Отопление с маслен радиатор

  • 1 112
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Имам много голям проблем!
И се нуждая от помоща ви.
Живея в блок, който не е саниран, стаята ми е около 13 кв. като трите стени са тухли, а четвъртата гипсокартон. Дограмата е стара, но сложих дунапренени уплътнители на всички прозорци + тиксо от външната страна. Купих си маслен радиатор, който е с мощност 1500W и е с 9 ребра. Вече трети ден работи по около 6 часа и в стаята е кучешки студ, дори след шестия. Все още този студ е поносим, като се има предвид външните градуси. Но не зная какво ще правя след месец.
Въпроса ми е следния - това нещо нормално ли е?!
P.S. Радиатора загрява нормално - не мога да сложа ръка върху ребрата му, когато е включен на максимална мощност.
Моля ви, дайте ми съвет!
Ще съм ви много благодарна за помоща!

# 1
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И ние в детската имаме маслен радиатор,но е с 14 ребра,мощността е мисля че 2500W,но нямаме такъв проблем.Топли си и то много по добре от климатика.Може би проблема е това,че го изключвате.Ние не го спираме,само намаляме мощността като ни няма.Пробвайте сега събота и неделя да не го гасите,за да видите дали ще стопли добре.Ако и тогава не се справи явно не става за отопление самия модел....

# 2
  • Мнения: 5 900
Подобна по квадратура стая стопляме буквално за час-два през по-студено време.Наистина и нашият радиатор е 2500 вата,но почти никога не включвам двете "копчета" едновременно-т.е. обикновено работи на 1500 вата.
Стаята с колко външни стени е?Последен или първи етаж ли сте?Под и над вас обитаеми ли са апартаментите?Много неща са от значение.Над въпросната наша стая живее семейство,което си идва в България рядко за известно време през годината.Веднага се усеща,че са си дошли-стаята по-бързо се стопля.
А не на последно място е и моделът на радиатора.

# 3
  • Мнения: 34
valeria81 Идеята да не го гася не ми харесва особено, защото после и сметката за тока няма да ми хареса. Но все пак реших тази нощ да си направя експеримент - ще го оставя.
W Знам за какво говориш вкъщи имаме Tesy - 14 ребра, 3000W и за 15 минути в стаята не се диша от топлина.
А тук съм на квартира - апартамента е с три спални, огромен хол и кухня - всичките се необитаеми и неотоплявани. Моята стая е средна. На последен етаж съм, а под мен има живущи и от едната страна на апартамента също. Само една е външната стена на стаяата.
А радиатора е този - http://www.technomarket.bg/products/09080605/neo-or-1509

Общи условия

Активация на акаунт