За злоупотребата с данни на българи в чужбина

  • 3 152
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мария, за престоя ти в БГ имат данни в РДВР(дати на влизане и излизане), независимо, 4е има6 нов паспорт.

# 16
  • Мнения: 3 098
Мария, за престоя ти в БГ имат данни в РДВР(дати на влизане и излизане), независимо, 4е има6 нов паспорт.
То4но така е,трябва само да поискаш справката и с нея да отидеш в нои.

# 17
  • Мнения: 3 423

п.с. аз си изтрих  егн-то


как така си изтри ЕГН-о?
Не си вече българска гражданка ли?
Къде си го изтрила?






абе маце, наистина ме размя!(нали не се сърдиш, 4е така ти викам?)
изтрих го като го пейстнах тука. знам ли кой може да злоупотреби newsm78.
още съм си българка и такава мисля да си остана

Срещнал вълкът Червената шапчица и я попитал:
- Накъде си тръгнала, ма, путко заспала?
- А, не съм аз путка заспала - отвърнала тя троснато.
- Че къде ти е тогаз шапчицата?
- Ауууу, каква съм путка заспала.

Та и аз така. И не ми се смей.
Знам ли те, някои драпат за ЕГН, други трият.
Кой както разбира данъчния абсурд. Laughing

# 18
  • Мнения: 3 098



delo shreshto darjavata shte ima
v momenta parishki vesti sabirat pari i kakto i "chestitkite" ot noi

te  podeha aktziata sreshtu noi oshte minalata godina i pone taka se stigna do promiana v zakona - pozvoliava osvobojdavane v badeshte vreme.

http://www.podpiski.org/index.php?u_s=0&u_a=29

http://www.podpiski.org/
Нека да има Crossing ArmsОби4ам си родината,но ей такива неЩа ме изкарват извън нерви ShockedАз съЩо у4аствувам в подписката.Нека се обърне внимание в ЕС как Бг принудително обира хората,които не стига,4е е изгонила,ами и се 4уди как да ги оЩети.Главата ми не може да проумее тази простотия.Вместо да гледат как пове4е емигранти да върнат,те ни гонят оЩе пове4е.
Мисля,4е закона Ще търпи големи промени,тъй като и ние мирни не стоим Mr. Green
Другото е,4е вси4ки минали правителства не правиха промени в здравната сфера,тъй като народа Щеше да ги свали.Сега положението е ве4е извън всякакъв контрол и това правителство се налага да изцеди докрай каквото може.

# 19
  • Мнения: 7 091
http://ide.li/modules.php?name=News&file=article&sid=593

Просто няма да коментирам...

# 20
  • Мнения: 7 091
[Нека да има Crossing ArmsОби4ам си родината,но ей такива неЩа ме изкарват извън нерви ShockedАз съЩо у4аствувам в подписката.Нека се обърне внимание в ЕС как Бг принудително обира хората,които не стига,4е е изгонила,ами и се 4уди как да ги оЩети.Главата ми не може да проумее тази простотия.Вместо да гледат как пове4е емигранти да върнат,те ни гонят оЩе пове4е.
Мисля,4е закона Ще търпи големи промени,тъй като и ние мирни не стоим Mr. Green
Другото е,4е вси4ки минали правителства не правиха промени в здравната сфера,тъй като народа Щеше да ги свали.Сега положението е ве4е извън всякакъв контрол и това правителство се налага да изцеди докрай каквото може.


Марибел, за съжаление това въобще не е простотия и въобще не е случайно. Всички тези помени в закона се правят не с цел да се подобри този закон или да обслужва здравните интереси на БГ гражданите, а за да се събират пари от кои колкото и както мине. Като вица за сервитьора- как стана шопска и ракия да прави 15 лв, АМИ НЕ СТАНА. Та така и те, докато мине номера и при когото мине.
За съжаление всичко си е точно пресметнато и изчислено. Тези от вас, които са си били 2000 година в Бг знаят, че ВСИЧКИ , които не са заявили лично името на личния си лекар биваха " разпределяни" като бройки по лекари, които нямат достатъчно такива. Така че ако направите простата сметка, че от милион и 50 хил. длъжници половината не са в страната, то 525 хиляди значи са в чужбина. Тези, които НЯМАТ личен лекар са 25 хиляди, тоест те са някаква дупка в системата от 2000 година, а не са правило. Останалите 500.000 емигранти си остават длъжници. Аз освободих мъжа ми миналата година по чл.40а точно месец преди да влезе в сила 19в, за което не бях и чувала. Е....сега отново дължи, защото някой личен лекар го е писал в листата си без той да знае. Моя случай съм го коментирала нееднократно....СЪВЕТЪТ МИ Е КЪМ ВСИЧКИ, КОИТО СИ МИСЛЯТ, ЧЕ НЯМАТ НИЩО ОБЩО С НЗОК- ПРОВЕРЕТЕ, ДОРИ И ДА СТЕ ПЛАТИЛИ, ДОРИ И ДА СТЕ СЕ ОТПИСАЛИ. Аз съм живия пример как съм се отписала и дължа.
Няма нищо случайно....

