Относно следобедния истеричен рев

  • 2 589
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, моля ви, дайте мнение, защо бебетата ми на 2 седмици и половина плачат истерично от 1 до 6, при положение, че си ги храня с кърма на 3 часа, като им давам вода не са доволни, биберона не ги залъгва, сменям им памперсите на 3 часа преди всяко хранене... Все си кривят устенцата като че са гладни...
Вечер ми правеха същия номер и минахме в 12 на АМ, и следобеда ли да минаваме на АМ и каква може да е причината, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.
И без това всички около мен се чудят какво да измислят, че не ми била хранителна кърмата и т.н. Дали поради многото кърмения е възможно да се разрежда в даден момент от деня? И защо точно следобед?
Моля, помогнете със съвети Embarassed Praynig
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 640
писах оттатък в другата тема, не ги храниш принципно м/у 1 и 6 ли? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 051
И без това всички около мен се чудят какво да измислят, че не ми била хранителна кърмата и т.н. Дали поради многото кърмения е възможно да се разрежда в даден момент от деня? И защо точно следобед?

Не ти е по-рядка кърмата тогава, а е възможно количеството да и е по-малко, особено с още малки бебета и неустановена лактация.  Колкото повече сучат, толкова повече кърма ще произвеждаш. Ако си спряла едно кърмене на обяд, по малка стимулация имат гърдите ти и следващия път ще произведеш по-малко.  Най-прекия път към отбиването е да заместиш цяло хранене с АМ.
Остави бебоците да се хранят по-често и така ще ти се регулира кърмата, според тяхната потребност.
Това за 3 часа задължителна почивка на коремчето, дето обикновено го разправят педиатрите важи за хранените с АМ бебета, поради по-трудното усвояване на изкуствените млека. Кърмата се разгражда за около 1 час и половина, след това спокойно можеш пак да кърмиш.
Някои майки предпочитат хранене на режим. Можеш да си го програмираш, но на по-кратки интервали. Не всички бебета изсукват достатъчно отначало за да издържат 3 часа без кърма.
Имаш ли време за четене, ще ти пусна линкове, хем и домочадието ти ако иска да ти чете на глас, докато си заета? Laughing

Това ми е едното предположение за истеричния рев.
Другото е, че са започнали коликите. Пробвай, ако ви помогнат някои от капките, на нас нищо не ни помогна - нито капки, нито чайчета, нито затоплени пеленки, нахранени или не си реваха 3 месеца в следобедните часове и после изведнъж всичко премина.

# 3
  • Мнения: 3 336
писах оттатък в другата тема, не ги храниш принципно м/у 1 и 6 ли? newsm78

Как да не ги храня, храня си ги, на 3 часа, не пропускам нито през деня, нито през нощта, но става въпрос, че те си реват следобед въпреки всичко, а аз не ги пускам, докато не заспят тотално на гърдата и никак не мога да ги събудя - както всеки път ги храня. Другите пъти спят, но точно следобедите ми разказват играта #Crazy

# 4
  • Мнения: 3 336
И без това всички около мен се чудят какво да измислят, че не ми била хранителна кърмата и т.н. Дали поради многото кърмения е възможно да се разрежда в даден момент от деня? И защо точно следобед?

Не ти е по-рядка кърмата тогава, а е възможно количеството да и е по-малко, особено с още малки бебета и неустановена лактация.  Колкото повече сучат, толкова повече кърма ще произвеждаш. Ако си спряла едно кърмене на обяд, по малка стимулация имат гърдите ти и следващия път ще произведеш по-малко.  Най-прекия път към отбиването е да заместиш цяло хранене с АМ.
Остави бебоците да се хранят по-често и така ще ти се регулира кърмата, според тяхната потребност.
Това за 3 часа задължителна почивка на коремчето, дето обикновено го разправят педиатрите важи за хранените с АМ бебета, поради по-трудното усвояване на изкуствените млека. Кърмата се разгражда за около 1 час и половина, след това спокойно можеш пак да кърмиш.
Някои майки предпочитат хранене на режим. Можеш да си го програмираш, но на по-кратки интервали. Не всички бебета изсукват достатъчно отначало за да издържат 3 часа без кърма.
Имаш ли време за четене, ще ти пусна линкове, хем и домочадието ти ако иска да ти чете на глас, докато си заета? Laughing

Това ми е едното предположение за истеричния рев.
Другото е, че са започнали коликите. Пробвай, ако ви помогнат някои от капките, на нас нищо не ни помогна - нито капки, нито чайчета, нито затоплени пеленки, нахранени или не си реваха 3 месеца в следобедните часове и после изведнъж всичко премина.


Ами, като им държа коремчетата нямат уж колики, като имат давам саб симплекс. Освен това вместо вода давам чая на Хип, дето е с глюкоза и анасон. Пак против колики уж Rolling Eyes
Та не знам вече. Явно са колики, но както казваш ти не помагат капките. Иначе няма как да си го обясня newsm78 Особено щом ти се е случвало и на тебе в следобедните часове.

Дай линковете, ще ги прочета, имам нямам време, ще чета, ако ще помогне...

# 5
  • Мнения: 2 051
Дай линковете, ще ги прочета, имам нямам време, ще чета, ако ще помогне...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1794
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21140
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444

Спокойно, не е лесен този период, но ще му намериш цаката.

