Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 964
Здравейте,
имам нужда от мнение. До преди няколко дни си слагах Бетадин. Но от около седмица насам изпражненията ми са тъмни, та се чудя дали е възможно той да е причината?
Говорих с личната си лекарка, но като цяло не ме прие на сериозно. ooooh!

Категорично не  е  възможно!

Бетадин са  йодни глобули , при това  се поставят  локално във  влагалището , а не се приемат перорално.........  Ако  вида на  изпражненията е  много  тъмен към черно и  са  лъскави , направи консултация  с гастроентеролог !

(Аз  многократно съм използувала Бетадин и  никога не съм имала такъв проблем.)

# 196
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
имам нужда от мнение. До преди няколко дни си слагах Бетадин. Но от около седмица насам изпражненията ми са тъмни, та се чудя дали е възможно той да е причината?
Говорих с личната си лекарка, но като цяло не ме прие на сериозно. ooooh!

Категорично не  е  възможно!

Бетадин са  йодни глобули , при това  се поставят  локално във  влагалището , а не се приемат перорално.........  Ако  вида на  изпражненията е  много  тъмен към черно и  са  лъскави , направи консултация  с гастроентеролог !

(Аз  многократно съм използувала Бетадин и  никога не съм имала такъв проблем.)
Не са лъскави, личната каза, че е почти сигурна, че не е от кръвоизлив. Нахока ме за ходенето по нужда, каза да пазя бяла диета ако искам и това беше. ooooh!

# 197
  • София
  • Мнения: 568
Нел, нямам представа. Възможно ли е да е от нещо, което си яла?
червенокоса вещице... припряна, според мен най-добре хвани автобуса и ела да се консултираш с някой лекар в София. Дянкова веднага ще те приеме. Поискай и второ мнение, за да си спокойна, че това е правилното решение.  Peace При мен е хронично възпаление, без наличие на ЧПВ, което за сега лекувам. Др. месец ще се разбере дали ще се гори или ще се конизира.

# 198
  • Мнения: 1 983
Не съм си променила храненето, само дето включиш и мюсли. Tired
Ще го мисля. ooooh!
Бъдете живи и здрави! Hug

# 199
  • София
  • Мнения: 9 857
Нел, идея нямам от какво може да е, но нищо не ти пречи една бяла диета и изследване да направиш. Peace
Аз също не съм си правила тест за ЧПВ, макар че Дянкова ми каза, че е добре да го направя. Но и аз смятам, че и да го направя това няма да ми помогне с нищо, освен че още повече ще ми натовари психиката. И джоба ще ми натовари. Редовни прегледи му е майката.
Аз ще ходя пак през януари, три месеца след цитонамазката и пет месеца след конизацията. Имам едно притеснение- преди няколко дни имах някакво слузесто течение, което за момент имаше бледорозова жилка, но...се старая да не мисля глупости. Беше еднократно и почти незабележимо бледорозовото след полов контакт.,То не е и течение, а го имам само след ходене по малка нужда.Случва ми се често това нещо около овулация, но з първи път забелязах розовеещо.....мислех веднага да отида при Дянкова, но се отказах. Тя даже ми беше казала да отида шест месеца след като ми излезе хубава цитонамазката, но може и след три, ако ще съм по-спокойна.

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 10:36 от Валенцето

# 200
  • Мнения: 73
За бетадина и на мен не ми се е случвало подобно нещо, а преди за разни гъбични гадове ми го изписваха често.

Момичета днес си взех резултатите от цитонамазката след конизацията, 2ра група  Joy
дано всичко продължава да е наред, лекрката ми препоръча за да намалим зоната на трансформация еднократно една ампула Solcogyn. Дано сково да почнем да се трудим за малчо.
Пожелавам на всички ви само добри резултати  Hug

# 201
  • Мнения: 1 983
За бетадина и на мен не ми се е случвало подобно нещо, а преди за разни гъбични гадове ми го изписваха често.

Моли, какво ти се е случвало с бетадина? И при теб ли бяха тъмни? Shocked

# 202
  • Мнения: 73
Не ми се е случвало подобно нещо, а помня че почти 2 седмици слагах. Освен че ми унищожи бельото.. Предполагам в твоя случай се дължи на нещо което си хапвала, може да е моментно.

# 203
  • София
  • Мнения: 964
За бетадина и на мен неми се е случвало подобно нещо, а преди за разни гъбични гадове ми го изписваха често.

Моли, какво ти се е случвало с бетадина? И при теб ли бяха тъмни? Shocked

 Peace

# 204
  • Мнения: 38
Момичета, току що си проверих резултата от теста:
 Човешки папилома вирус – високорискови типове - генотипиране
 HPV 16     Отрицателен
 HPV 18     Отрицателен
 HPV 31     Отрицателен
 HPV 33     Отрицателен
 HPV 35     Отрицателен
 HPV 39     Отрицателен
 HPV 45     Отрицателен
 HPV 52     Отрицателен
 HPV 56     Отрицателен
 HPV 58     Отрицателен
 HPV 59     Отрицателен
 HPV 66     Отрицателен
Много съм щастлива че поне не нося този вирус! Сега остава да прецени гинеколога ми какво лечение да ми назначи и дали ще трябва операция!?

# 205
  • Мнения: 1 983
Ох, извинете, изтрещяла съм. Crazy Hug

# 206
  • София
  • Мнения: 964
Момичета, току що си проверих резултата от теста:
 Човешки папилома вирус – високорискови типове - генотипиране
 HPV 16     Отрицателен
 HPV 18     Отрицателен
 HPV 31     Отрицателен
 HPV 33     Отрицателен
 HPV 35     Отрицателен
 HPV 39     Отрицателен
 HPV 45     Отрицателен
 HPV 52     Отрицателен
 HPV 56     Отрицателен
 HPV 58     Отрицателен
 HPV 59     Отрицателен
 HPV 66     Отрицателен
Много съм щастлива че поне не нося този вирус! Сега остава да прецени гинеколога ми какво лечение да ми назначи и дали ще трябва операция!?

Това означава ,че  не носиш изследваните  12 типа високорискови  типове НРV , а не  ,че  изобщо не  носиш  вируса ! НРV има над 100 типа,но не всички  се изследват в БГ. Затова и не веднъж  споменаваме тук ,че  няма кой знае каква полза от  този тест.

# 207
  • Мнения: 3 038
оххх, и аз сред подлежащите на тестване... Д-р Дянкова днес и на мен ми връчи бележката на "Геника" и ДНК-пробата. Беше мн. заета (сиреч - мн. пациентки и малко оставащо раб. време), та се извини, че не може да ми обърне внимание. Направи колпоскопия за 1 минута, никъде не записа нищо (то и аз съм си виновна, че не поисках, но бях мн. стресирана), само каза, че има бели участъци (папиломни вероятно) в канала... И да правим теста (ДНК), а от това зависело дали ще има биопсия!?! Много съм объркана, не знам дали е правилно, тъй като тя нищо не ми обясни, ама нищо... На въпроса ми може ли в паразитологията да си занеса теста сестрата каза - не, само в Геника правят ДНК тест Outta Joint ?

# 208
  • Мнения: 1 983
Извинявам се, ама май нещо всичките ги е напекло... ooooh!
ален мак, не знам какво да те посъветвам, щом ти е казала, направи го, но настоявай и за биопсия. Peace

# 209
  • Мнения: 3 038
Благодаря, Нел, ще го направя. А за колко време стават резултатите?
много народ май го е закъсал с този вирус...

Общи условия

Активация на акаунт