Много се депресирам заради килограмите

  • 4 558
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте мили мами!
Реших да пусна тема тук, защото вече ми е неудобно само да мрънкам на главата на хората около мен, чувствам че им ставам досадна....и то си е нормално. Надявам се да не стана досадна и на вас и да получа поне малко разбиране. Първо,държа да кажа, че съм наясно, че само аз съм си виновна за проблема си. Наистина се депресирам ужасно много. Особено след като се наям. Винаги съм била човек с апетит, даже и в излишък го имам  Simple Smile Терминът ми е чак на 10 април.... има още ужасно много време да износвам моето мишле. Тъжно ми е, че заради тея пусти килограми, не се радвам достатъчно на бременността си и на мисълта за това прекрасно събитие.. да, суетна съм. Всеки малко или много е суетен, според мен. Аз винаги съм си хапвала добре и каквото ми се яде ( добре де, 1-2 пъти съм пазила диета,но напълнях тогава по други причини). А сега откакто съм бременна апетитът ми е станал още по-голям  Sad Ниска съм.... само 157. Тръгнах от 49 кг, а сега съм 52-53. Реших да не ям тестени изделия,но тооолкова обичам хляб...ммм...и волята ми трае точно няколко часа. Ето, току що пак изядох 2 филии соден хляб с лютеничка....само още едно залче,само още едно,хайде едно последн.... и така докато не ми стане тежко и не усетя, че пак съм се натъпкала. Вярно е - нямам воля! Много съм зле! Само се вайкам, но искам да споделя, защото може и на някого това да му се вижда смешен и незначителен повод за депресия, но аз наистина страдам от това нещо. Чувствам се зле, много зле.  Cry
Извинявайте ако съм досадила и на вас с лудостта си.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 513
Няма как да ти помогнем, ти си знаеш проблема. И за теб и за детето е хубаво да се храниш балансирано и здравословно докато си бременна. Това не значи да гладуваш в никакъв случай.

Запаси се с плодове вкъщи, за да имаш какво да хапнеш, когато просто нещо ти се гризка. Така няма да се нахвърляш на филии хляб. Или солети, от тях май не се пълнееше.

За да не се изкушаваш изобщо не купувай бял хляб - като нямаш вкъщи, няма да ядеш, вместо това взимай пълнозърнест.

Не се застоявай, прави си дълги разходки, запиши се на спорт за бременни.

От цитираните килограми не ми звучиш дебела. Да знаеш и че после не се свалят толкова трудно. Аз родих преди девет месеца и вече съм под кг на които забременях. На третия месец ги заравних. Гледането на бебе си е мн работа Simple Smile

Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Ниска съм.... само 157. Тръгнах от 49 кг, а сега съм 52-53.

Не знам кой ти е втълпил, че си дебела, ама му кажи да си гледа работата. За твоя ръст това е перфектно тегло, клонящо към долната граница на перфектното, т.е. почти на границата с поднорменото.

# 3
  • Мнения: 1 252
Не се притеснявай и не се натоварвай психически допълнително. Както са писали преди мен после толкова лесно и бързо се свалят. Аз с първата си бременност бях над 30 кг отгоре, а когато детето стана на 10 месеца бях по- слаба и от преди да забременея.

# 4
  • Мнения: 2 052
157см., 49кг. и мислиш, че си дебела? Не си втълпявай такива глупости, теглото напълно отговаря на ръста ти. Наслаждавай се на бремеността си, защото толкова бързо ще свърши, няма да усетиш кога ще минат дните. Хапвай каквото ти се хапва, сега е важно да се храниш добре (е не да се тъпчеш де), после ще свалиш натрупаните килограми. Най-важното е да си здрава, всичко да е наред с бебчето, да се роди живо и здраво и да му се радваш, останалото няма значение. Аз си върнах старите килограми само няколко седмици след раждането, а сега съм под тях даже.

# 5
  • Мнения: 1 092
Много си си добре за месеците в които си. Нормално е и да имаш апетит - да видиш после как се засилва Simple Smile) Последните месеци си лягах в леглото с пакетче солети и вафла Simple Smile))
Не съм се депресилара въпреки многото качени кг т.к съм се гледала само в очите на половинката. Не съм правила и нищо за да ги сваля - сами си отидоха. Вглеждай се в други неща, намери си занимание някакво да не мислиш за кг. Излишните депресии не са добре за бебето. Мисли, че качваш за негово добро. Абе в положителното мислене е ключът от палатката

# 6
  • Мнения: 513
Не е вярно това, че килограмите нямат значение, не се изхвърляйте само за да успокоявате момичето. Многото кг са опасни за майката и детето. Това, че й се хапва, не означава, че сега цяла бременност може да се тъпче с банкчки и вафли.

Здравословното хранене е особено важно по време на бременност! А хапвайки здравословно надали ще качи много. 15 килограма + обикновено се свалят два - три месеца след раждането без усилия. Плюс това момичето само каза, че няма да се чувства комфортно.

