Отговори
  • Мнения: 160
Здравейте,момичета!Отворих тази тема,защото дълго се рових по другите теми,а не намерих нещо с което да успокоя един съсипан от притеснение вуйчо...Племенничката му е родената преждевременно в шестия месец,с тегло около 600 г.Вече е на три годинки,на време проходи и прогов ори,но от известно време има проблеми с краченца та.Не може да пази равновесие,трудно и почти невъзможно е и ходенето и....Той е много притеснен и се страхува дали отново ще проходи....Първоначалната и диагноза е ДЦП.Сега вече са налице displegia splatika на долните крайници и ЦКС. Моля ви ако някоя от вас знае за подобен случай,да сподели дали детенцето отново е проходило?!Ще се радвам на всякаква информация! благодаря ви от сърце!  


П.п.Моля да ме извините ако използвам неправилно терминологията относно състоянието на детето,ако нещо съм объркала или пропуснала...ако трябва ще им се обадя за допълнителна информация!Доста съм развълнувана и притеснена...а ми се иска да мога да им дам обнадеждаваща информация!Благодаря ви!

Момичета,не можете ли да ми помогнете ...Кажете поне какво предполагате,че става с това дете...Аз си  мисля след като веднъж вече е проходила,и то преди годинката,дали проблемът и е неврологичен или по-скоро психологичен...Ако е така дайте ми съвети за подходящ психолог за детенцето...Знам,че живота ви е направил специалисти по отношение на проблемите с недоносените...разчитам,че вие можете да ми дадете компетентни съвети!!!Благодаря ви предварително!!!!!!.....

Последна редакция: вт, 20 ное 2012, 21:58 от AnMary

# 1
  • Мнения: 54 302
Може да попиташ тук :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=688622.0

Момичетата са по-наясно с диагнозата . Peace

Успех на детенцето ! Praynig Hug Praynig

# 2
  • Мнения: 160
Благодаря ти много,Хепи мама!Сърдечно ти благодаря!

# 3
  • Мнения: 3 914
Нещо не ми се вярва тая работа.
Казвате ,че детето е родено 600 гр.,това предполага отглеждане в неонатологично отделение поне 3 месеца.След изписване,което се случва на към 2500 гр.,бебето е на практика като новородено и изобщо не ми се вярва да е проходило на годинка,даже преди годинката ,както пишете newsm78

Попитайте за точна информация Peace
Вероятно детето е ходело с вдървени крака,но са го държали някак,не е било самостоятелна походка ,а това е ходов автоматизъм и всички деца с ДЦП го имат все пак.Родителите са отричали ,че има проблем,защото е много трудно наистина и понякога от страх да признаем пред себе си,правим глупости.Последвало е рязко израстване и ДЦП се е усложнило,като вероятна причина може да е лускация на тазобедрените стави.ДЦП не е прогресиращо заболяване,но без рехабилитация и подходящите грижи,децата се влошават.

Естествено аз само си предполагам,но им кажете да направят ЯМР,скенер и рентген на тазобедрените стави,то ще си покаже къде е проблема .Успех Hug

Иначе спастична диплегия е диагнозата,което значи на два крайника и още една възможност е след ваксина,за огромно съжаление Confused

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз мисля като ~Ина~ .
Моето дете е родено в шести месец и това, което тя е описала е точно така.
Моето дете към осмия, деветия месец почна да проявява такива рефлекси. Като го държиш прав за ръцете и го пуснеш си стоеше на краката, като го водиш все едно правеше крачки. Даже повечето роднини му се радваха на това, което прави. Но мен нещо си ме притесняваше. Още неонатолога като видя тези рефлекси, каза че детето трябва незабавно да почне рехабилитация и консултация със специалист, защото тези рефлекси не са никак добър признак. Част от ваксините не са поставяни, а другите са с голямо закъснение. Сега ходи и говори и е съвсем добре. Но проходи след като беше на година и половина, а проговори след 2 годинки.
Но и аз само предполагам.
Бебето не е ли следено от специалисти? Те няма как да не са забелязали, ако има проблем с развитието.
Успех и дано всичко се оправи!

Общи условия

Активация на акаунт