Отговори
# 540
  • Мнения: 5
Поздравявам ви за силата и спокойствието на духа с което се справяте с тези проблеми! Като си разбрах отначало диагнозата бях в шок.. сега разбирам и се срамувам като сравня вашите реакции на много по-големи проблеми и моята. Благодаря ти bonibon 44 за отговора, изясни ми се сега защо показва Пап 2  bouquet  normandiq дано всичко със сестра ти мине по вода!

# 541
  • Мнения: 32
Здравейте, за съжаление и аз ще се запиша тук с най-страшната диагноза - рак на шийката на матката.
След 2 биопсии и 1 пробно абразио, вече съм със затвърдена диагноза.
Жалкото е, че миналото лято бях уж с цито.2, и ми правиха второ обгаряне на "раничка" която уж щеше да изчезне....
После започнаха оплакванията ми - кървене извън цикъла и след полов контакт. Моя лекар ми каза, че имам протриване на влагалището, което не беше възможно и за това реших да отида при друг лекар. Той още докато ме погледна и каза, че нещата не са наред и иска колоскопия и евентуална биопсия.
Направи цитонамазка, тя излезе 3А-Б, после колоскопия и биопсия. Резултатите бяха ужасни.
Реших да отида за второ мнение при др.Бейлерян в Майчин Дом. Тя веднага пусна изследвания - микробиология, ПАП тест / оказа се положителен за 16 тип/ и насрочи втора биопсия и пробно абразио. Каза, че цито. 3 А-Б не кореспондира с лошия резултат от първата биопсия и се надява да е грешка.
Вчера излезе втората биопсия -
Фокуси на диференциран инфилтративен плоскоклетъчен невроговяващ карцином, на фона на изразена висока степен дисплазия / CIN 3/ на маточната шийка. Предимно истмичен аденоматозен полип.

доц. Корновски ме прегледа също с колоскоп и каза, че за съжаление няма да може да запазим матката. Засегнатия участък билпо-голям от 4см. и не иска да остави бомба в мен.
Така, че сряда съм на операция. Sad

Чудя се как може лятото да не се види нищо, а сега вече да е стигнало до тук...

# 542
  • Мнения: 22 786
Здравейте, за съжаление и аз ще се запиша тук с най-страшната диагноза - рак на шийката на матката.

Чудя се как може лятото да не се види нищо, а сега вече да е стигнало до тук...
Ю.Николова ,съжалявам да прочета това.Желая ти успешна операция,бързо възстановяване и много здраве занапред.не се притеснявай,всичко ще бъде наред.Стискам палци. Hug  bouquet

По повод на последното ти изречение бих отговорила така: За съжаление състоянието ти е следствие на некомпетентни лекари.

# 543
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Ю.Николова
Сажалявам, че се е стигнало дотам. Бъди силна! Желая ти с отстраняване на матката да се решат всички проблеми! За д-р Корновски има добри мнения. Късмет и пиши какво е станало после.

# 544
  • София
  • Мнения: 964
Ю.Николова  ,   успешна  операция  и от  мен  и  много  късмет ти  желая ! Peace Hug

Не  се  страхувай  от  хистеректомията  , от  личен опит  ти казвам  ,че  после  ще  бъдеш  по -добре ! На  каква  възраст си  и  имаш  ли дечица ? От  поста ти разбирам ,че  явно ще  те  оперират в Майчин дом - Варна ? От   съфорумки  съм  чела много  добри  отзиви за  Д-р Корновски . Още  веднъж  успех и  късмет !  И  скорошно възстановяване ! fingerscrossed

# 545
  • Мнения: 0
Zdraveite momi4eta dnes mi izleze biopsiqta CIN 2 displaziq umerena stepen displasti4niqtepitel navliza v cervikalniq kanal kato izmestva endocervikalniqt epitel ima belezi na cervikat ili ne6to pidobno ne moga da raz4eta poslednata duma lekarkata mi izpisa mi antibiotik Sumamed 500 tazi sedmica 6te hodq da me tu6irat kakvoto i da zna4i tova nqkoi 6te kaje li za kakvo to4no stava vapros za6toto lekarkata prosto kaza 4e e predrakovo sastoqnie i nqmalo stra6no

