цин дд ерозио
Резултата от ЧВП теста е: HPV тип 16 - положителен

Ей заради този резултат на HVP иска да ме обработва с солкожин, а аз се безпокоя дали това е редно и какви са негативните ефекти.

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 16:20 от Nezabravka

# 133
  • Мнения: 0
Здравейте! Ходих на профилактичен преглед на 06.08. 2012г , ПАП 3 А , имах лечение не помня какво. На 31.08.2012г нова цитонамаска пак ПАП 3 А . На 10.10.2012г  - ПАП 3 А  , на 18.10.2012г резултат от биопсия - Макроскопски- Белезникав кюртажен материал, Хистологично - Части от многослоен плосък епител с дисплазия 2 степен , отдолу пише диагноза ЦИН 2 . Десквамативен еднометриум. На 3.12 отивам на конизация , притеснявам се и моля за някаква информация!!! Благодаря предварително.

# 134
  • София
  • Мнения: 134
Рапси,аз също бях с умерена дисплазия.Откриха я още през 2008г.Гориха ме с ток,многократно със солкожин и накрая стигнах до конизация.На 11.09.2012 ме конизираха.Сега трябва да ходя за първата си цитонамазка.Не се страхувай,конизацията не е страшна.Прочети назад в темата,много момичета са писали как протича.Бъди спокойна и позитивна.Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт