Тормоз в детска градина

  • 14 270
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 931
Премести детето си, не се притеснявай, ще си намери нови приятелчета. Дано забрави скоро случилото се.  Hug

# 16
  • Мнения: 15 379
Теа, късмет и успех!
Госпожите по мое мнение са за дисциплинарно уволнение!

# 17
  • Мнения: 1 404
Tea, кажи как се развиват нещата!  Hug Praynig

Истината е, че заради ниското заплащане на тази професия, все повече некадърниЧки я упражняват.

# 18
  • София
  • Мнения: 821
Теа, късмет и успех!
Госпожите по мое мнение са за дисциплинарно уволнение!


Sourcherry e много права! Много съжалявам за целия тормоз, който е трябвало да изтърпи детенцето. Пуснете жалба и до инспектората и Агенцията за закрила на детето, а в този случай може и до полицията. Това е безобразие! Най-добре е да преместите детето, защото то ще помни много дълго време случилото се.

# 19
  • Мнения: 21 438
  По добре премести детето от тия учителки.
  Пиши ни какво е било обяснението, което са дали на директорката.

# 20
  • Мнения: 247
Да и на мен ми е интересно какво пише в тези 2 листа.

# 21
  • Мнения: 73
 Shocked Направо настръхнах докато чета. Не знам как си издържала толкова? Аз пусках жалба преди време /пусках и тема тук/, на доста им се стори смешна причината за жалбата, но мен ме притесняваше, а и жалбата подписахме 5 майки. Резултатът - наказаха я със забележка и толкова. Не се промени отношението й към децата, само към майките, подписали жалбата /или поне към тези, за които тя знаеше, че са подписали/. За щастие от септември сме на градина и нямаме контакти с въпросната сестра, освен ако случайно не се видим.
Успех ти желая, пиши как са се развили нещата  Hug

# 22
  • Мнения: 13
Здравейте, мили дами!
Първо искам да ви кажа колко съжалявам за това което се е случило в детската градина.
Аз имам подобна история и съм на мнение, че детето трябва да бъде преместено не само за да се гарантира неговата физическа сигурност но и емоционалното и психическото му добруване.
Ето и моята история.....Според учителките в градината която посещава сина ми вече 3та година, той беше най-доброто и умно дете. Само няколко дни след това изказване сина ми се прибра с дупка между очите, от забит в главата му молив. Това се случи в петък, не получих никакво обяснение и в понеделник сутринта той не искаше да влезе в градината от страх. Говорих с директорката и тя лично го заведе в неговата група. След като отидох да го взема същият ден учителката ме нападна с обяснения колко лошо е детето ми, как провокира другите да го бият, колко е изостанал и тем подобни глупости... обясни ми заобиколно колко лоша майка съм. Аз, като интелигентен човек тръгнах да търся вината в себе си и да се питам къде греша, при положение, че живея за детето си и правя всичко за него....Стигнах до извода, че това беше реакция на самозащита от страна на виновната учителка. Колко подло!!!
От този ден започна страхотен тормоз върху сина ми и след като в четвъртък са си позволили дори да го ударят, аз взех решение да не го пускам повече на градина и да го преместя в предучилищна група в някое училище. В понеделник ще се срещна и с детски психолог, тъй като искам нещата да се случат максимално безболезнено за сина ми....но мисля, че това е единствения изход. След което ще потърся сметка на учителките.
Незнам как е възможно да се случват такива неща в тази страна, но не трябва да си мълчим защото такова поведение към нашите деца не трябва да се толерира!!!
Моля ви, обяснявайте на децата си, че никой няма право да ги урдя, независимо от това какво са направили...няма причина на света която да извинява слабоста на такива "възпитатели".
Благодаря на всички, които четат това и ви желая всичко най-хубаво!

# 23
  • Мнения: 616
Татко нямате ли си да го пратите вечер по тъмно да попита как така детето има такива травми и иска ли и учителката да има такива, че и по-хубави? Ако беше друго дете веднага щяха да посочат виновника.