# 546
  • Мнения: 32
На 31г. съм и имам една дъщеричка на 4г. Да ми е жива и здрава, само с нея ще си остана. Но може да си осиновя както винаги съм искала Simple Smile

Благодаря ви за подкрепата. В този момент само приятелите ми и семейството ме държат. Нямам право да се отказвам. Боря се и побеждавам Simple Smile

# 547
  • София
  • Мнения: 964
Zdraveite momi4eta dnes mi izleze biopsiqta CIN 2 displaziq umerena stepen displasti4niqtepitel navliza v cervikalniq kanal kato izmestva endocervikalniqt epitel ima belezi na cervikat ili ne6to pidobno ne moga da raz4eta poslednata duma lekarkata mi izpisa mi antibiotik Sumamed 500 tazi sedmica 6te hodq da me tu6irat kakvoto i da zna4i tova nqkoi 6te kaje li za kakvo to4no stava vapros za6toto lekarkata prosto kaza 4e e predrakovo sastoqnie i nqmalo stra6no

  ЦИН  2  не е  за  туширане , а   за  конизация !  Още  повече ,че навлиза в  цервикалния  канал -там  нито  подлежи на горене  ,какво  остава за  туширане ....... ooooh!  Имам  спомени  ,че  беше  писала ,че  ходиш при  Тошева от  Онкодиспансера  в Младост .  От  личен  опит ти казвам  - смени  я с  друг  онкогинеколог  ,  тя  освен да  тушира  друго не прави .  Не  ми се коментира  ,че  при  ЦИН  2 ст.  ти предлага  туширане  -  меко  казано  ,това е несериозно !

И  за  пореден път да напомня  - пиши  на  кирилица ! Освен  че  е задължително   за  форума   постовете ти са  трудни  и неразбираеми за  четене !

 
На 31г. съм и имам една дъщеричка на 4г. Да ми е жива и здрава, само с нея ще си остана. Но може да си осиновя както винаги съм искала Simple Smile

Благодаря ви за подкрепата. В този момент само приятелите ми и семейството ме държат. Нямам право да се отказвам. Боря се и побеждавам Simple Smile

  newsm10 newsm10 newsm10  Разбира се ,че  ще  се  бориш и  ще  победиш  ! Убедена  съм ,че  всичко  ще  е наред !  Важното  е  да  си  здрава и щастлива мама  на  детенцето си ! Peace Hug

Всички  тук  те  подкрепяме и  сме с теб ! Горе главата ! Peace  Hug

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 10:45 от Gesika

# 548
  • Мнения: 22 786
Ю.Николова,важното е си здрава ,за да се радваш на близките си дълги години.Кураж и ни дръж в течение как си.Много труден период преминаваш,но важното е да се мобилизираш и да пребориш болестта. Hug
Ако имаш нужда тук ще намериш приятелско рамо,за да се разтушиш.


Aqks,

сменяй лекаря на секундата!!!.Нямам думи за тази,която "те лекува".ЦИН 2 и туширане,това е все едно да ти обеси въже на гърлото,без извинение.

Ако нямаш кирилица,горе,в дясно има бутон КРЕДОР,с който можеш да смениш езика за писане.

# 549
  • Мнения: 6
Ю.Николова и аз съм с тебе и те подкрепям,пожелавам ти скорошно озрдавяване!!след всичко това се замислям и се моля за всички момичета тук!!Скоро и аз съм на цитонамазка тъйкато когато откриха проблема на сестра ми и аз бях на генеколог с нея..лекарката прецени че съм здрава и цито ще направя на другият профилактиен прегклед!!Озадачих се говорих с личният ми лекар а той каза е нормално да е преценила 1 път годишно да ми вземе цито!!Инчае ми изследва секрета под микроскоп видя някакви бактерии дискретно исписа ми 3 глобули Бетадин...и заключи че съм здрава!!НО сега най-важната е сестра ми, да мине всичко това и да си отдъхнем!!Целувки и прегръдки от мене!!Сърцето ми е с вас!!

