Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 107
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами тя глазурата(ако е глазура, а не марципаново покритие) е наистина твърда и се пука при рязането. Тайната е остър нож, който е държан за малко в гореща вода!

Ако ще покриваш торта, пробвай рецептата с marshmallows бонбони!  Heart Eyes
 

# 31
  • Germany
  • Мнения: 224
Abe и аз гледам че на глазурите пише нищо да не се добавя, но аз веднъж се изложих така Embarassed.  та сега към тия шоколадови глазури дето уш нищо не се добавя слагам масло и кондензирано мляко или сладка сметана ( и малко захар по желание)

ния р, а ти може вместо сухото да слагасх сладка сметана. всъщност за каква рецепта ти трябва? в състава на какво е това сухо мляко?

# 32
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Калина, по-рано трябваше да ти благодаря за линковете - супер са и само жалко, че не разбирам френски(сигурно има много хубави рецепти), но и картинките стигат!   bouquet  Heart Eyes  Hug

Аз така се изложих с тортата за Валентин. Исках да я полея само с бяла глазура(купена) и си правих сметка да я нашаря като мрамор с малко оцветена в червено глазура. В момента обаче в който сложих няколко капки боя за да я оцветя и тя се промени невероятно - вместо гладка и лъскава, стана като пресечена и започна да се втвърдява за отрицателно време и в кpайна сметка трябваше да измислям нещо друго! може би трябваше просто да капна боята върху самата полята с глазура торта и така да процедирам, ама човек се учи от грешките си!

# 33
  • Germany
  • Мнения: 224
Хм, интересно защо ти се е пребила. ти какви оцветители ползваш? ако са те4ни, може просто ж малко сметана или масло да капнеш боя, после да напръскаш и с клечка да разнесеш в различни посоки. тов ами хрумва само като идея де, не знам би ли се полу4ило. но тортата ти изглежда супер. аз сум много доволна от глазурата която си измислих сама и направих тоетата за първата годинка на щерката. но нямам качени снимки да ти покажа.
а ти трябва да дадеш малко уроци за това марципаненотесто че бях наумила да правя рози, но така лепнеше че след първата реших да импровизирам с друга украса Cry
не ми стана ясно и как да го оцветя тоя марципан, мислех си че съм взела в 3 цвята, а се оказа че е само бял, имах само течен оцветител и то червен, тестото стана лепкаво след като добавих няколко капки...и за зеленото трябваше да импровизирам с подръчни материали Embarassed. добре че се усетих на време и не се изложих пак, тортата стана

# 34
  • Мнения: 660
Да се включа и аз с едно предложение за много елементарна глазура . Ползвам я за кексове , торти , еклери . Не е много плътна , става като полупрозрачна и е добра ако искате отдолу под нея да има украса , която да се вижда . А пък е и вкусна и най-важното  - без яйца . Ако искате нека се казва " Италианска " глазура , защото я гледах по тяхната телевизия .
За повърхността на нормален по големина кекс / от форма / са достатъчни :

2 супени лъжици пудра захар
сока на 1/2 портокал

Разбърквате и заливате ... Това е !  bouquet

# 35
  • Мнения: 694
А в една книга четох за някаква си карамелена глазура-тя как се прави?

# 36
  • Мнения: 7 106
lidiana, преписвам ти от моята книжка рецептата за карамелена глазура, дано да е същата за която питаш.

Карамелена глазура

250 гр. захар се карамелизира до златисто. Много внимателно към нея се доливат 250 мл. гореща вода. Сместа се вари до поручаване на желаната гъстота, за да се използва за тънка карамелена глазура.

Това е, звучи доста просто  Simple Smile.

# 37
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Ако ще покриваш торта, пробвай рецептата с marshmallows бонбони!  Heart Eyes
 
нали това е онази глазура, където стои като чаршаф върху тортата? Embarassed
добре покрита и гладка?

би ли споделила как се прави Grinning

# 38
  • Мнения: 7 430
natalyna имаш златни ръце - мъжо знае ли newsm78

  bouquet

# 39
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета, съжалявам че позакъснях с отговора, но децата бяха болни и бях доста заета - дано не е станало късно!

Скарлет, ето ти линк, където освен рецептата е стъпка по стъпка показано как се процедира http://www.cakecentral.com/article47-How-to-Make-and%20Decorate- … -fondant-MMF.html  Но ако имаш някакъв проблем или нещо не е ясно, свиркай!   Heart Eyes  Hug

Дидка, благодаря за поклона, но всичко е въпрос на опит и тренировки! Не знам, дали мъжа ми го осъзнава, но със сигурност стомаха му го чувства и добре, че поне той няма нужда от диети, като мен! Лек ден мила!   bouquet

# 40
  • Мнения: 694
Аз искам да попитам нещо-вчера украсявах една торта и правих  цветчета от фалшив марципан-добре се получихауно самия марципан доста бавно стяга и става доста мек отначало-тоест рещих да използвам остатъка да направя фигурки на малкия за торто за именния ден.Да но като нареждаш едно отгоре друго се сплесква-как да го направя по-твърд??
А и Наталина моляте напиши точно как се прави глазура от тези бонбони,защото на мен линкът не ми се отваря. Praynig

# 41
  • Germany
  • Мнения: 224
За съжаление не мога да ти помогна, понеже и на мен ми остава мек (макар и не прекалено), но моля ви, споделете с какво го оцветявате Praynig

# 42
  • Мнения: 694
Ами аз вчера се възползвах от фрумски съвет и си взех степчета-червено-малина или ягода-всъщност става розово,жълто-портокал,зелено киви-дотек с цветовете WinkИначе имам едни бои за яйца на прахчета-става.Първо ги разтворих в съвсем малко водичка-ама много малко и така.-..

# 43
  • Мнения: 6 472
Такааа.. направих ето тази торта с глазура от marshmallows:


Обаче беше голям зор да ви кажа Rolling Eyes Аз ли нещо не направих като хората, обаче това нещо беше меко, ужасно много лепнеше и разултата от разточването беше с доста съмнителен резултат. В последствие се наложиха известни корекции и замаскиране на дефектите. След като пъхнах произведението в хладилника, глазурата от бонбони стегна яко и тортата едвам се режеше. На вкус беше въз сладичко, защото се наложи да изсипя почти пакет пудра захар, бърем престане да лепне Rolling Eyes Добре че поне лесно се отстраняваше от тортата, та си хапнахме като хората Mr. Green

# 44
  • Мнения: 694
Лулу -иначе е много красива!!И страшно приятен цвят има.А тези украски според мен по-скоро плакнат окото отклокото да са вкусни.Майка ми прави ужасно смешни торти на външен вид,обаче вътре са просто....СТРАХОТНИ.
Я кажи как я направи все пак глазурата??

Общи условия

Активация на акаунт