# 24
  • Мнения: 1 404
Здравейте, мили дами!
Първо искам да ви кажа колко съжалявам за това което се е случило в детската градина.
Аз имам подобна история и съм на мнение, че детето трябва да бъде преместено не само за да се гарантира неговата физическа сигурност но и емоционалното и психическото му добруване.
Ето и моята история.....Според учителките в градината която посещава сина ми вече 3та година, той беше най-доброто и умно дете. Само няколко дни след това изказване сина ми се прибра с дупка между очите, от забит в главата му молив. Това се случи в петък, не получих никакво обяснение и в понеделник сутринта той не искаше да влезе в градината от страх. Говорих с директорката и тя лично го заведе в неговата група. След като отидох да го взема същият ден учителката ме нападна с обяснения колко лошо е детето ми, как провокира другите да го бият, колко е изостанал и тем подобни глупости... обясни ми заобиколно колко лоша майка съм. Аз, като интелигентен човек тръгнах да търся вината в себе си и да се питам къде греша, при положение, че живея за детето си и правя всичко за него....Стигнах до извода, че това беше реакция на самозащита от страна на виновната учителка. Колко подло!!!
От този ден започна страхотен тормоз върху сина ми и след като в четвъртък са си позволили дори да го ударят, аз взех решение да не го пускам повече на градина и да го преместя в предучилищна група в някое училище. В понеделник ще се срещна и с детски психолог, тъй като искам нещата да се случат максимално безболезнено за сина ми....но мисля, че това е единствения изход. След което ще потърся сметка на учителките.
Незнам как е възможно да се случват такива неща в тази страна, но не трябва да си мълчим защото такова поведение към нашите деца не трябва да се толерира!!!
Моля ви, обяснявайте на децата си, че никой няма право да ги урдя, независимо от това какво са направили...няма причина на света която да извинява слабоста на такива "възпитатели".
Благодаря на всички, които четат това и ви желая всичко най-хубаво!

за съжаление такива ужасни неща не се случват само в БГ.... Изтръпнах като прочетох какво си написала.... дано всичко при вас се оправи скоро!!!  Hug Praynig

# 25
  • Мнения: 18
Здравейте на всички, абсурдността на обяснението което е написала учителката е потресаващо.
Значи тя е дала обяснение в писмен вид, че детето ми Й. е стоял зад столчето на друго дете докато другото дете рисувало и неволно другото дете било станало от столчето, блъснало моето дете и то изгубило равновесие и паднало.АБСУРД! Само да напомня,че моето дете е с 3 рани в областта на окото и че това не може да се получи от едно падане и ,ЧЕ УЧИТЕЛКАТА НЕ БЕШЕ ВИДЯЛА ЦЯЛ ДЕН ТРАВМАТА НА ДЕТЕТО, И ДОРИ МЕ ОБВИНИ ЧЕ АЗ СЪМ ГО ЗАВЕЛА ТАКА.
Днес 19.11.12 малкия е на градина за пръв път след жалбата, забравих да спомена че започна да се напишква две поредни вечери а напишкването той не го прави от 2 год възраст, много съм напрегната за това какво ли се случва в момента там.

# 26
  • Мнения: 21 438
  Просто го премести в другата група.
  И ако ми позволиш да те посъветвам, не прехвърляй напрежение върху детето. Това, че е получило няколко наранявания е ужасно, но му дай възможност да го забрави.

 Мнението ми е, че учителкита наистина не са видели как са станали травмите, явно блеят някъде и си нямат и хабер. Може наистина друго дете да го е бутнало, може и да е паднал, или да са го ударили. Всичко е възможно. Явно дисциплината и контрола в тая група не са добри, така че вместо да трепериш, води го в другата.
 

# 27
  • Мнения: 1 726
За мърлите там #Cussing out Махай по-скоро детето от тази група.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 115
Ако не си спокойна най-добре е да махнеш детето от тази група.Моята дъщеря също един де я взехме с адски насинено око,но съм абсолютно сигурна в учителките.Просто понякога се случва да не забележат. Тя самата си каза,че едно момченце я е блъснало в катерушката на вън.Госпожата беше адски притеснена.А и в нашата група са около 20 момчета.Много са палави.

# 29
  • Мнения: 382
Инциденти се случват и когато сме ние с децата си .Срещу нас жалба никой не пише.Директор нямаме да ни накаже.
Кой ще се сети да подаде жалба срещу това , че ЕДНА г-жа е с неизвестно колко на  брой деца, не се говори по въпроса. Кой ще се сети , че "Помощник-възпитателя", в същност е хигиенист и има толкова много работа, че не се знае дали има възмжност да помага. Колко деца има на запад в група? На колко може да се разцепи вниманието на един човек , така че да е възможно да опази всички деца.Само ще ги пази или ще трябва и да ги учи и възпитава?  и т. н.

Общи условия

Активация на акаунт