# 6
  • Мнения: 7 640
за колики сте малки още. Срещала съм по литературата много писания за следобедния рев около 16-18ч, даже бях чела, че се дължи на изнервеността и объркаността на майката. Децата определено усещат тези неща, а отминаването им обясняват с това, че тя става по-организирана и спокойна.

Беше писала, че плачат истерично от 1 до 6 докато не ги нахраниш, а принципно ги храниш на 3 часа. Та не ми стана ясно.
Ако си сигурна, че са сухи, нахранени и не им е топло или студено, остави ги да поплачат и не се плаши- това е техния начина да изпуснат парата. Бебета са, реват.
Дано отмине по-бързо Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 6 540
На моите коликите им бяха 10 дни, но точно в тези часове се деряха. Не са малки, нашите колики почнаха на 12 дни, даже пусках тема във форума, защото и аз си мислех, че им е рано още Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 1 110
Ако мислиш че реват от глад и си кривят устичките защото са гладни опитай да ги храниш на по-малък интервал. Аз също ги хранех на режим в началото, но те така и не са искали по-често.
Не се притеснявай, че ще се получи едно непрекъснато кърмене (вярно две деца са), в един момент кърмата ще се регулира и децата ще свикнат да ядат на определен интервал (най-често близък около 3 часа).
Нашите колики бяха от 16 до 20 часа и продължиха до средата на четвърти месец. Нищо не помогна, нито капки, нито чайове.... просто трябва да се изчака сами да преминат.
Успех! Дано скоро отмине този период, че наистина е доста неприятен.

# 9
  • Мнения: 3 336
Благодаря ви, момичета Hug
Днес си ги храня на гърда, пропуснах следобедното АМ, но пак реват като луди #Crazy Поръчала съм да ми купят еспумизан, дано помогне Rolling Eyes
Ако не явно ще чакаме Tired
да ви питам, вие колко време издържахте да кърмите?
Сигурно ще ме освиркате, ама ми се струва, че няма да издържа дълго Embarassed
Ведра, мерси за линковете, само първия успях да отворя, но ще ги пробвам по-късно и другите Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 1 110
да ви питам, вие колко време издържахте да кърмите?
Сигурно ще ме освиркате, ама ми се струва, че няма да издържа дълго Embarassed
В началото е най-трудно. Аз също така си мислех. Те сучеха по половин час всеки, после смяна на памперси и хоп - дошло време за новото хранене.  Laughing
Надявах се да издържа докато станат на три месеца, пък все още се кърмим и не мисля да се отказвам скоро. Вече сучат по 5 минути и не е толкова тежко.
Ще ти трябва малко търпение. Успех!!

# 11
  • Мнения: 3 336

Цитат
В началото е най-трудно. Аз също така си мислех. Те сучеха по половин час всеки, после смяна на памперси и хоп - дошло време за новото хранене.  Laughing
Надявах се да издържа докато станат на три месеца, пък все още се кърмим и не мисля да се отказвам скоро. Вече сучат по 5 минути и не е толкова тежко.
Ще ти трябва малко търпение. Успех!!
Цитат

Дано и аз да устискам като тебе, докато стане кърменето по 5 минути, защото сега ми е по половин час със всеки, а от вчера даже по 45 минути с всеки и пак след няма и час реват с цяло гърло, та днес ги дохранвам newsm78
Кошмарно е положението #Crazy

# 12
Първите 5-6 месеца са най-трудни. При нас близнаците слава богу нямаха колики, но ве4ер все имаше пла4. Явно ве4ер бяха много изморени. Баткото като запо4на с коликите от 12-14 дни, та до 5-6 месеца (рев от 18 до 2 през нощите) и нищо не помагаше. Единственното което можеше да го успокои беше да го караш в кола, моментално заспиваше.
Кураж, ще мине и това.

# 13
  • Мнения: 481
Не се притеснявай!!!!
Моите девойки също плачеха много! Всички се чудихме какво да правим. Никой от нас не можеше да спи. Абе от този почти непрестанен рев почти бяхме тръгнали към лудницата.  Laughing
Аз си ги кърмех още от болницата и след като се прибрахме в къщи са само на кърма без да ги дохранвам. Категорично реших да не заменям хранения с АМ. Девойките по същия начин не искат да пият вода и да се залъгват с биберон.( Това е така и до сега - почти не пият вода и не искат въобще залъгалки)
Този плач си е от коликите.
Аз също им давах капки - пробвахме и Еспумизан и Саб симплекс, давах и най-разнообразни чайчета против колики и да не те отчайвам но почти не помагат. Просто трябва да сабереш всички сили и да чакаш този период да си отмине от самосебе си. И не е рано за колики, тъй като при нас коликите започнаха от 15 ден приблизително.
А това че си въртят главичките и зяпат - то това го правят всички бебета в началото и не винаги означава че са гладни.
Не се притеснявай за кърмата си!
Вярвай си че имаш кърма, че е достатъчно и че това е най-добрата храна за твоите деца! Кърми ги - не само че е полезно, но е и изключително лесно и удобно, още повече че децата са две и времето никога не стига!!!

# 14
  • Мнения: 481
А за кърменето защо не пробваш да ги кърмиш заедно двете бебета!? Аз правя така и си спестявам много време.
При мен също времето за кърмене намаля от 30 минути на около 10. А когато се хранят едновременно е още по-кратко, защото си "помагат" - когато и двете сучат млякото и от двете гърди си тече и буквално им се излива в гърлата baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт