Фемикур Н - тежък ПМС моля за съвет!

  • 14 080
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, не съм сигурна дали въпроса ми е точно за тази тема, но понеже е свързана с нея затова го задавам тук, ако админа прецени, че е за друго подходящо място, ще съм благодарна да го промени!
Въпроса ми е следния - имам тежък Предменструален синдром (ПМС), който след второто дете се засили повече. Гинеколога ми изписа Фемикур Н за регулиране и успокояване на симптомите. Сега обаче като се разрових за инфо срещам такова, че е възможно качване на килограми, а в момента съм на диета именно заради проблема с тях.
Обръщам се само към тези, които са приемали от това лекарство. Не бих искала предположения за евентуалните последствия от него. За пояснение само, лекарството е на билкова основа, но все пак регулира хормоните.....
Моля за съдействие и компетентни мнения! Благодаря предварително!!!!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Аз имам опит с феминорм-пак е продукт на растителна основа,но при мен започнаха невероятни болки,изтичане на секрет от гърдите ,зачервявания на гърдите,стигнах до мамолог и ми забраниха да пия каквито и да е хормонални препарати,а съм след операция-тотална хистеректомия и съм само на 30...Всеки понася хормоните индивидуално,но искам да ти кажа,че откакто спрях всякакви хормонални препарати напълнях и то доста  рязко

# 2
  • Мнения: 342
Аз имам опит с феминорм-пак е продукт на растителна основа,но при мен започнаха невероятни болки,изтичане на секрет от гърдите ,зачервявания на гърдите,стигнах до мамолог и ми забраниха да пия каквито и да е хормонални препарати,а съм след операция-тотална хистеректомия и съм само на 30...Всеки понася хормоните индивидуално,но искам да ти кажа,че откакто спрях всякакви хормонални препарати напълнях и то доста  рязко

Благодаря за отговара! А защо след като ги спря напълня, не се ли пълнее по време на прием?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Аз имам опит с феминорм-пак е продукт на растителна основа,но при мен започнаха невероятни болки,изтичане на секрет от гърдите ,зачервявания на гърдите,стигнах до мамолог и ми забраниха да пия каквито и да е хормонални препарати,а съм след операция-тотална хистеректомия и съм само на 30...Всеки понася хормоните индивидуално,но искам да ти кажа,че откакто спрях всякакви хормонални препарати напълнях и то доста  рязко

Благодаря за отговара! А защо след като ги спря напълня, не се ли пълнее по време на прием?
Ох,никой не може да ми отговори,те лекарите 6 години ме мъчиха с всевъзможни изследвания,докато намерят проблема,предполага се,че съм в климакса и от това пълнея,винаги съм била слаба,но сега направо видимо наедрях,отново ми вдигат рамене,така че всичко е до организъм,пробвай,ако видиш,че качваш килограми спри таблетките,щом са предписани от лекар винаги можеш да се консултираш с него и аз мисля скоро да ходя на консултация,защото в момента организмът ми не би трябвало да произвежда естрогени,а са нужни за усвояване на калция,четох,че в климакса се губи много костно вещество и съм много притеснена от този факт

# 4
  • Мнения: 3
Ехо, слушай си гинеколога и си пий Фемикур без притеснения за теглото. Аз съм трети месец на Фемикур и дори отслабнах - може би защото спрях да се "успокоявам" с шокилад преди цикъла си.

# 5
  • Мнения: 0
На мене ми го предписаха за регулиране на хормоните по време на климакса и аз също започнах да качвам килограми.Започнаха да ми се появяват и косми където до момента не съм имала. Stop

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
На мене ми го предписаха за регулиране на хормоните по време на климакса и аз също започнах да качвам килограми.Започнаха да ми се появяват и косми където до момента не съм имала. Stop
Toва е от самият климакс,мен вече ме е срам да ходя с впити дрехи и ги занесах на шивачка да ги преправи,дожаля ми да ги хвърлям ,купила съм ги есента-2 панталона,2 чифта дънки и една разкошна пола,бяха по мен,сега не успявам да се нацоцам в тях,а окосмяване и преди съм си имала далеч над нормалното и не мога да преценя,но килограмите се качват заради самият климакс

# 7
  • Мнения: 0
Може и така да е,може и внушение да е защото след като ги спрях ми се задържаха и килограмите.Сега не вземам нищо и се чувствам по -добре .Щом природата е решила да ми спре цикъла толкова рано нека е така.Аз съм на 42 години,а ми спря когато бях на 39.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
да,рано ти е на 39...ама аз бях на 29,когато ми извадиха оперативно органите,сега съм на 30 и все ми е зле,ходих на гинеколог,каза,че това е най-лошото при една такава внезапна намеса-хормоните докатои се регулирали минавали 2-3 години,може би затова ми дадаха ТЕЛК само за 2 години

Общи условия

Активация на акаунт