# 7
  • Мнения: 646
Разбира се, че многото килограми не са препоръчителни, в това няма спор.Аз качих 35кг. като до 7 месец бях качила 7-8 кг. Започнах да вдигам кръвно, толкова ме боляха всички видове кокали от многото телесна маса, която качих, че едвам ходех.Да не говорим за оттоците, глезените ми бяха станали колкото колената. Не можех да спя, защото в момента в който легнех и почваше да ми тежи на гърдите все едно слон ми беше седнал отгоре.Абе общо взето ужас.

 presley за сега са ти добре килограмите, но наистина се старай да се храниш здравословно и да не се тъпчеш и залежаваш.
Както ми каза един доктор : " Г...з глава затрива.", но при мен вече беше късно за да променя този факт.Ако забременея пак, със сигурност няма да си позволя повече това нещо, защото вече знам какво е и как въздейства.

# 8
  • Мнения: 211
В конкретния случай на presley не мисля, че има нещо обезпокоително за момента, тъй като 3-4 кг.за 5-ти месец си е напълно ок. Въпросът е, че това е само началото и в 3-ти триместър килограмите неусетно започват да се трупат...
Хапването на хляб, според мен, само по себе си не е проблем, защото очевидно организма има нужда от това, а и не съм чула някой само от ядене на хляб да е надебелял. Това основно се получава от хапване на бързи въглехидрати и джънк фууд. А, напълняването, само по себе си се получава от дисбаланс между поетата храна и изразходваната енергия. За това е необходимо да се намери баланс между количеството и качеството на поетата храна и нейното изразходване, но имайки пред вид състоянието, малко се усложнява, защото вариантите са доста ограничени. За това бих препоръчала ограничени дози храна, без джънк и повече движение, а при възможност и някакъв лек спорт, но това зависи от състоянието на жената.
А, относно натрупаните килограми в следствие на бременността, ако те са до 10-12 е възможно да бъдат свалени лесно, но повече от това вече става сложничко, тъй като това много зависи от възрастта на жената и нейното общо здравословно състояние.

# 9
  • Мнения: 2 237
Ама от какво се притесняваш????? До момента си идеално, даже никак не си качила ! За твое сведение аз съм висока 156 см и тръгнах да бременея от 59 кг. Embarassed Едва в 6 г.с. съм а вече съм качила 3 кг ! Виж мен наистина ме е страх че ще стана свиня ! Но ти.....ти няма защо да се тревожиш Simple Smile

# 10
  • Мнения: 61
Благодаря от сърце на всички, които са писали до момента. Почувствах се разбрана и малко от малко ми олекна (поне за сега  Mr. Green).

Cherr-y, аз много съм се движила винаги. Много ходя пеша. Но неприятното е, че идва люта зима и ще ми е малко по-трудно с движението. От вкъщи до университета и обратно... А колкото до възрастта - на 20 съм..и се предполага по-скоростно възстановяване, въпреки че гаранции няма в това  Simple Smile Благодаря ти за прекрасните и смислени думи!

Женя 83, не, не ,не! Не си представят да се засили още моят апетит... ! Отказвам да приема това!  Mr. Green

blizna4e, важното е как се чувстваш ти...до човека си е. Ако теб това не те притеснява толкова много, значи е ок. Защото съсипаното самочувствие си е тежка работа, особено пък в нашето деликаааатно състояние  Simple Smile Аз от сърце ти пожелавам лека бременност!  Hug

Още веднъж благодаря на всички дами! Разбира се, ще се радвам да прочета и още коментари.  Hug

# 11
  • Мнения: 1 252
Понеже писах по- горе как от 50 кг. при ръст 170 см станах близо 90 кг. преди да родя, в никакъв случай не искам да кажа , че се чувствах добре, не, напротив. Много зле се даже. За това с втората бременност не го допуснах. Мисълта ми беше, че без диети или някакви усилия,  десет месеца след раждането станах 47 кг.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Teжиш 52-53кг и се притесняваш?! Crazy Crazy Crazy
Извинявай, ама не си добре!
Важното е да родиш живо и здраво бебче, да не се лишаваш от важни храни през бременността и да си спокойна!
Килограми се свалят, това да ти е проблема Mr. Green
Сори, че съм по-рязка, но чак се ядосах, знаеш ли какви проблемни бременности има, а колко жени не успяват изобщо да забременеят ... а ти си седнала за 4 кг отгоре да се тръшкаш... малко ми звучи :"като си нямаме проблеми, що да не си създадем малко"...

Наслаждавай се на бременността си, колкото и да ти е непонятно сега, тя много бързо отминава, а е прекрасен и неповторим период от живота на жената  Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 169
Стига де, не може сериозно да го говориш това...Разбирам да си качила 15 кг за 5 месеца,а ти си качила 3-4 кг за 5 месеца, което изобщо не е много. Още повече си доста слаба и е нормално тялото да иска да се запаси малко повече! Не драматизирай, а се радвай на бремеността и се храни здравословно, за да е здраво бебечето Praynig Hug

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 262
Че чак пък и депресия... Ми ние дебелите дето бременни- небременни сме все дебели?! Егати и депресарките дето трябва да сме  Stop

Общи условия

Активация на акаунт