# 550
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Aqks
И на мен с CIN 2 д-р Ралчева ми каза, че ще ме гори. Благодарение на момичетата от форума и по съвет на близък лекар отидох за конизация при друг. За секунда не съм съжалила досега. Когато се премахне заразеният участък се премахва и проблемът. И според мен смени лекаря.

# 551
  • Мнения: 0
Aqks
И на мен с CIN 2 д-р Ралчева ми каза, че ще ме гори. Благодарение на момичетата от форума и по съвет на близък лекар отидох за конизация при друг. За секунда не съм съжалила досега. Когато се премахне заразеният участък се премахва и проблемът. И според мен смени лекаря.
Ох не знам вече съвсем се обърках още в понеделник ще отида в националната специализирана болница по онкология с изследванията и там вече трябва със сигурност да ми кажат какво точно трябва да се направи тази лекарка ми е второ мнение първата каза че няма нужда от колпоскопия и биопсия да пия имуностимулиращите и всичко ще се оправи егати вече не знам на кои да вярвам и на кои не вие сигурни ли сте че трябва да се направи конизация маи вярвам повече на вас отколкото на лекарите Cry

# 552
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте момичета ! Започнах да ви чета без да имам проблем , но благодарение на вас реших и аз да се прегледам на колпоскоп. Е направих  го преди празницити и съответно-хоп раничка! Sad
 Ходих при д-р Дянкова. По тел. тя ми каза , че цитото ми е 2-ра група и предстои вземане на ДНК проба и след което биопсия. Искам да ви попитам , тъй като докторката е в отпуск някъде до края на февруари , да продължа ли при друга или да я изчакам? Раничките спешно ли трябва да се лекуват или може да се изчака?  Благодаря ви отново , че я има тази тема !!!

# 553
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Aqks
И на мен с CIN 2 д-р Ралчева ми каза, че ще ме гори. Благодарение на момичетата от форума и по съвет на близък лекар отидох за конизация при друг. За секунда не съм съжалила досега. Когато се премахне заразеният участък се премахва и проблемът. И според мен смени лекаря.
Ох не знам вече съвсем се обърках още в понеделник ще отида в националната специализирана болница по онкология с изследванията и там вече трябва със сигурност да ми кажат какво точно трябва да се направи тази лекарка ми е второ мнение първата каза че няма нужда от колпоскопия и биопсия да пия имуностимулиращите и всичко ще се оправи егати вече не знам на кои да вярвам и на кои не вие сигурни ли сте че трябва да се направи конизация маи вярвам повече на вас отколкото на лекарите Cry

Първо бях при д-р Гунев, който каза да не правя нищо?, после при д-р Ралчева и накрая при д-р Карагьозов в Токуда. Т.ч. по -добре с резултатите да отидеш в Онкологията или при някой от специалистите на първа стр. но без д-р Ралчева.

# 554
  • Мнения: 2 531
Здравейте момичета ! Започнах да ви чета без да имам проблем , но благодарение на вас реших и аз да се прегледам на колпоскоп. Е направих  го преди празницити и съответно-хоп раничка! Sad
 Ходих при д-р Дянкова. По тел. тя ми каза , че цитото ми е 2-ра група и предстои вземане на ДНК проба и след което биопсия. Искам да ви попитам , тъй като докторката е в отпуск някъде до края на февруари , да продължа ли при друга или да я изчакам? Раничките спешно ли трябва да се лекуват или може да се изчака?  Благодаря ви отново , че я има тази тема !!!

Здравей, аз мисля, че не е спешно, базирайки се на това, че аз с ЦИН 3 ще чакам точно един месец за конизация, защото док каза, че не е чак толкова спешно. Не се шашкай.

Общи условия

Активация на акаунт