За свое успокоение със съпруга ми след като от 2002 година се опитваме да си уредим отношенията с НОИ, просто парите, които ни искат ТОЗИ ПЪТ, ще ги инвестираме в това, да се заведе дело срещу тях.  За съжаление, досега вярвах, че има и друг начин.
Повярвайте ми-НЯМА.

# 21
  • Мнения: 3 098
Това съм го 4ела в АБВ_то и останах ей така  #Shocked

# 22
  • Мнения: 3 098
Тандури,то4но това ми беше мисълта,4е ако си мъл4им и не предприемаме ниЩо,неЩата може да се влошат дори.Щом това е единствения на4ин,добре.Или другото,аз го писах и по_горе,плаЩаме,но да важат в ЕС.

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
пак имаше една тема наскоро zа Нои, в която бях писала как е сиитуацията при мен...преz февруари платих АБСОЛюТНО всичко, по справката, която ми дадоха от НОИ, попълних сии молбата, че напускам страната и не желая повече да полzвам услугите на българското zдравеопаzване и след 10 месеца си  направх справа на сайта им се окаzва че отново дължа вноски.... Close
и аz съм я чела историята zа колата #Crazy Rolling Eyes наистиина беz коментар...

# 24
  • Мнения: 7 091
пак имаше една тема наскоро zа Нои, в която бях писала как е сиитуацията при мен...преz февруари платих АБСОЛюТНО всичко, по справката, която ми дадоха от НОИ, попълних сии молбата, че напускам страната и не желая повече да полzвам услугите на българското zдравеопаzване и след 10 месеца си  направх справа на сайта им се окаzва че отново дължа вноски.... Close
и аz съм я чела историята zа колата #Crazy Rolling Eyes наистиина беz коментар...

Мдаааам, добре дошла в клуба. Имаме рекламни якета... Laughing
Определено като видя такива темички и носталгията ми моментално се изпарява! Mr. Green

# 25
koito e podpisval podpiskata sigurno e poluchil i tova ot pariski vesti:

»¿ Uvazhaemi Dami i Gospoda,
Poluchi se otgovor ot Kristian Hedberg ot Evropejskata Komisia.
Da se nadiavame, che vuprosat shte bude naistina povdignat ot  Komisiata pred bulgarskite vlasti.
Pozdravi i blagodarnosti na vsichki, koito izpratiha tova pismo.


Atanas Tchobanov

P.S. Pozvoliavam si da vi pomolia izvun temata da podkrepite  podpiskata za osvobozhdavane na bulgarskite medicinski sestri v Libia  na tazi stranica:

http://www.podpiski.org/?sl=en

Podpiskata e organizirana ot frenski pravozashtitni organizacii:  Zaedno protiv smurtnoto nakazanie, Advokati bez granici, etc. S  prevodite na podpiskata nie mozhem da pomognem tia da stigne do  poveche hora. Molia ako ste kompetentni v ezik, koito lipsva v  spisuka i imate vreme i zhelanie da pomognete s prevod da mi  izpratite teksta, za da bude slozhen na saita.


     De : Helena.Karhu@cec.eu.int
Date : 24 janvier 2006 18:46:44 HNEC
Ã? : at@atanas.fr
Objet : RE:

Dear Mr Tchobanov,

Thank you for your email concerning the Bulgarian social security  system.

As already stated by DG Enlargement services electronically to you,
it remains a matter of Bulgarian law alone, until accession,  whether to
request from Bulgarian citizens living abroad to pay social security
contributions in Bulgaria or not.

I can ensure you, however, that in the framework of the Commissionâ?™s
monitoring
of Bulgaria�s compliance with all requirements for accession, the  Commission

will continue to take up this matter with the Bulgarian authorities.

