Тормоз в детска градина

  • 14 244
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Здравейте, не успях да прочета всички отговори по отношение на запитването по темата поради факта, че имам една маймунка на главата, но това, което се е случило ме потресе.
Аз лично имам сравнително пресен опит с подобни жалби при положение, че прибрах дъщеря си от ясла бита, хапана и драскана по лицето в 12 часа на обяд, тъй като бяха първи дни на адаптация.
Посрещнаха ме с дежурния отговор, че никой нищо не е видял, никой нищо не е чул!
Да, обаче за мен това не е отговор!
ЖАЛБИ не само до директорката на яслата! А до ПРОКУРАТУРА, ОБЩИНА ВАРНА, АГЕНЦИЯТА ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО (като Отдела за закрила на детето се самосезира СЛЕД репортажите, които направиха за нашия случай тук във Варна, след като се срещнах с журналист и описах ситуацията и абсурдите в нашите детски заведения като цяло).
Та, това трябва да се направи, момичета!
След нашия случай разбрах, че при постъпване на нови деца в яслата молели майките предварително да имат предвид това при подобен случай да не се "раздухва" наляво - надясно, а да се реши тихо и кротко измежду тях!
Така, че не си мълчете, защото става въпрос за най-скъпото ни!


Малко по-късно щом имам време ще прочета и какво сте споделили в предните си постове.
Браво,това е правилният начин да защитим нашите деца!!!
И аз призовавам за по-голяма организираност и сплотеност на нас като майки и да даваме по-голяма гласност на тези проблеми.
Много ви моля да се обединим и да спрем да се съгласяваме че това е практика и трябва да се молим да не ни се случва на нас!
Днес е излязла статия във вестник Телеграф,стр.6/7 с тема относно проблемите по детските градини като снощи се бяха свързали с мен за разрешение да използват моят описан случай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689553.0
 Peace

# 76
  • Мнения: 104
Еййй, точно тази статия ми я показаха приятели днес! Това беше и причината да се логна тук след толкова време на отсъствие!
БРАВО за това, че не си мълчиш, Мая!!!!
АДМИРАЦИИ!!!

# 77
  • Мнения: 2
Здравейте на всички, абсурдността на обяснението което е написала учителката е потресаващо.
Значи тя е дала обяснение в писмен вид, че детето ми Й. е стоял зад столчето на друго дете докато другото дете рисувало и неволно другото дете било станало от столчето, блъснало моето дете и то изгубило равновесие и паднало.АБСУРД! Само да напомня,че моето дете е с 3 рани в областта на окото и че това не може да се получи от едно падане и ,ЧЕ УЧИТЕЛКАТА НЕ БЕШЕ ВИДЯЛА ЦЯЛ ДЕН ТРАВМАТА НА ДЕТЕТО, И ДОРИ МЕ ОБВИНИ ЧЕ АЗ СЪМ ГО ЗАВЕЛА ТАКА.
Днес 19.11.12 малкия е на градина за пръв път след жалбата, забравих да спомена че започна да се напишква две поредни вечери а напишкването той не го прави от 2 год възраст, много съм напрегната за това какво ли се случва в момента там.

Извинявай, само може ли да кажеш от кой град си?
Просто знам за такъв случай, но в предишни години от моето дете.
Мисля, че е важно да се знае дали е системно на едно място или на различни, или де да знам и аз... може да е тертип на определен учител.
При всички положения е по-добре да разберем.

# 78
  • Мнения: 15 379
Танито, за софийска градина става въпрос.

# 79
  • Мнения: 2
Оле, това е ужасно!!!
КОШМАР!
Тук имаше абсолютно същия случай като този с молива в главата. Просто беше отдавна и не помня точно в кое от детските заведения, в което сме били.
Ако на някого му трябват сериозно , обаче ще му дам инфо.
Иначе и ние имахме случаи от сорта. Даже жалба исках да пускам. Обаче нямаше друг родител, а ние се местихме вече.

# 80
  • Мнения: 418
http://dete.bg/n/kak-tormozyat-detsata-ni-v-gradinata.8192.html ето това за случките.
И ние имахме такъв проблем в яслата... малкия с рев ходеше и то на по късен етап... сега не иска да вижда лелите, и първата дума от там беше "МЛЪКНИ" !!! Много ми е злопаметен, да ми е жив и здрав ... И сега имаме малки перипетии, които описах в друга тема...

Общи условия

Активация на акаунт