Мнение за Свети Лазар

  • 1 685
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 621
Здравейте момичета.
Исклам да попитам за вашите мнения за проследяване на бременост в Свети Лазар. Четох и положителни и птрицателни неща, ходих и се интересувах на место и мисля да се запиша.
Ако някои е проследявал бремеността си в Свети Лазар или просто има някакво мнение ще съм ви благодарна ако го споделите.

# 1
Аз вече писах за Св. Лазар и съм ти го копирала, но аз бях само за еденичен преглед. "Преди няколко седмици и ние посетихме Св. Лазар. Бях слушала за нея от позната, която беше страшно впечатлена и тя също каза че видяла в детайли Бебчето си, даже пръсчетата на ръчичките му, записали им го даже на касета. Ние с мъжа ми бяхме много впечатлени и отидохме. Ами честно казано аз от прегледа нищо не видях! единствено монитора беше обърнат към мъжа ми, в 29 седмица не можа да ми каже с точност пола/е той и бебшока беше се малко скрил/, а по думите на мъжа ми не видял нищо особено - всичко било черно-бяло като на обикновения ехограф, на който си ходим, той само успя сам да различи едното бедро на Бебешончето. Не можаха да ни изкарат снимки, защото не можело, не ни го и записаха на касета, защото видеото не работело-Не можело и да се запише в паметта на машината защото следващият път като дойдем тогава видеото щяло да е в изправност. Е за всичко това заплатихме 70 лв. а след няколко дни имах консултация при моята лекарка-е повярвайте ми тя каза много повече неща от колкото в Св. Лазар.
Моето лично мнение е, че просто не си струва! Още повече, че ние сме от Пазарджик и пътуването много ме измори. Моят съвет е, че просто няма смисъм да си давате парите ако сте решили да ходите там! Е това си е само мое мнение"

# 2
  • Мнения: 38
Здравей Симона, :wink:

Аз ходя на прегледи при д-р Николов в Св. Лазар.
Доволна съм от него и от болницата.
Николов не гвори много, но това което казва е на място.
За 3-Д ултразвука само 2 пъти ме е гледал с него, не знам развалвн ли им е, не искат ли да го използват :cry:

# 3
  • Мнения: 172
В 38 седмица и аз ходих в св.Лазар за да ме прегледат и да видят бебето за аномалии,макар че е късно но нали знаете колкото повече наближава времето за раждане толкова по се притеснявате и си мислите какви ли не глупости,особено и ако има някой "тактичен"да разкаже някоя история за нещо нередно с някое раждане Shocked.Та отидох д-р Николова ме прие прегледа ме и каза,че всичко е наред,ако желая да ме види с 3Д ехографа.Бях чела доста реклами в сп.Моето бебе и аз и се съгласих.Знаех,че снимките или записите които се правят са такива,че виждаш едва ли не бебето с какви очи е Laughing.Да ама не както в повечето случаи се оказа поередната реклама заблуждаваща клиента.Сега имам касета и на който и да я пусна като дойде в къщи никой не разбира нищо камо ли да вижда така добре бебето както е на снимките по рекламите на болницата в списанията.Така,че не вярвяй.Не съм сигурна,но мился че ми взеха 40 лв. за вагиналния преглед,70 за касетата със записа на 3д ехографа и 60 лв. за как се казваше точно как тече кръвта по кръвоносните съдове май че доплер апарат.Пълна измама иначе е чистичко луксозно в сравнение с другите болници,нормално раждане е 2400 секцои 2800 както ми обясниха тогава всичко е включено обаче. Ако ще раждаш там приготви се за секцио дори и да си за нормално раждане.Азне познавам жена  раждала там с нормално раждане почти всички са със секцио.Винаги накрая пъпната връв се "увивала" около врата на бебето  и ти трябва да си "луда" да не направиш най-доброто за детето си а това е секциото според тях.Питай и другите мами,това е МОЕ МНЕНИЕ.

# 4
# 5
  • Мнения: 8 163
Колкото пъти да ме попитат за тази болница, толкова пъти ще отговоря "Никога повече няма да стъпя там!"
В началото на бременността си отидох в "Св. Лазар", защото бях убедена, че в частна клиника не просто ще се погрижат по-добре за бебето и мен, но защото вярвах, че там специалистите са по-добри и с по-модерна техника. Е, поне едно от предположенията ми се оказа вярно: последното.
На пръв поглед клиниката изглежда излъскана, но съвсем не е така. Тоалетните, които посетих бяха страшно мръсни - очевидно не бяха чистени от месец, ако съдим по слоя прах и пожълтяването на мивките.
Но това е бял кахър на фона на печалбарските страсти, вихрещи се в болницата. Оставяме на страна сумите от 2х600 за проследяване на бременността и се съсредоточаваме върху другия метод, чрез който се пълни касата на въпросното "здравно" заведение: препоръчване на ненужни опеации. Като започнем със серклаж (как само ме бяха уплашили!), минем през биопсия (която не само не беше необходима, но и застрашаваше бременността ми) и приключим с факта, че до момента няма нормално раждане в "Св. Лазар" - все си намират причини да режат, защото това носи повече приходи.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Хммм от това което прочетох, работата е за следовател.

# 7
  • Мнения: 2 274
Не бих искала да наливам масло в огъня (ако мога така да се изразя), но лекар, който за въпроса ми: какви витамини да си купя  - ми взе 10 лв . - щото това било консултация (честно, само това попитах)..ми препоръча да раждам във въпросната Св. Лазар....аз лично никога няма да отида при него отново, а ако  и останалите лекари там са такива (което май се потвърждава).....абе кой я е узаконила тази клиника Close

# 8
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Sania
Хммм от това което прочетох, работата е за следовател.

Моето мнение е, че нещата не опират до следовател (нали знаете как се решават съдебните спорове: с наддаване за съвестта на съдията).
Ако повече жени знаят нашите истории, клиентите на тази клиника ще намалеят драстично, докато накрая сем. Николови ще трябва само да си живее в оранжевите къщи при зоопарка. Или да им намери купувач.

# 9
  • Мнения: 6 206

Много се извинявам, не я знам тази болница, нито я бях чувала досега, но след като прочетох това, много държа да кажа личното си мнение:
Това не са хора, искреното ми желание е да им приседнат всичките долари, които са взели от пациентите.
Дори една четвърт от написаното да е вярно /за мен няма съмнение, че всичко си е така/, изречението е само едно:
НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!!
Освен примерно да видите специалния ехограф, но не давайте и 1 ст на тези ..../хайде да не се увличам да ги характеризирам/. Imp

# 10
  • Мнения: 5 228
Аз също не съв ходила в св. Лазар, и не смятам да ходя някога. Освен всички субективни преживявания, разказани във форума, от добри лекари знам някои обективни истини, които не са за пренебрегване: там няма условия в случай, че нещо се обърка, да се спасят майката и бебето, т.е. нямат необходимата техника, а доколкото знам и право за реанимация и т.н. Освен това нямат и т.нар. реанимобил, с който в случай на нужда бебето би могло да бъде транспортирано до по-читаво място.

Общи условия

Активация на акаунт