Yours sincerely,

Kristian Hedberg
Private Office of Mr. Olli Rehn
Enlargement
Rue de la Loi 200, office 10/326
B-1040 Brussels
tel.: +32.2.295 51 64
fax: +32.2.295 85 61
e-mail: Kristian.Hedberg@cec.eu.int

 
neka EU da gi pritisne tezi nashi politici i da se ponauchat kak i v chii interes se praviat zakoni

no sabiraneto na sredstva prodaljava, deloto niama da im se razmine

# 26
  • Мнения: 5 183

Ако обаче не сте били записани при общопрактикуващ лекар и въпреки това дължите на НОИ пари, ще трябва да проверите каква е причината.


А такижа, като мен, дето са напуснали страната в края на 2001 и до на4алото на 2002 са плащали осигуровки, какво правим. В смисъл 4е аз като напуснах си имах ли4ен лекар и зъболекар и не съм се отписвала, не съм се сетила за това. Зна4и ли 4е аз по закон трябва да дължа нещо?  newsm78
Трябва да се отпиша, така ли? То не става автомати4но предополагам. Леле, тя затова свеки казала на мъв ми 4е имаме да плащаме някакви пари за осигуровки, дошли писма. Що да сторя? Аз си бях за 4 месеца в БГ през 2003, ама ходех на 4астни докторЯ

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 02:47 от Maika

# 27
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Това е един омагиосан кръг от който няма измъкване!
А 6то се отнася до отно6ението на властите (полиция и митница) - нямам думи.  #Cussing out
И ние това лято имахме автомобилни проблеми и сме възмутени от простотията и неграмотността на полицаите!

# 28
  • Мнения: 508
По пациентска листа на НЗОК за месец ЯНУАРИ 2006 година:
 
Лицето е с прекъснати здравноосигурителни права
 



--------------------------------------------------------------------------------

СПРАВКА КЪМ 24 ЯНУАРИ 2006 ГОДИНА 

ЛИЦЕТО Е С ПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА
 



--------------------------------------------------------------------------------


Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от СЕПТЕМВРИ/2004 до НОЕМВРИ/2005

2004 г. - месеци 9,10,11,12
2005 г. - месеци 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11



--------------------------------------------------------------------------------


Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от ЯНУАРИ/2000 до АВГУСТ/2004

2002 г. - месеци 7,8,9,10,11,12
2003 г. - месеци 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
2004 г. - месеци 1,2,3,4,5,6,7,8

Ей ме на и мен.Чудех се какво ли значи това,след като от началото на 2002 не живея в Б-я.Пуснали са ми писъмце,че им дължа пари,но сестра ми им е обяснила каква е ситуацията.Казали са и че н.п.,трябвало само да подам молба като се прибера и да си нося паспорта.Обаче докато не го чуя лично -НЕ им вярвам.

# 29
  • Мнения: 7 091
По пациентска листа на НЗОК за месец ЯНУАРИ 2006 година:
 
Лицето е с прекъснати здравноосигурителни права
 



--------------------------------------------------------------------------------

СПРАВКА КЪМ 24 ЯНУАРИ 2006 ГОДИНА 

ЛИЦЕТО Е С ПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА
 



--------------------------------------------------------------------------------


Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от СЕПТЕМВРИ/2004 до НОЕМВРИ/2005

2004 г. - месеци 9,10,11,12
2005 г. - месеци 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11



--------------------------------------------------------------------------------


Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от ЯНУАРИ/2000 до АВГУСТ/2004

2002 г. - месеци 7,8,9,10,11,12
2003 г. - месеци 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
2004 г. - месеци 1,2,3,4,5,6,7,8

Ей ме на и мен.Чудех се какво ли значи това,след като от началото на 2002 не живея в Б-я.Пуснали са ми писъмце,че им дължа пари,но сестра ми им е обяснила каква е ситуацията.Казали са и че н.п.,трябвало само да подам молба като се прибера и да си нося паспорта.Обаче докато не го чуя лично -НЕ им вярвам.


Ами да те успокоя. Това, че пише "по пациентска листа" и са ти изброени месеците значи, че имаш личен лекар. Ако ти сама си го избралап дължиш заради поправката, която внесоха в закона. Ако не си го избрала ти- пак дължиш, но като го намериш можеш да го съдиш...или да го скъсаш от бой, ама пак дължиш. И в двата случая, това което са казали на сестра ти просто не е вярно, защото въпросната "молба" е декларацията, която те отписва за БЪДЕЩЕ време.
За миналото...ами по-горе го обясних.

Общи условия

Активация на акаунт